Anime Dizi Öneri: Elfen Lied – Elf Şarkısı

Elfen Lied Anime Dizi Öneri

Elfen Lied, Elf Şarkısı Lynn Okamoto tarafından oluşturulmuş bir Japon manga ve anime serisidir. Japonya’da Şūeişa tarafından Haftalık Young Jump dergisinde yayınlanan Elfen Lied yirmi cildin tamamlanması ile sonlanmıştır. Anime uyarlaması 25 Temmuz 2004 Japonya’da, manga henüz tamamlanmamışken yayınlanmaya başladı. Bu durum animenin konusunun bazı noktalarda mangadan ayrılmasına yol açtı. Fazladan bir OVA bölümü 21 Nisan 2005’te çıkarıldı. Anime 13 bölüm sürdü. Dikkat Elfen Lied aşırı bir şekilde duygusal ve fiziksel şiddet içermektedir.

Elfen Lied ismi Almanca’dır. Elf Şarkısı anlamına gelmektedir.

Yazarın Dizi Hakkında Görüşlerini Konunun En Altından Okuyabilirsiniz!

Elfen Lied Konusu:

İnsanların bir sonraki evrimi olduğuna inanılan Dicloniuslar, bilim insanları tarafından insanlığın düşmanı olarak sıfatlandırılmıştır. Normal insanlardan fiziksel olarak tek farkları iki boynuzlu olmalarıdır. Oysa çok farklı bir silahları daha vardır, hatta bu tehlikeli silahla doğmuşlardır. Bu tehlikeli silahın bilimsel adı vektördür. Vektörler, normal insanların göremediği ortalama 2 mt. uzunluğundaki kollardır. Öldürmeye eğilimli Dicloniuslar, bu silahı kullanmayı öğrendiklerinde insanlığı yok etmeye çalışan varlıklar olurlar. Bunun için önleme ihtiyaç duyan bilim insanları, doğan bütün boynuzlu çocukları ya öldürür, ya da lablarda denek olarak kullanmak için hapsederler.

Bir gün bu lablardan kaçmayı başaran bir Diclonius, insanların arasına karışır. Adı Lucy olan bu Diclonius, kaçarken başına aldığı bir kurşun darbesiyle hafızasını kaybetmiş ve kişiliği bölünmüştür. Sabaha karşı denizi izlemeye gelen iki kuzen Yuka ve Kouta, sadece “nyuu” diyebilen iki boynuzlu çıplak bir kızla karşılaşırlar. Nyuu’yu evlerine götürürler ve onunla yaşarlar. Ama Nyuu’nun hafızası zaman zaman yerine gelir ve o zaman acımasız katil Lucy’ye dönüşür.

İnsanlığın yok olmasını engellemek isteyen bilim insanları Lucy’yi öldürmek zorundadırlar. Bunun için önce Nana (7 numara) daha sonra da Mariko (35 numara)yı kullanmalıdırlar.

Evi zamanla Yuka, Mayu ve Nana ile dolan Kouta, zaman içerisinde unuttuğu bazı şeyleri hatırlayacaklardır…

Elfen Lied Seslendirenler:

 • Sanae Kobayashi -Lucy
 • Chihiro Suzuki -Kota
 • Mamiko Noto -Yuka
 • Adam Conlon -Kohta
 • Nancy Novotny -Yuka
 • Kira Vincent-Davis -Lucy
 • Emiko Hagiwara -Mayu
 • Yuki Matsuoka -Nana
 • Hitomi Nabatame -Shirakawa
 • Osamu Hosoi -Kurama
 • Masakazu Kohara -Researcher
 • Jôji Nakata -Bando
 • Kinryû Arimoto -Chief Kakuzawa
 • Maria Yamamoto -Kanae

Elfen Lied Fragman:

Elfen Lied izlemeli miyim? İmdb? Yazar Yorumu?

Dinlerken insanı alıp götüren jenerik müziğiyle, aşırı şiddet ve yoğun dram içeren senaryosu ile ilk bölümden 14. final bölümüne kadar sıkılmadan kendini izlettiren başarılı bir animasyon filmi olmuş. Çizimlerde gayet kaliteliydi. Baştan sona türkçe altyazılı olarak izledim. Seyretmeyenler varsa tavsiye ederim. Ve bitince büyük boşluk yaratan nadir animelerden biri bana göre.

Çizim/Animasyon: 10/10
Hikaye: 10/10
Karakterler: 10/10
Müzikler: 10/10
Genel: 10/10

İMDB:
8,2 İmdb Puanı; Her açıdan çok güzel bir anime. İlk bölümlerden alışamayabilirsiniz hemen ama gerçekten çok kaliteli konusu ve ilerleyişi var.


SİZLERDE DİZİ HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ YORUM OLARAK BELİRTİNİZ!

Etiketler:

Bu Konuya 1 Kişi Birşeyler Yazdı Bence Sende Yaz

 1. Anime dizilere oldukça ilgiliyim, araştırırken sitenizi buldum çok güzel bir yazı olmuş. Emeğine sağlık admin, siteni takip etmeye devam edeceğim.

Konuya Yorum Bırakmayı Unutmayın!