Dizi Öneri: My Name is Earl – Benim Adım Earl

My Name is Earl Dizi öneri

My Name Is Earl, Greg Garcia’nın yarattığı, Emmy Ödülü (En iyi sitcom) sahibi bir Amerikan yapımı komedi tarzı dizidir. Dizi 20th Century Fox şirketi tarafından çekilmişdir. Dizi 2009 yılında final vermiş 2005 yılında başlamıştır.

Yazarın Dizi Hakkında Görüşlerini Konunun En Altından Okuyabilirsiniz!

My Name is Earl Konusu:

Hayatında kimseye yararı dokunmamış Earl, bir gün kazı-kazan kartından 100.000 dolar kazanır. Ancak ödülü kazandıktan hemen sonra, daha parayı alamadan trafik kazası geçirmesi ve bu sırada da kazı-kazan kartını kaybetmesi yaşamını Karma (Türk versiyonu Ne ekersen onu biçersin.olan, Hinduizm, Budizm gibi dinlerde kabul gören bir felsefedir) felsefesine göre düzenlemesine neden olur. Bir liste oluşturur. Bu listeye de hayatında kötülük yaptığı tüm insanların adlarını ve onlara kötülük olarak ne yaptığını yazar ve bu listedeki kişiler onu affettikçe isimlerini silerek listeyi temizlemeye çalışmaktadır. Dizide Earl’ün bunu yaparken başından geçen olaylar anlatmaktadır.

Earl’e erkek kardeşi Randy, Meksikalı otel hizmetçisi Catalina yardımcı olmaktadır. Onların yardımı ile Earl hayatı boyunca yaptığı yanlışları düzeltmektedir. Ancak eski karısı Joy onu engellemekte ve ikramiyeyi ele geçirmeye çalışmaktadır.

My Name is Earl Oyuncular:

  • Earl J. Hickey: (Jason Lee):Dizinin ana karakteridir.Hayatını bir araba kazasından sonra Karma felsefesine göre düzenleyip bir liste oluşturur ve listedeki kişilerin kendisini affetmesini sağlamaya çalışmaktadır.

  • Randy Hickey (Ethan Suplee):Earl Hickey’in erkek kardeşidir.Biraz aptal olmasına rağmen Earl’e listesindekileri silmesinde yardım etmeye çalışıyordur.
  • Catalina Aruca Hickey: (Nadine Velazquez) Catalina, Earl’ün kaldığı motelde çalışmaktadır. Kısa zamanda Earl ve Randy le tanışıp çoğu konuda Earl ve Randye yardım ediyordur.
  • Joy Turner (Jaime Pressly):Earl’ün eski karısı. Crab man ile evlidir. Dizinin başlangıcında, Earl’e loto çıkmasından/araba çarpmasında boşandığı için , kuponu çalmak için birçok defa Earl’ü öldürmeye kalkmışır.Crab manle evlendikten sonra bu çabaları bitmiştir.Catalinadan göçmen olduğundan dolayı hiç hoşlanmaz.
  • Darnell Turner(Crab Man): Earl’ün eski karısının yeni kocasıdır. Çalıştığı restoranın adı nedeniyle kendisine “crab man” lakabı takılmıştır.Ayrıca tanık koruma programıyla Camden kasabasına gelmiştir.

My Name is Earl Fragman:

My Name is Earl izlemeli miyim? Yazar Yorumu!

Türkiye’de ‘Hakkını Helal Et‘ diye bilinen güzel bir dizidir. Benim Adım Earl öylesine yapılmış bir komedi dizisi değil, o yüzden güzel bence. Hergele bir adamın iyi biri olmasını anlatıyor ve bunu çok güzel anlatıyor. Karma felsefesi ve gelişen şahane olaylar. Keyifle izlettiriyor kendisini aslında bir kara mizah da diyebiliriz ve dikkati çeken Amerikanın farklı bir yüzünü gösteriyor, oyuncuların da performansı çok iyi.

Dizi fazla uzun sürmedi dört sezon sürdü ve final yaptı bölüm süreleri 21 dakika ve toplam 96 bölüm çekildi.

İMDB:
7,8 İmdb Puanı;
 İmdb puanı dönemine göre çok iyi sitcom sevenler için birebir. Komedi bu filmde gerçekten var Jason lee rolünün hakkını veriyor. Final yapmış diziler arasında yerini aldı.


SİZLERDE DİZİ HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ YORUM OLARAK BELİRTİNİZ!

Etiketler: , ,

Konuya Yorum Bırakmayı Unutmayın!