Anime Dizi Öneri: Helsing

Helsing Anime Dizi Öneri

Hellsing, ilk kez 11 Ekim 2001 tarihinde yayımlanmış Japon yapımı, türü aksiyon ve korku olan bir anime’dir. Yönetmenleri Imanosuke İida ve Yasunori Urata‘dır. Orijinal eser Kouta Hırano‘nundur. Türkiye’de 13 yaş üzeri izleyici kitlesine hitap ederek Türkçe Seslendirmeli olarak yayınlanmıştır.

Yazarın Anime Dizi Hakkında Görüşlerini Konunun En Altından Okuyabilirsiniz!

Helsing Konusu:

Avrupa’da vampirlere karşı verilen savaşta en önde savaşan kurum olan Hellsing Institute ve onun gizli silahı Alucard, son görevde bir köyü neredeyse tamamen zombi haline getiren ve onların kanıyla beslenen bir vampire karşı savaşmaya giderler. Aynı köye bir süre önce gönderilen polis güçleri saldırıya uğramış ve içlerinden sadece acemi polis memuru Seras Victoria sağ kalmıştır. Tam vampirin eline düşmüşken içeri Alucard girer ancak dövüş sırasında Seras yaralanır. Ona ölmek üzere olduğunu söyleyen Alucard, Seras’a iki seçenek sunar: Ya orada ölecektir, yada Alucard’ın kanını içerek yeniden doğacaktır. Seras ikincisini seçer.Araştırmaları esnasında yeni bir tür vampir ile karşılaşırlar. Bu tür doğuştan yada bir vampir ısırığı ile değil yapay yollarla oluşmaktadır.

Helsing Seslendirenler:

  • Jôji Nakata -Alucard
  • Yoshiko Sakakibara -Integra
  • Fumiko Orikasa -Seras
  • Steven Brand –Dr. Trevellian
  • Ralph Lister -Walter ‘Angel of Death’ Dollneaz
  • Crispin Freeman -Alucard
  • Katie Gray –Seras Victoria
  • Victoria Harwood –Sir Integra Wingates Hellsing

Helsing Fragman:

Helsing izlemeli miyim? İmdb? Yazar Yorumu?

Vampir-Zombi farklılığına değişik bir yakınlaşma katan, ayrıca bilindik “doğaüstü yaratık” bilincine farklı bir bakış açısı getiren Hellsing; müzikleriyle, çizimleriyle göz dolduran bir anime.. Olaylardaki akıcılığı bölümlerin kısa oluşuna bağlamak mümkün. Karakterler ve olaylar üzerinde bırakılan küçük soru işaretleri izleyicinin merakını gıdıklıyor. Böylelikle seyir azmini yükseltiyor. Bence Animenin beğenilmesinde ki bir diğer etken ise her iki cinse de hitap eden kahraman niteliğinde karakterler bulundurulması. Her iki cinsinde yapabildikleri en az birbirleri kadar başarılı gösterildiğinden ilgi çekmesi kaçınılmaz. Lüks silahlarla da ayrı bir hava katılan Hellsing bu yönüyle de beğenilebilir. Ayrıca anime bazı şeylerin kişinin elinde olmayabileceğinin de yer yer altını çiziyor. Güzel düşünülmüş, güzel hazırlanmış; bize de izlemek düşer böyle bir durumda.

Bölüm sayısı: 13 Bölüm süresi: 22 dakika

Çizim/Animasyon: 7/10
Hikaye: 9/10
Karakterler: 8/10
Müzikler: 8/10
Genel: 8/10

İMDB:
8,0 İmdb Puanı; Bölüm süresi kısa olan bir anime dizi bir kaç günde bitirebilirsiniz. İmdb puanı güzel İzlenebilir.


SİZLERDE DİZİ HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ YORUM OLARAK BELİRTİNİZ!

Etiketler:

Konuya Yorum Bırakmayı Unutmayın!