Dizi Öneri: Mr. Robot’u İzlememeli miyim?

Mr.Robot

Mr.Robot, Sam Esmail tarafından kaleme alınmış Amerikan psikolojik gerilim-dram televizyon dizisidir.
USA Network tarafından 24 Haziran 2015 tarihinde yayına başlayan dizinin pilot bölümü online olarak VOD servisleriyle 27 Mayıs 2015’te yayınlanmıştır. Bilişim dünyası ile yakından ilgili olan/olmayan herkesin ilgisini çekmiş ses getirmiştir.

Yazarın Dizi Hakkında Görüşlerini Konunun En Altından Okuyabilirsiniz!

Mr. Robot’ un Konusu:

MR. ROBOT, gündüzleri siber güvenlik mühendisi olarak çalışırken geceleri kanunsuz bir hacker olan Elliot adındaki antisosyal genç bir programcıyı merkezine koyuyor.
Bir gün, gizli bir hacker grubu (fsociety) liderinin kendine çeşitli çok uluslu şirketleri çökertmesinde yardım etmesi için iş teklifi aldığında yol ayrımına düşüyor. Çünkü bu adamın Elliot’u bu kadar çok istemesinin nedenlerden biri çalıştığı şirketteki konumu. Tabiki Elliot’ un da gerçek amacı kötüleri cezalandırmak olduğu için buna hayır demiyor 🙂

Mr. Robot Oyuncular:

  • Rami Malek  -Elliot Alderson (Allsafe Güvenlik’in güvenlik teknikeridir ve bir hackerdir. Anksiyete ve kronik depresyon hastasıdır.)
  • Christian Slater  -Mr. Robot (Elliot’u bulan yer altı hacker grubunun(fsociety) anarşistidir.)
  • Portia Doubleday  -Angela Moss (Elliot’un çocukluk arkadaşı ve Allsafe çalışanıdır.)
  • Carly Chaikin  -Darlene (Fsociety kurucularından biridir.)
  • Martin Wallström  -Tyrell Wellick (E Corp teknolojilerinin yöneticisidir.)

Mr. Robot Fragman

Mr. Robot’ u izlemeli miyim? İmdb? Yazar Yorumu?

Mr.Robot Gündüzleri Evil Corp Şirketinin bilgilerinin güvenliği sağlıyor,  geceleri kötü adamların bilgilerini hackleyerek onlara karşı kullanıyor (Genelde polise yakalatıyor). Mr. robot ve çocukluk arkadaşı Angela Moss  Evil Corp ‘un başkanı yüzünden ailelerini kaybetmişlerdir bunun dizi boyunca intikamını almaya çalışacaklar.

Dizinin ilerleyen bölümlerinde dizi çok karmaşık hale geliyor. Elliot iyice bunalıma giriyor morfin dozajını arttıroyr. Genelde Elliot un yaşamına daha çok yer ayırmışlar dizide biraz dizinin asıl konusuna odaklanılması gerek diye düşünüyorum.

İMDB:

8.7 İmdb Puanı Arkadaşlar dizide tek sorun diziyi tamam çözdüm  diyorsun birden iyice anlaşılmaz hale geliyor. Sanırım dizinin büyük ilgi çekmesinin sebebi de bu. Bence bu diziyi izlemelisiniz. Çok karmaşık gelirse bırakın 🙂

SİZLERDE DİZİ HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ YORUM OLARAK BELİRTİNİZ!

Etiketler: , , , , ,

Konuya Yorum Bırakmayı Unutmayın!