Dizi Öneri: The Magicians – Büyücüler

The Magicians Dizi Öneri

The Magicians, 2015 yapımı Fantastik, Dram, Gençlik ve korku türünde ABD dizisi. Yönetmen: Mike Cahill. Senaryo: Sera Gamble, John Mcnamara. The Mahicians Syfy Kanalında yayınlanmaktadır.

Yazarın Dizi Hakkında Görüşlerini Konunun En Altından Okuyabilirsiniz!

The Magicians Dead Konusu:

Quentin Coldwater isimli bir gencin, sihir gücü olduğunu keşfetmesini ve New York’un kuzeyindeki çok gizli ve prestijli bir büyücülük okuluna kabul olmasıyla değişen hayatını, girdiği tehlikeli ve karanlık yolları anlatan The Magicians, Lev Grossman‘ın aynı adlı çok satan romanından uyarlanıyor.

The Magicians Oyuncular:

  • Jason Ralph -Quentin Coldwater 
  • Stella Maeve -Julia Wicker
  • Olivia Taylor Dudley -Alice Quinn
  • Hale Appleman -Eliot Waugh
  • Summer Bishil -Margo Hanson
  • Arjun Gupta -William ‘Penny’ Adiyodi
  • Jade Tailor -Kady Orloff-Diaz
  • Rick Worthy -Dean Fogg

The Magicians Fragman:

The Magicians izlemeli miyim? Yazar Yorumu!

2015 – 2016 sezonunda 13 bölümüyle ekranlara gelen yeni fantastik ve gençlik dizisi The Magicians henüz çok popüler olmayan dizilerden biri. Belki efsaneler arasına girecek bir yapım olarak değerlendirilmeyecek ama henüz böyle bir şeyden söz etmek için çok erken, bunu bize zaman gösterecek. Bu diziyi efsane diziler arasında en yeni adaylardan biri olarak görmeme rağmen bazı kuşkularımın olduğunu söylemeden geçemem. Kurgusunu ne kadar çok beğensem bile dizideki olayların akışı bazı mantıksızlıkları ve saçma gidişatları da beraberinde getiriyor. Fantastik türünde bir dizi olduğundan mantıksızlıklar normaldir diye düşünebilirsiniz, ama bunlar daha çok konu dışına çıkan ya da dizinin senaryosundan bağımsız olarak ilerleyen olaylardan kaynaklanıyor diye düşünüyorum. Bu yüzden de bu şekilde kurgulanmış bir dizi daha güzel ve ilgi çekici bir konuya sahip olabilirdi bence. Fakat bunları varsaymadan düşünecek olursak; kaliteli, güzel ve fantastik ile macera hayranlarının fazlasıyla ilgisini çekebilecek bir dizi olduğuna inanıyorum. Efektler ve görseller çok iyi, oyuncuları da çok sevdim. Dizinin yeni bölümlerini merak ediyorsunuz, ve ilginizi bir şekilde çekmeyi de başarıyor. Çünkü dizi size her yönden bir şeyler vermeye çalışıyor.

İMDB:
7.5 İmdb Puanı; Fantastik, bilim kurgu, macera, gerilim, aşk, dram, bazen de korku… Fantastik türündeki dizi hayranlarına şiddetle tavsiye ederim.


SİZLERDE DİZİ HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ YORUM OLARAK BELİRTİNİZ!

Etiketler: , , ,

Konuya Yorum Bırakmayı Unutmayın!