Dizi Öneri: The Big Bang Theory İzlemeli miyim?

The Big Bang Theory dizi öneri

The Big Bang Theory veya kısaca TBBT, Chuck Lorre ve Bill Prady tarafından yaratılmış Amerikan durum komedisi. İlk kez 24 Eylül 2007‘de CBS‘de yayınlanmıştır.

Prodüksiyonu Warner Bros. Television ve Chuck Lorre Productions tarafından yapılan dizi, 2009 yılında Televizyon Eleştirmenleri Derneği tarafından en iyi komedi dizisi seçilmiş ve Jim Parsons da canlandırdığı Sheldon Cooper karakteri ile komedi dalında bireysel başarı ödülü almıştır.

Dizinin müziği Barenaked Ladies adlı grup tarafından yazılmıştır. Şarkı, evrenin büyük patlamadan bu güne değişimini anlatır.

Yazarın Dizi Hakkında Görüşlerini Konunun En Altından Okuyabilirsiniz!

The Big Bang Theory Konusu:

Kaliforniya’nın Pasadena şehrinde geçen dizi beş ana karakter etrafında gelişiyor: Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü’nde çalışan iki üstün zekalı ev arkadaşı olan deneysel fizikçi Leonard Hofstadter ve teorik fizikçi Sheldon Cooper, garson ve oyunculuğa hevesli sarışın karşı komşuları Penny, Leonard ve Sheldon‘ın doktorası olmayan uzay mühendisi tuhaf iş arkadaşları Howard Wolowitz ve yine aynı yerde çalışan astrofizikçi Rajesh Koothrappali. Bu dört erkeğin bilime ve bilim kurguya olan ilgileri ve zekaları, Penny’nin sosyal beceri ve normal davranışlarıyla yan yana gelince komik sonuçlar doğuruyor.

Konu Özeti: Güzel ve seksi bir kız olan Penny ve yeni taşındığı apartmanında yan komşuları olan iki tam anlamıyla inek diye tabir edilen iki genç arasındaki olaylar anlatılıyor. Zekidirler ama diğer tüm inekler gibi sosyal hayatları berbattır. Penny onlara yardım edebileceğini düşünür.

The Big Bang Theory Oyuncular:

  • Johnny Galecki -Leonard Leakey Hofstadter
  • Jim Parsons -Sheldon Lee Cooper
  • Kaley Cuoco -Penny
  • Simon Helberg –Howard Wolowitz 
  • Kunal Nayyar -Rajesh Ramayan Koothrappali
  • Sara Gilbert -Leslie Winkle
  • Melissa Rauch -Bernadette Rostenkowski
  • Mayim Bialik -Amy Farrah Fowler

The Big Bang Theory Fragman

The Big Bang Theory izlemeli miyim? İmdb? Yazar Yorumu?

 Arkadaşlar harika bir Amerikan komedi dizisi şuan 10 uncu sezonunu yapıyor iyi olmasaydı zaten bu kadar sezon ayakta kalamazdı. Genelde İnek diyerek tabir ettiğimiz kişiler hayatını öğrenmeye adadıkları için aşk meşk olaylarında başarısızlardır  işte bu TBBT ‘de 2 tane ineğin kahkaha dolu hayatını konu alıyor. Dizide Bazı konuşmalar bize komik gelmeyebilir amerikan kültürü ile bizim komedi kültürümüz bazı konularda uyuşmuyor onlara göre komik görünenler bize göre olmayabiliyor.   

Dizinin Tek olumsuz yanı bölüm süreleri çok kısa: 19-22 dakika tabiki her saniyesi dolu dolu güldürüyor 🙂

 İMDB:

8.4 İmdb Puanı;  Şimdiye kadar en iyi yapılmış amerikan komedi dizilerinden birisidir.  Simon Helberg –Howard Wolowitz ve Jim Parsons -Sheldon Lee Cooper in Tipi Bile beni güldürmeye yetiyor 😀 Başarılı Bir Komedir dizisi. Yabancı Komedi sevenler için en iyi dizlerden birisi kesinlikle.  

Diziyi İzleyebileceğiniz Online Dizi Siteleri:

SİZLERDE DİZİ HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ YORUM OLARAK BELİRTİNİZ!

Etiketler: , , , , ,

Bu Konuya 2 Kişi Yorum Yapmış Sende Yorum Yap

  1. Çok bölüm izledim fakat hiç sarmadı. Birde 10 sezon olunca, açıkası vazgeçtim.

Konuya Yorum Bırakmayı Unutmayın!