Dizi Öneri: Terra Nova – Final Yapmış Dizi

Terra Nova Dizi Öneri

Terra Nova, Fox televizyon kanalında 26 Eylül 2011’de yayınlanmaya başlayan ABD bilim kurgu televizyon dizisi. Yönetmen Steven Spielberg. Sezon sayısı 1 sezon 13 bölüm bölüm süreleri 45 dakika yayın kanalı Fox. Dizi 1 sezon yapıp Final Yapmıştır.

Yazarın Dizi Hakkında Görüşlerini Konunun En Altından Okuyabilirsiniz!

Terra Nova Konusu:

2149 yılında Dünya gezegeni üzerindeki yaşam, nüfus patlaması ve kirlilik sonucunda yok olma tehlikesi ile karşı karşıyadır. Bilim adamları geçmişi değiştirerek geleceği kurtarmak amacı ile zamanda yolculuk yaparak tarih öncesi döneme gitmenin yolunu keşfederler. Shannon ailesi (Baba Jim, Eşi Elisabeth, ve çocukları Josh, Maddy ve Zoe) 85 milyon yıl geriye giderek kendilerini “Terra Nova” adlı bölgede bulurlar. İlk insan kolonisi kurulması ve diğer insanlarla karşılaşmaları ile devam eder.

Terra Nova Oyuncular:

  • Jim Shannon rolünde Jason O’Mara, karmaşık bir geçmişi olan fedakar bir baba.
  • Elisabeth Shannon rolünde Shelly Conn , Jim ile evlenen bir travma cerrahı.
  • Josh Shannon rolünde London Liborion , Jim ve Elisabeth’in oğlu. Sevdiği kızı yolculuk nedeniyle arkada bırakma üzüntüsü yaşayan ve iki örnek model arasında kalmış kişi – babası ve Komutan Frank Taylor.
  • Maddy Shannon rolünde Naomı Scott, Jim ve Elisabeth’in kızı. Kendisini tehlikeli bir yola götüren, kuşkucu bir itibara sahip kişi.
  • Komutan Frank Taylor rolünde Stephen Lang, Zaman kapısından geçen ilk kişi, yerleşimin şimdiki lideri.
  • Skye rolünde Allison Miller, Terra Nova ziyaretçilerine rehberlik yapan kıdemli bir yerli.

Terra Nova Fragman:

Terra Nova izlemeli miyim? İmdb? Yazar Yorumu?

Terra Nova konusu bakımından dizi sektöründe bir ilk ancak bütçe ve sermaye açısından her bölümün çok fazla bütçeye mal olması nedeni ile yeterli desteği bulamadığından devamını getiremedi. Harika bir dizi ancak bütçe olmayınca olmuyor tarih öncesi yaratıkları yani dinozorları her bölüm ekrana getirmek bir hayli masraflı görsel açıdan insanı doyuruyor ancak bütçe olarak da yeterli ilgiyi görmezse batırıyor.

Dizi bir hayli sevildi keşke devamı gelseydi dediğim dizilerden biri bir çok kişi eminim böyle düşünüyordu.

İMDB:
6,8 İmdb Puanı; Sermaye olsaydı daha güzel bölümler görecektik ancak bütçe açısından sıkıntı olduğu için yarıda kaldı. 1 sezonu izlemenizi tavsiye ederim.


SİZLERDE DİZİ HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ YORUM OLARAK BELİRTİNİZ!

Etiketler: , ,

Bu Konuya 1 Kişi Birşeyler Yazdı Bence Sende Yaz

  1. Steven Spielberg ismi geçiyor. Bence başka bir şeye bakmaya gerek bile yok yani.. Ayrıca konusu da tam benlik gibi yani..

Konuya Yorum Bırakmayı Unutmayın!