Dizi Öneri: Salem izlemeli miyim?

Salem, Adam Simon ve Brannon Braga tarafından kurgulanan bir Amerikan tarihsel kurgu, korku, gerilim ve drama televizyon dizisidir. WGN America kanalının ilk uzun soluklu dizisidir. Dizide 17.yüzyılda geçen gerçek Salem cadı mahkemeleri olaylarından esinlenilmiştir. 5 Mayıs 2014 tarihinde, Salem üçüncü sezon onayını almıştır. 3 Üncü Sezon yayınlanmaya başlamıştır.

Yazarın Dizi Hakkında Görüşlerini Konunun En Altından Okuyabilirsiniz!

Salem Konusu:

17. yüzyılda Amerika henüz yeni keşfedilmiş bir kıtayken bu kıtanın yeni sakinleri de bulundukları yeri benimsemeye ve var olmaya çalışır. Salem, Amerika’nın küçük bir köyüdür ve köyün kendine has gizemli yönleri vardır.

Köy halkı, katı birer Püriten olan din adamlarının etkisi altındadır. John Alden ve Mary Sibley köyün tüm baskılarına rağmen yasak aşk yaşar; ancak Kızılderililer ve Fransızlarla başlayan savaşla birlikte John savaşa katılmak zorunda kalır ve Mary’i ardında bırakır ve Dizi böyle başlar.

Salem Oyuncular:

  • Janet Montgomery, dizideki adıyla (Mary Sibley), George Sibley’in eşi ve Salem en güçlü cadısı.. Bir zamanlar John Alden’nın bebeğini taşıdı ve hala ona karşı içinde güçlü duygular vardır.
  • Shane West, dizideki adıyla (John Alden) , bir savaş gazisi ve Salem’de cadı saldırılarının paniği yaşanırken aklın sesi olarak eve döndü. Mary’nin eski sevgilisi. Mağdur olan masum insanların yanında olan birisi.
  • Seth Gabel, dizideki adıyla (Cotten Mather) , cadı avı lideri, iyi eğitimli yerel aristokrat . Kasabanın muhterem fahişesi olan Gloriana’ya aşık.
  • Tamzin Merchant, dizideki adıyla (Anne Hale), babası Magistrate Hale’dir. Genç ve yetenekli bir sanatçıdır. O da John Alden’a aşıktır.
  • Ashley Madekwe, dizideki adıyla (Tituba) , Mary’nin en yakın arkadaşı ve John Alden’nin bebeğini öldürmek için onu ikna ederek kendi gizli ayini ile cadı yaptı.
  • Elise Eberle, dizideki adıyla (Mercy Lewis) , Mary Sibley’in büyüsü altında şiddetli rahatsızlıklar yaşadı. Bir cadı tarafından işkence altında olduğuna inanılan kız.
  • Iddo Goldberg, dizideki adıyla (Isaac Walton), Geçmişte yatığı zina nedeniyle ceza almış, Salem’in temizliğinden sorumludur. Salem çevreleyen ormanlarda bir şey keşfeder.
  • Xander Berkeley dizideki adıyla (Magistrate Hale) , baş politikacı ve hakim.

Salem Fragman

Salem izlemeli miyim? İmdb? Yazar Yorumu?

Salem her sezon 13 bölümden oluşmakta ve dizi süresi gayet iyi 50 dakika. Dizi 17. Yüzyıl’ı çok iyi  anlatıyor sahneler, kostümler,senaryo gayet güzel ve akıcı ilerliyor. Korku-Gerilim yönünden başarılı bir dizi beni etkileyen gerildiğim (Tırstığım) yerler oldu. Dizinin Bütçesinin iyi olması dizinin bölümlerinin de başarılı olmasına neden oluyor.

İMDB:
7.2 İmdb Puanı; Ortaçağda geçen ve cadılığı konu eden bir dönem dizisi…Bu türü sevenler kesinlikle izlesin.Sürükleyici ve gizemli,kendini izletiyor…

Diziyi İzleyebileceğiniz Online Dizi Siteleri:

SİZLERDE DİZİ HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ YORUM OLARAK BELİRTİNİZ!

Etiketler: , , , , , ,

Bu Konuya 1 Kişi Birşeyler Yazdı Bence Sende Yaz

  1. Guzel dizi tavsiye ederim izlenir ancak abartilacak bir dizi değil

Konuya Yorum Bırakmayı Unutmayın!