Dizi Öneri: Shadowhunters – Gölge Avcıları

Shadowhunters Dizi Öneri

Shadowhunters, Cassandra Clare tarafından yazılan Ölümcül Oyuncaklar eserine dayalı olarak çekilen ve Ed Decter tarafından geliştirilen Amerikan televizyon dizisi. Bu dizi roman serisinin aynı Shadowhunters gibi Constantin Film tarafından yapılmış Ölümcül Oyuncaklar: Kemikler Şehri filminden sonra yayınlanan ikinci uyarlamasıdır. 30 Mart 2015 tarihinde stüdyo, dizinin ilk sezonunun yayınlanması için onay verdi ve 12 Ocak 2016 tarihinde ilk bölümü ile Freeform kanalında yayınlanmaya başladı. Mart 2016’da dizinin 20 bölümden oluşacak ikinci sezonu için onay aldığı açıklanmıştır.

Yazarın Dizi Hakkında Görüşlerini Konunun En Altından Okuyabilirsiniz!

Shadowhunters Konusu:

Clary Fray annesiyle beraber Brooklyn’de yaşayan sıradan bir gençtir. Bir gün aile kökenin “Gölge Avcısı” soyundan geldiğini öğrenir ve soy ağacını araştırdığından melek kanından dünyaya gelmiş insanlar olduklarını keşfeder. Olağanüstü güçlerinin yanında Dünya’da kötü amaçla bulunan iblisleri görebilmektedir. Dünya’yı bu yaratıklara karşı savunma görevi olduğunu öğrendiğinde ise işler daha karmaşık hâle gelecektir. Herhangi bir tecrübesi yokken doğaüstü varlıklarla savaşmak hiç beklemediği bir şeydir. Bu gerçeğin ortaya çıkmasıyla beraber annesi kaçırılır. En yakın arkadaşı Simon ise sıradan bir insandır. Bir anda kendisini karmaşa içerisinde bulan Clary’in ilk amacı annesini kurtarmak olacaktır.

Shadowhunters Oyuncular:

  • Katherine McNamara -Clary Fray
  • Dominic Sherwood -Jace Wayland
  • Matthew Daddario -Alec Lightwood
  • Alberto Rosende -Simon Lewis
  • Isaiah Mustafa -Luke Garroway
  • Harry Shum Jr. -Magnus Bane
  • Emeraude Toubia -Isabelle Lightwood
  • Alan Van Sprang –Valentine Morgenstern
  • David Castro -Raphael Santiago
  • Maxim Roy -Jocelyn Fray

Shadowhunters Fragman:

Shadowhunters izlemeli miyim? Yazar Yorumu!

Romandan alıntı yapıldığı için konusu ve hikayesi çok güzel ancak romana göre gitmedikleri için senaryoda izleyici kitlesi romanla karşılaştırma yaparak izlediği için olumsuz eleştiriler yapılıyor. Ancak romanı düşünmeden izler iseniz gayet güzel bir dizi.

Dizi şuan ikinci sezonunda 2017 yılının ocak ayında ikinci sezon başladı. Dizinin ikinci sezonu hakkında yorumlar güzel genelde.
Shadowhunters bölüm süresi 42 dakika.

İMDB:
6,4 İmdb Puanı;
 İmdb puanı düşük kalmış ancak yoklukda izlenir. Düşük kalmasının sebebi diziyi yazılmış olan roman ile karşılaştırmaları nedeni ile olabilir.


SİZLERDE DİZİ HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ YORUM OLARAK BELİRTİNİZ!

Etiketler: , , ,

Konuya Yorum Bırakmayı Unutmayın!