Dizi Öneri: Modern Family – Modern Aile

Modern Family Yabancı Dizi

Modern Family, Christopher Lloyd ve Steven Levitan tarafından yaratılan, 23 Eylül 2009’dan beri ABC’de yayınlanmakta olan, komedi tarzında bir televizyon dizisi.

Dizinin 23 Eylül’deki premieri büyük beğeni topladı ve 12.61 milyon kişi tarafından seyredildi. Çok geçmeden, ABC tarafından 9 Ekim 2009’da tam sezon onayı verildi, 10 Ocak 2010’da ise ikinci sezon onayını aldı. Dizi için birçok olumlu eleştiri yapıldı ve önemli ödüllere aday gösterildi. Modern Family, En İyi Komedi Dizisi, Komedi Dizilerinde En İyi Yardımcı Aktör, Komedi Dizilerinde En İyi Yardımcı Aktris gibi kategorilerde Emmy Ödülleri‘ni kazandı. Ayrıca Altın Küre Ödülleri’nde Müzikal veya Komedi Dalında En İyi Televizyon Dizisi ödülüne layık görüldü. ABD Başkanı Barack Obama da favori TV dizisinin Modern Family olduğunu söyledi.

Yazarın Dizi Hakkında Görüşlerini Konunun En Altından Okuyabilirsiniz!

Modern Family Konusu:

Modern Family, Amerika ABC televizyonun da yayınlanan bir komedi dizisidir. Dizi, üç aile ve üç ayrı yaşamı ele alıyor.

İlk ailemizin reisiniEvli ve Çocuklu” dizisinde ünlü Al Bundy karakterini canlandıran Ed O’Neill, Jay Pritchett karakteriyle canlandırıyor. Jay kendinden çok daha genç bir eşe sahiptir ve Gloria adlı genç eşinin bir de Manny adlı oğlu bulunmaktadır. Jay, Manny’e bir yandan üvey babalık yapmaya çalışırken öteki yandan da genç eşini başkalarına kaptırmamaya çalışmaktadır.

İkinci ailemiz ise Phil ve Claire Dunphy çiftidir. Claire, Jay Pritchett’in öz kızı, Phil ise damadıdır. Phil ve Claire çiftinin Haley, Luke ve Alex adın da üç çocukları bulunmaktadır. Aile’nin en büyük problemi yaramaz oğulları Luke ve erkek arkadaş sorunları başlayan kızları Haley ve Alex’dir.

Üçüncü ailemiz ise eşcinsel bir çiftten oluşuyor, Mitchell ve Cameron. Mitchell, Jay Pritchett’in öz oğlu. Bu çiftimizin Vietnam’dan evlat edindikleri Lilly adlı bir de bebekleri bulunmaktadır.

Modern Family son zamanların en çok izlenen komedilerinden bir tanesi. Aslına bakarsanız Mockumentery diye tanımlanan bir aile komedisi belgeseli.

Modern Family Oyuncular:

 • Ed O’Neill -Jay Pritchett
 • Sofía Vergara -Gloria Delgado-Pritchett
 • Julie Bowen -Claire Dunphy
 • Ty Burrell -Phil Dunphy
 • Jesse Tyler Ferguson -Mitchell Pritchett
 • Eric Stonestreet -Cameron Tucker
 • Rico Rodriguez -Manny Delgado
 • Nolan Gould -Luke Dunphy
 • Sarah Hyland -Haley Dunphy
 • Ariel Winter -Alex Dunphy
 • Aubrey Anderson-Emmons -Lily Tucker-Pritchett

Modern Family Fragman:

Modern Family izlemeli miyim? Yazar Yorumu!

1.sezon süperdi Emmy ödüllünü alarak kendini kanıtlamış bir dizi. Türkiye de en çok izlenen dizilerden biri çocuklar duymasının modern versiyonu diyebiliriz. Ben Modern Family nin Türkçe dublaj olarak yayınlanmasını isterim milletin 100 dk süren çocuklar duymasın ile 20 dk süren bu dizinin arasındaki farkı görsün her saniyesinde ayrı bir espri, Dizideki aile yapısını görünce adamlar aşmış diyorum.

Ayrıca bir çok kişinin sevmediği Komedi dizilerinde genellikle bulunan ‘‘gülme sesleri” Modern Family’de yok.

Dizi toplam 8 sezon ve 166 bölümden oluşmakta halen devam etmekte.

İMDB:
8,5 İmdb Puanı;
 İmdb puanı çok çok iyi aldığı ödüller ve övgüler ile hak ediyor bu puanı Çocuklar duymasın dizisinin yabancı versiyonu.


SİZLERDE DİZİ HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ YORUM OLARAK BELİRTİNİZ!

Etiketler: , ,

Konuya Yorum Bırakmayı Unutmayın!