Dizi Öneri: Jessica Jones izlemeli miyim?

Jessica Jones, Netflix tarafından Marvelin aynı isimdeki çizgiroman serisinden TV ye uyarlanan dizisidir. Krysten Ritter‘in canlandırdığı Jessica Jones geçmişini bir kenara bırakıp normal bir hayat yaşamaya karar veren süper güçlü bir kadının hikayesini anlatıyor. Güçlerini çocukluğunda geçirdiği bir kazada kimyasal sızıntıya maruz kalarak elde eden Jessica Jones normal bir yaşam sürmek istediği için kendi özel dedektiflik bürosunu açmaya karar verir ancak  her ne kadar sıradan bir insan olmaya çalışsa da  geçmişinden tanıdığı bir ismin yeniden ortaya çıkması ile yine kendisini olayların içerisinde bulur.

Netflix‘in Defenders serisindeki bir diğer dizisi Daredevil gibi 13 bölümden oluşan dizi yine ortak karakterler barındırıyor. Aynı zamanda kendi solo dizisi olan Luke Cage de bu dizide konuk oyuncu olarak oynuyor.

Jessica Jones Oyuncular:

Krysten Ritter – Jessica Jones
Rachael Taylor – Trish Walker
Eka Darville – Malcolm Ducasse
David Tennant – Kilgrave
Carrie-Anne Moss – Jeri Hogarth
Mike Colter – Luke Cage
Rosario Dawson – Claire Temple

Jessica Jones Fragman

Jessica Jones izlemeli miyim? İmdb? Yazar Yorumu?

Jessica Jones, diğer Marvel dizilerinin aksine daha çok kendi sorunları ile baş etmeye çalışan kahramanın öyküsünü anlatıyor. Bu yüzden dram öğeleri fazla ve dizi daha ağır ve daha az sürükleyici. Ancak yine de çekim teknikleri ve hikaye örgüsü olarak kaliteden ödün vermiyor. Luke Cage‘nin katıldığı bölümler ise diziye renk katmış. Eğer Daredevil izleyip beğendiyseniz ve The Defenders dizisine hazırlıklı olmak istiyorsanız diziyi izlemenizi tavsiye ederim. Ancak Daredevil ve Luke Cage dizisi haricinde tek izlemelik bir dizi olduğunu söyleyemem.

İMDB
8.2 İmdb puanı; dizinin kaliteli olduğunu anlatmaya yetiyor. İzleyiciler tarafından da olumlu yorumlar alan dizi 2. sezon onayını almış durumda. Bu arada kahramanımız The Defenders dizisinde de ekipte yer alacak.


SİZLERDE DİZİ HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ YORUM OLARAK BELİRTİNİZ!

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Konuya Yorum Bırakmayı Unutmayın!