Dizi Öneri: İron Fist – Demir Yumruk

İron Fist Dizi Öneri

İron Fist, aynı adlı Marvel çizgi romanından uyarlanmış 2017’de yayınlanmaya başlamış dizi. Dizi Netflix Tarafından yayınlanmıştır.

Yazarın Dizi Hakkında Görüşlerini Konunun En Altından Okuyabilirsiniz!

 İron Fist Konusu:

Danny Rand, uçak kazasından sonra yıllarca kayıp olduktan sonra geçmişi ve Ailesinin mirasıyla yeniden bağlantı kurmaya çalışarak New York’a geri döner. Kurnaz keşiş efendisinin inanılmaz kung-fu ustalığı ve ateşli Demirci Yumruğunun müthiş gücünü toplama kabiliyeti ile etrafındaki dünyasını bozan ceza unsuruyla savaşıyor. Defenders Serisinin son kahramanı ile sizleri baş başa bırakıyorum.

 İron Fist Oyuncular:

  • Finn Jones -Danny Rand  Iron Fist
  • Jessica Henwick -Colleen Wing
  • Jessica Stroup -Joy Meachum
  • Tom Pelphrey -Ward Meachum
  • David Wenham -Harold Meachum
  • Wai Ching Ho -Madame Gao
  • Barrett Doss -Megan
  • Rosario Dawson -Claire Temple

 İron Fist Fragman:

 İron Fist izlemeli miyim? Yazar Yorumu!

Daredevil’in başlattığı furyanın son halkası olan İron Fist yayınlandı. Diziyi genel olarak beğendim konu 13 bölüme iyi bir şekilde yayılmış ama sonunuda tahmin etmek hiç zor olmadı. Dövüş kareografileri Daredevili andırsada asla önüne geçememiş biraz fazla havada kalan sahneler dövüş sahneleri olmuş, oyunculuklar bana göre gayet iyiydi her oyuncu karakterlerinin hakkını İyi bir şekilde vermiş. 4 dizininde bitiş noktaları defendersin zemini hazırladığını bu dizide de gördüm.

Netflix yine gerekse Intro müzik, gerekse başarılı koyu karanlık sahneler, vahşet ve kanla birlikte yine farkını ortaya koydu. Finn Jones’dan başkası role yakışmazdı diye düşünüyorum.

Daredevil kadar ses getirmese de Netflix’ in diğer Marvel dizileri gibi izlemeye değerdi.

Bölüm sayısı 13. Bölüm süresi 59 dakika.

İMDB:
7,4 İmdb Puanı;
 İmdb puanı diğer Defenders serilerine göre düşük kaldı. Bunun sebebi sönük kalmış dövüş sahneleri diyebilirim. İzlemeye değer bir dizi hikaye açısından gideri var.


SİZLERDE DİZİ HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ YORUM OLARAK BELİRTİNİZ!

Etiketler: , ,

Konuya Yorum Bırakmayı Unutmayın!