Dizi Öneri: Breaking Bad İzlemeli miyim?

Breaking Bad

Breaking Bad, Vince Gilligan tarafından tasarlanmış ABD drama televizyon dizisidir.

İlk bölümü 20 Ocak 2008 tarihinde yayınlanan dizi beş sezon devam etmiş son bölümü 29 Eylül 2013 yayınlanmıştır. Breaking Bad güney aksanı kullanılan kişilerce dile getirilen bir deyimdir ve cehenneme düşmek anlamına gelir.

Breaking Bad tüm zamanların en başarılı televizyon dizilerinden bir tanesi olarak kabul görür. Dizinin final bölümü ABD televizyonlarında kablolu yayınlarda en fazla seyredilenler arasına girmiştir. 2013 yılında Breaking Bad tüm zamanların en yüksek reyting alan dizisi olma unvanı ile Guinness Dünya Rekorları kitabına girmiştir. (Bu Rekoru Game of thrones‘un  5 inci sezonunda Game of Thrones‘a kaptırdı.)

Yazarın Dizi Hakkında Görüşlerini Konunun En Altından Okuyabilirsiniz!

Breaking Bad Konusu:

Lisede kimya öğretmeni olan Walter White (Bryan Cranston), maddi açıdan ailesinin gereksinimlerini karşılayabilmek için araba yıkamacısında ek iş yapmaktadır ancak bir süre sonra ileri derecede akciğer kanseri olduğunu ve çok kısa bir ömrünün kaldığını öğrenir. Dizide Walter White ailesine para bırakabilmek için, uyuşturucu yaptığını bir rastlantı sonucu öğrendiği eski öğrencisi Jesse Pinkman (Aaron Paul) ile birlikte metamfetamin işine girer. Kimya konusunda çok başarılı işlere imza atmış öğretmen ile uyuşturucu piyasasını iyi bilen eski öğrencisi, yüksek kalitede ve saflıkta metamfetamin üreterek uyuşturucu ticaretine başlarlar. “Şimdiye dek, namusum ve şerefim ile dürüst bir insan olarak yaşadım, ancak kanserden başka bir sonuç elde edemedim.” şeklinde düşünen Walter White’ın bundan sonraki geleceği, yaşanan olay örgüsüyle birlikte sadece kendisini ve ailesini değil, beraberinde tanıdığı/tanımadığı herkesin geleceğini değiştirecektir.

Breaking Bad Oyuncular:

 • Walter White -Bryan Cranston
 • Skyler White -Anna Gunn
 • Jesse Pinkman -Aaron Paul
 • Hank Schrader -Dean Norris
 • Marie Schrader -Betsy Brandt
 • Walter White, -Jr. RJ Mitte
 • Saul Goodman -Bob Odenkirk
 • Tuco Salamanca -Raymond Cruz
 • Steven Gomez -Steven Michael Quezada
 • Mike Ehrmantraut -Jonathan Banks
 • Gustavo Fring -Giancarlo Esposito
 • Hector Salamanca -Mark Margolis
 • Gale Boetticher -David Costabile

Breaking Bad Fragman

Breaking Bad izlemeli miyim? İmdb? Yazar Yorumu?

Arkadaşlar dizi 5 sezon’dan oluşuyor. Yukarıda ki Dizi konusunda da belirtildiği gibi Kanser’ e yakalanan bir Kimya Öğretmeninin  kalan son 2 yılında ölene kadar  ve öldükten sonra ailesinin daha iyi bir yaşam yaşaması için uyuşturucu üretme işine giriyor. Breaking Bad 16 Emmy Ödülü, 8 Satellite Ödülü, 2 Altın Küre Ödülü, 2 Peabody Ödülü olmak üzere pek çok ödül kazanmıştır.

İMDB:
9.5 İmdb Puanı; Geçtiğimiz aylarda yayınlanan Game of thrones’ un 5 inci sezonu Breaking bad i Liderlik koltuğundan kaldırdı. Game of thrones serisinden önce yapılmış en iyi dizidir. Ölmeden önce izlenmesi gerekilen diziler arasında. Eğer İzlemediyseniz hemen başlayın derim.

Önemli Not: 1 sezon birazcık  durağan, yavaş ve sıradan geçebilir. 2 sezondan itibaret dizi daha güzel bir hale geliyor.

SİZLERDE DİZİ HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ YORUM OLARAK BELİRTİNİZ!

Etiketler: , , , , ,

Bu Konuya 2 Kişi Yorum Yapmış Sende Yorum Yap

 1. merhaba bu diziye yorum yapmazsam olmaz dedim kendime diziyi kesinlikle ve şiddetle tavsiye ederim sıra dışı konusu süpriz olaylar alışılmadık bir senaryo bu ne ya diyeceğiniz bölümler içermektedir bütün samimiyetimle söylemeliyimki mükemmel bir dizi zaten aldığı ödüllerde övgüye ve takdire şayan iyi seyirler dilerim herkese

Konuya Yorum Bırakmayı Unutmayın!