Dizi Öneri: Arrow’ u İzlemeli miyim?

Arrow

Arrow Greg Berlanti, Marc Guggenheim ve Andrew Kreisberg tarafından geliştirilen bir Amerikan aksiyon-macera dizisidir. Bu dizi DC Comics tarafından yayımlanan Green Arrow çizgi romanındaki kostümlü suç mücadelecisi süper kahramana dayanır. 2012’nin geç vakitlerinde, 10 Ekim 2012 tarihinde Kuzey Amerika’da The CW kanalında gerçekleşen uluslararası yayınla televizyonda gösterildi.

Yazarın Dizi Hakkında Görüşlerini Konunun En Altından Okuyabilirsiniz!

Arrow’ un Konusu:

Dizi Lian Yu ismindeki ıssız bir adada beş yıl mahsur kaldıktan sonra ülkesine dönüp suç ve yolsuzlukla mücadele eden Oliver Queen’in (Stephen Amell) hayatını konu alır.

Starling Şehri’nin milyarder playboyu Oliver Queen (Stephen Amell) bir gemi kazasında babası Robert Queen’i ve sevgilisi Laurel Lance’in (Katie Cassidy) kız kardeşi olan Sara Lance’i (Caity Lotz) kaybettikten sonra beş yıl bir adada mahsur kalır. Herkes onun da yattakilerle birlikte öldüğünü düşünmektedir. Oliver Starling Şehri’ne döndükten sonra annesi Moira Queen (Susanna Thompson), şirketin eski mali işler müdürü yeni CEO’su olan üvey babası Walter Steele (Colin Salmon) ve küçük kız kardeşi Thea (Willa Holland) ile tekrar bir araya gelir.

5 yıl aradan sonra sosyeteyi yakalamaya çalışan ve gündüzleri milyoner rolü yapıp geceleri kız kardeşinin işlettiği kulübü kamuflaj olarak kullanıp yeşil başlıklı bir kanunsuza dönüşen Oliver, babasının ölmeden önceki son dileği olan Queen ailesinin yanlışlarını düzeltmek için, Starling Şehri’ni eski şanına kavuşturabilmek için, sosyetenin hastalıklarıyla savaşır. Oliver’in kanunsuz kimliği, kızı Sara’nın ölümünden ve eşinin onu terk etmesinden dolayı Oliver’i suçlayan ve kendini kanunsuzu yakalamaya adamış olan dedektif Quentin Lance’in (Paul Blackthorne) odağı haline gelir. Oliver’in sürekli koruması olan John Diggle (David Ramsey) daha sonra adalet için Oliver’in savaşına katılır. Oliver’in annesi Moira da bazı sırlar saklamaktadır. Oliver’in o yatta ölmediğinden ve adada mahsur kaldığından haberi vardır. Çünkü yat sabote edilmiştir.

Babasının verdiği defterdeki hedefleri seçen Oliver, sırayla şehre karşı büyük suçlar işleyenlerin peşine düşer. Starling şehri artık onu “Arrow” olarak tanır.

Arrow Oyuncular:

  • Stephen Amell -Oliver Queen / The Arrow
  • Katie Cassidy -Laurel Lance / Black Canary
  • David Ramsey -John Diggle / Spartan
  • Willa Holland -Thea Queen / Speedy
  • Emily Bett Rickards -Felicity Smoak
  • Paul Blackthorne -Quentin Lance
  • John Barrowman Malcolm Merlyn / Dark Archer

Arrow Fragman

Arrow’u izlemeli miyim? İmdb? Yazar Yorumu?

Green Arrow ‘un çizgi romanından yola çıkılarak yapılan bu dizi ilk 2 sezon gayet güzel ilerledi babasının defterindeki kişilerden yola çıkarak suçlara son vermesi gayet güzeldi ne zaman sağdan soldan yardım almaya başladı ozaman biraz dizi etkisini kaybetmeye başladı. Grafikler efektler makyajlar gayet güzel dizide.

İMDB Puanı: 7,9 İzlenilebilir bir dizi gayet sürükleyici Tavsiye ederim suç ve aksiyon  türü nde severler için 🙂

SİZLERDE DİZİ HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ YORUM OLARAK BELİRTİNİZ!

Etiketler: , , , ,

Konuya Yorum Bırakmayı Unutmayın!