Dizi Öneri: Dark Matter – Uzay Dizisi

Dark Matter Dizi Öneri

Dark Matter, 2015 kanada yapımı aksiyon, bilimkurgu, dram ve gizem uzay dizisi. Dizi bölüm süreleri 43 dakika her sezon 13 bölümden oluşmakta. Senaryo Robert C. Cooper, Joseph Mallozzi ait.

Yazarın Dizi Hakkında Görüşlerini Konunun En Altından Okuyabilirsiniz!

Dark Matter Konusu:

Uzak bir uzay gemisinin altı kişilik mürettebatı, uzayın uzaklarında uyanır. Hatıraları anıları silinmiştir, kim oldukları veya gemiye nasıl bindiklerini hatırlamazlar. Kimliklerinin tek ipucu silahlarla dolu bir kargo bölmesi ve bir hedef: bir savaş bölgesi haline gelmek üzere olan uzak bir madencilik kolonisi. Kimin tarafında oldukları hakkında bir fikirleri yok, ölümcül bir kararla karşı karşıyalar. Geçmişte yaşadıklarına sırt mı  çevirecekler yoksa geçmişleri onlarla birlikte gelecek mi?

Dark Matter Oyuncular:

  • Melissa O’Neil -İki
  • Anthony Lemke -Üç
  • Alex Mallari Jr. -Dört
  • Zoie Palmer -The Android
  • Jodelle Ferland -Beş
  • Roger Cross -Altı
  • Marc Bendavid -Bir

Dark Matter Fragman:

Dark Matter izlemeli miyim? Yazar Yorumu!

Dark Matter Dark Horse Comics’in Dark Matter adlı çizgi romanından uyarlanan Dark Matter, enkaz halindeki uzay gemisinde hafızasını kaybetmiş halde uyanan ve neden orada olduğuna dair hiçbir fikri olmadan bu sırrı çözmeye çalışan altı kişilik bir mürettebatın hikayesini anlatır.

Dark Matter şuan 3 üncü sezonunda güzel bir uzay dizisi sıradan uzay dizileri gibi değil diğer bölümde ne olacağını merak ettiriyor. Her bölümde gizemini koruyan bir dizi. Bazı sahneler saçma gelebilir öyle ki bilim kurgu ve uzay olunca konu hoşgörü ile karşılamak gerekir.

Bence boş zamanınızı dolduracak güzel bir dizi. Yoklukta gideri var anlayacağınız 🙂

İMDB:
7,5 İmdb Puanı;
 İmdb puanı ilk sezon çok güzeldi gayet yüksekti daha sonra senaryo sıradanlaşmaya başladı sanırım düşüşe geçti. Ancak uzay ve uzay dizilerine merakınız var ise gizemi seviyor iseniz kesinlikle kaçırmayın derim. 🙂


SİZLERDE DİZİ HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ YORUM OLARAK BELİRTİNİZ!

Etiketler: , , ,

Konuya Yorum Bırakmayı Unutmayın!