Dizi Öneri: Revolution – Final Yapmış Dizi

Revolotion Dizi Öneri

Revolution, bir Amerikan kıyamet sonrası bilim kurgu televizyon dizisidir. Eric Kripke‘nin yarattığı dizinin prodüktörlüğünü J. J. Abrams‘ın Bad Robot Productions firması NBC televizyonu için yayınlamıştır. Türkiye’de 25 Kasım 2012’de orijinal dilde türkçe altyazı ile CNBC-e‘de yayınlanmaya başlanmıştır. Türkçe dublajlı olarak ise 15 Aralık 2012’de Star TV‘de Devrim ismiyle yayınlanmaya başlanmıştır. 26 Nisan 2013’te NBC kanalı dizinin 2. sezonda da devam edeceğini duyurdu.

İlk bölümü Jon Favreau tarafından yönetilen dizi, 17 Eylül 2012’de yayınlanmaya başlamıştır. NBC 3. sezonun çekilmeyeceğini açıklamıştır.

Dizinin 3. sezonunun iptal edilmesiyle birlikte dizinin yazarları dizinin 3. sezonunu 3 bölümlük çizgi roman serisiyle sona erdirmiştir.

Yazarın Dizi Hakkında Görüşlerini Konunun En Altından Okuyabilirsiniz!

Revolution Konusu:

Yaşam şeklimizin tamamı elektriğe bağlı. Peki elektrik çalışmayı bıraktığında ne olacaktı? Bir gün anahtar kapandığında, dünya aniden karanlık çağlara geri çekildi. Uçaklar gökyüzünden düşüyor, hastaneler kapanıyor ve hiç bir iletişim yok! Hiçbir modern teknoloji yok! Kim bize nedenini söyleyebilir? 15 yıl sonra, hayat, bir zamanlar sanayi devriminden çok önce olan şeylere tekrar geri döndü: sessiz kütüphanelerde yaşayan aileler ve güneş battığında fenerler ve mumlar yakıldı. Yaşam yavaş ve tatlı. Yoksa öyle mi?

Chicago yemyeşil olmuş, elektriksiz yaşama alışılmıştır. Devletler çökmüş, yönetim derebeylikleri andıran bir ortamda savaş lordlarının ve milislerin eline geçmiştir. Bu arada Ben Matheson ailesiyle birlikte sakin bir hayat sürmektedir. Fakat sırları onu rahat bırakmayacaktır. Elinde elektronik cihazların tekrar çalışmasını sağlayan bir “şey” vardır ve bu şey yüzünden güç odaklarının hedefi olacaktır.Bu arada tüm bu olaylardan sonra birbirlerinden kopan arkadaşlar, sevgililer, aileler sevdikleriyle yeniden bir araya gelebilmek için mücadele eder.

Revolution Oyuncular:

  • Billy Burke -Miles Matheson
  • Tracy Spiridakos -Charlie Matheson
  • Giancarlo Esposito -Tom Neville
  • Zak Orth -Aaron Pittman
  • David Lyons -Sebastian ‘Bass’ Monroe
  • Elizabeth Mitchell -Rachel Matheson
  • JD Pardo -Jason Neville
  • Stephen Collins -Dr. Gene Porter
  • Daniella Alonso -Nora Clayton

Revolution Fragman:

Revolution izlemeli miyim? İmdb? Yazar Yorumu?

Arkadaşlar dizi konusu gerçekten çok iyi seçilmiş bir konu. Elektrik tamamen gitseydi ve bir daha hiç gelmeseydi neler olurdu? İlk 9 bölüm çok sağlam ama nedense ilk 9 bölümden sonra senaryoda kopukluklar var. 2 nci sezondan hiç bahsetmeyeyim daha da sıkıcı hale getirdiler diziyi. Sıkıntı Senaryoda oyuncular sağlam rollerinin gereğini yapıyorlar. Efektler ve görsel gayet güzel.

İMDB:

6,7 İmdb Puanı; J. J. Abrams ın hatrına izledim dizinin tamamını yoklukda gideri var dizinin.


SİZLERDE DİZİ HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ YORUM OLARAK BELİRTİNİZ!

Etiketler: , ,

Konuya Yorum Bırakmayı Unutmayın!