Dizi Öneri: Merlin – Final Yapmış Dizi.

Merlin Dizi Öneri

Merlin, 20 Eylül 2008’de başlamış olan fantastik-drama türünde bir İngiliz televizyon dizisi. Dizi Kral Arthur efsanelerine ve gizemli büyücü Merlin’in Arthur bir prens iken başlamış olan ilişkilerine dayanır ancak efsanenin geleneksel versiyonlarından belirgin bir biçimde farklılık gösterir. İngiliz televizyon kanalı BBC One için Shine Limited adındaki bağımsız bir prodüksiyon şirketi tarafından çekilmiştir. Dizinin 2. sezonu 19 Eylül 2009’da başlamış, 19 Aralık 2009’da bitmiştir. 3. sezon yayını 9 Ocak 2011 de başladı. 4. sezon ise Türkiye’de 19 Şubat 2012 tarihinde başladı. Dizi Türkiye’de CNBC-e ve e2 kanallarında yayınlanmaktaydı. Dizi 24 Aralık 2012’de sona ermiştir.

Yazarın Dizi Hakkında Görüşlerini Konunun En Altından Okuyabilirsiniz!

Merlin Konusu:

İngiliz yapımı bir dizi olan Merlin’de sihrin ve doğaüstü yaratıkların diyarı Camelot‘ta ileride önemli bir büyücü olacak Merlin’in gençlik yıllarını konu almaktadır. Kral Uther tarafından yönetilen Camelot Krallığı’nda büyü yapmanın yasak olduğu bir dönemde, doğaüstü yeteneklere sahip Merlin adında genç bir adamın yolu ileride tahta geçecek Prens Arthur’la kesişir. İki genç adamın rekabetle başlayan tanışıklıkları kısa sürede dostluğa dönüşür. Dizide belirtildiği kadarıyla hem Camelot, hem de diğer krallıkların kaderinde büyük rol oynayacaklardır.

Merlin Oyuncular:

  • Colin Morgan -Merlin
  • Bradley James -Arthur
  • Richard Wilson -Gaius
  • Anthony Head -Uther Pendragon
  • Angel Coulby -Guinevere (Gwen)
  • John Hurt -Büyük Ejder (Kilgharrah)
  • Katie McGrath -Morgana

Merlin Fragman

Merlin izlemeli miyim? İmdb? Yazar Yorumu?

Merlin i baştan sona 5 sezonunu birden izledim. Yabancı dizi olarak izlediğim ilk dizilerden biri fantastik-bilimkurgu türünde olması içinde tarih barındırması benim için yeterli. Bradley James ‘i ünlü yapan dizidir. Merlin sayesinde şöhreti yakaladığını düşünüyorum. Ancak dizide her zaman sorguladığım şey şudur Katie McGrath yani Morgana‘yı canlandıran kadın bu kadar güzel bir kadın nasıl kötü karakteri canlandırabilir anlamıyorum. 🙂 Merlin i izlemediyseniz izlemenizi tavsiye ederim. Spoiller vermek istemiyorum.

Melin 5 sezon sürmüştür ve bölüm süreleri 50 dakikadır.

İMDB:

7.9 İmdb Puanı; Dizi Fantastik ve Tarih kokan bir dizi ünlü büyücü merlin’in gençlik yıllarını anlatıyor. Zamanında büyük ilgi gören bir dizidir. İzlemeyen var ise izlemesini tavsiye ederim.


SİZLERDE DİZİ HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ YORUM OLARAK BELİRTİNİZ!

Etiketler: , , ,

Konuya Yorum Bırakmayı Unutmayın!