Dizi Öneri: Black Mirror İzlemeli miyim?

Black Mirror

Black Mirror, İngiliz Channel 4 kanalında yayınına 2011 tarihinde başlayan dizidir. Kazandığı başarı ve popülaritesi sonrasında 2015 yılında Amerikan Netflix tarafından yayın hakları satın alınmıştır. 2016 itibariyle bu yeni yayın ağı üzerinden sunulacaktır. Dizinin yapımcılığını Barney Reisz, yönetici yapımcı görevlerini ise Charlie Brooker ve Annabel Jones yürütmektedir.

Yazarın Dizi Hakkında Görüşlerini Konunun En Altından Okuyabilirsiniz!

Black Mirror’ un Konusu:

Modern toplumun ve bu toplum içindeki bireyin sorunlarını, yeni teknolojilerin getirdiklerini ve mevcut dünya düzenindeki siyaset, medya, sanat ilişkilerini yer yer hiciv ile yer yer de bilim kurgu ögelerine başvurarak yorumlamaktadır. Dizinin yapımcısı Charlie brooker dizi hakkında “her bölüm farklı oyuncu kadrosu, farklı mekan ve hatta farklı gerçeklik algısına sahip; fakat hepsi hem günümüzdeki yaşam tarzımız hem de hoyrat isek 10 dakika içerisinde yaşayabileceğimiz şeyler hakkında” demiştir. Kısaca Günümüz Teknolojisinin Bize Zararlarını anlatan bir dizi.

Black Mirror Oyuncular:

Black Mirror Her sezon 3 bölümden oluşmakta ve her bölüm farklı oyuncular sahne aldığı için belirli bir sabit oyuncu listesi yoktur.

Black Mirror Fragman

Black Mirror izlemeli miyim? İmdb? Yazar Yorumu?

Arkadaşlar Black Mirror aynı Sherlock gibi her sezon 3 bölümden oluşuyor nedense 3 bölümden oluşan mini diziler çok sağlam oluyor bunun farkına vardım. İlk bölümü beni benden aldı ve bu dizi ile sarmaş dolaş olmamı sağladı. İlk bölümün konusu şu ” Eğer kraliyet sistemi olsa idi ve kraliçeniz kaçırılsaydı kurtarılması için sizden kocaman bir domuz ile televizyon karşısında ilişkiye girmeniz istense idi” ne yapardınız?

Diğer bölümleride bu tarz ve harika konular, sanaryolardan oluşuyor.

 İMDB:

8.8 İmdb Puanı ile Kendini kanıtlayan bir dizi Kaçırmayın bu diziyi derim.

SİZLERDE DİZİ HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ YORUM OLARAK BELİRTİNİZ!

Etiketler: , , , , , , , , ,

Konuya Yorum Bırakmayı Unutmayın!