Anime Dizi Öneri: Bleach

Bleach Anime Dizi

Bleach, Zombie Powder’ın mangası Tite Kubo tarafından yaratılmış olan bir manga serisidir. Haftalık bölümleri Haftalık Shonen Jump dergisinde 2001’den beri yayınlanmaktadır. Animeye de uyarlanmış olan BLEACH’in ayrıca dört anime filmi, bir rock müzikali ve birçok video oyunu vardır. BLEACH’in mangası Japonya’da toplamda 80 milyonun üzerinde satmıştır.

Yazarın Anime Dizi Hakkında Görüşlerini Konunun En Altından Okuyabilirsiniz!

Bleach Konusu:

Ichigo Kurosaki, ruhları görmek gibi özel bir yeteneği olan, asi bir gençtir. Hikaye, tuhaf giyinmiş bi yabancı birdenbire Ichigo’nun yatak odasında görünmesiyle başlar. Bu yabancı onun kendisini görmesine şaşıran Shinigami Rukia Kuchiki’dir.

Tartışmaları bir hollow (şeytani ruh)’un ortaya çıkmasıyla kesilir. Rukia, Ichigo’yu korumaya çalışırken dövüş esnasında ciddi bir şekilde yaralanınca güçlerinin yarısını (onun hollowla karşılaşabilecek seviyeye gelmesini umarak) Ichigo’ya vermeye karar verir. Ichigo istemsizce Rukia’nın güçlerinin hepsini alır ve hollowu kolayca yener.

Sonraki gün Rukia transfer öğrenci olarak Ichigo’nun sınıfına gelir. Şaşırdığı üzere Rukia normal bir insan gibi görünmektedir. Rukia, kendini, insan dünyasında kalmak zorunda bırakan şeyin Ichigo’nun normal olmayan gücü yüzünden kendi gücünün hepsini emmesi olduğunu düşünmektedir. Bu yüzden yeteneklerinin iyileşmesini beklerken gigai (yapay insan vücudu) kullanır. Bu sırada Ichigo da Rukia’nın Shinigamilik (hollowları yoketme ve ruhları öteki dünyaya yollama) görevini üstlenmek zorunda kalır.

Bleach Seslendirenler:

  • Johnny Yong Bosch -Ichigo Kurosaki
  • Michelle Ruff -Rukia Kuchiki
  • Stephanie Sheh -Orihime Inoue
  • Jamieson Price -Yasutora ‘Chad’ Sado
  • Derek Stephen Prince -Uryu Ishida
  • Kirk Thornton -Narrator
  • Wally Wingert -Renji Abarai
  • Steve Staley -Toshiro Hitsugaya

Bleach Fragman:

Bleach izlemeli miyim? İmdb? Yazar Yorumu?

Senaryosu uçuk kaçık animeleri sevmeyenlere baştan iki hayalet görmeleriyle devam etmeyecekleri türden bir anime ; fakat işin aslı bende farklı etki yaratmış olmasıdır… Hikaye ilerledikçe hele de olayların ne olduğunu baş kahraman ichigo ile anlamaya başladıkça artık geri dönüşü olmayan biranimedir, bitirmeden başından kalkamazsınız benden söylemesi …

İyi Yanları:
aksiyonu bol kahkahası bol , karakterleri kendine has değişik hoş güzel bir animedir …

Kötü Yanları:
Eninde sonunda iyiler kazanır. İyi güzel tamam herkes bunu ister demeyin şimdi , niye diyecek olursanız ilerleyen bölümlerde artık seri sonlarına gelince hep biliyorum havasına geçiyorsunuz çünkü iyiler kazınır olmuş hep, artık tahmini zor değil… öyle işte ama bu dövüş sahnelerinden aldığın heyecanı engellemiyor doğrusu …

Sonuç:
İzlemeniz gereken bir anime bana göre. Hele de aksiyonu seviyorum diyorsanız tam size göre…

Bölüm sayısı: 366

Çizim/Animasyon: 8/10
Hikaye: 10/10
Karakterler: 9/10
Müzikler: 8/10
Genel: 9/10

İMDB:
8,2 İmdb Puanı; Anime kategorisinde en iyilerden biri konusu ve sürükleyici bölümleri ile kendisine bağlıyor.


SİZLERDE DİZİ HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ YORUM OLARAK BELİRTİNİZ!

Etiketler:

Konuya Yorum Bırakmayı Unutmayın!