Dizi Öneri: The Walking Dead – Yürüyen Ölüler

the walking dead dizi öneri

The Walking Dead, Frank Darabont tarafından geliştirilen bir Amerikan televizyon dizisidir. Hikayesi, Robert Kirkman, Tony Moore ve Charlie Adlard ‘ın aynı adlı çizgi romanına dayanmaktadır. Dizi Dram,  Gerilim,  Korku türündedir. Dizi AMC ve Fox International Channels Kanallarında Yayınlanmaktadır. Telif Hakkı Nedeni ile Online Dizi Sitelerinden Kaldırılmıştır. The Walking Dead Pazartesi günleri Fox International Channels  ‘da Türkiye’ye göre 21:30’da Yayınlanmaktadır.


Yazarın Dizi Hakkında Görüşlerini Konunun En Altından Okuyabilirsiniz!


The Walking Dead Konusu:

 Dizinin başrolünde, geçirdiği bir kaza sonrası girdiği komadan beklenmedik biçimde uyanan ve artık tüm dünyaya George A. Romero’nun korku filmlerindeki zombileri andıran etobur “aylaklar”ın egemen olduğunu keşfeden şerif yardımcısı Rick Grimes rolüyle Andrew Lincoln yer almaktadır. Grimes, bulunduğu hastahaneden ayrılarak, ailesini bulmak için yola koyulur ve yol boyunca, bu yeni dünya düzeninde sağ kalmayı başarabilmiş ve kendisi gibi yaşam savaşı veren diğer birçok kişiyle karşılaşır ve yola onlarla devam ederek, kendi grubunu oluşturur. Grubu ile hayatta kalma mücadelesini anlatan bu dizi heyecan ve gerilim dolu 🙂


The Walking Dead Oyuncular:

 • Andrew Lincoln -Rick Grimes 
 • Chandler Riggs -Carl Grimes 
 • Melissa McBride -Carol Peletier
 • Norman Reedus -Daryl Dixon
 • Steven Yeun -Glenn Rhee 
 • Lauren Cohan -Maggie Greene 
 • Danai Gurira -Michonne
 • Sonequa Martin -Green -Sasha Williams
 • Emily Kinney -Beth Greene 
 • Alanna Masterson -Tara Chambler 

The Walking Dead Karşılaşılan Gruplar

 1. Hershel’in Çiftliği
  Greene ailesinin yaşadığı çiftliktir. 2. sezonun ilk bölümlerinde Carl’ın vurulması üzerine Rick ve grubu buraya sığınmıştır. Ne yazık ki 2. sezon finalinde çiftliği aylaklar bastığı için terk etmek zorunda kalmışlardır.
 2. Hapishane
  Hershel’in çiftliğinin istila edilmesi sonucu Rick ve grubu yollara düştüğünde hapishaneyi bulmuştur ve içini temizleyip oraya yerleşmişlerdir. Ayrıca hapishanede hayatta kalan mahkûmlarla karşılaşmışlardır. 4. sezon 8. bölüm’de Vali ve ekibi tarafından yerle bir edilmiştir.
 3. Woodbury
  Vali lakaplı Brian Blake’in kardeşi Philip Blake, yeğeni Penny Blake ve arkadaşı Nick ile birlikte geldiği düzensiz ve belli bir yöneticisi bulunmayan bu kasabayı Philip Blake ve Nick’in ölümü üzerine Caesar Martinez ve orada yaşayan kişilerin yardımıyla serserilerin elinden alıp yönetime geçmiştir. Fakat kendisini Brian Blake değil Philip Blake olarak tanıtması dikkat çekmiştir. 3. sezon sonunda Woodbury halkı Hapishane’ye taşınmıştır. Sonrasında Vali tarafından yakılıp yıkılmıştır.
 4. Terminus
  Gareth tarafından yönetilen bu mekan ilk olarak 4. sezon sonlarında görülüyor. Burada Gareth ve ekibi insanları kandırıp ve kafeslerde tuttuktan sonra öldürüp, kesip ve pişirerek yemektedirler. 5. sezon 1. bölümünde Carol, arkadaşlarını kurtarmak için patlatmıştır. Sonrasında Gareth ve birkaç arkadaşı intikam almak için Bob’un bacağını yemişler, Gabriel’in kilisesine baskın düzenlemiş fakat pusuya düşmüşlerdir.
 5. Alexandria Safe Zone
  Geriye kalan insanların yaptığı etrafı sağlam dayanıklı duvarlarla örtülü olan güvenliği elden bırakmamak için nöbet kulesi olan prefabrik evlerin bulunduğu küçük bir mahalle tarzında sığınaktır. Deanna ve eşi Reg tarafından yönetilen Alexandria’da Rick ve grubu Aaron’un yardımı ile 5. sezon 12. bölümden itibaren yaşamaya başlamışlardır. Rick ve Michonne Alexandria’yı korumak için Deanna tarafından polis memuru olarak görevlendirilmiştir. 6. sezon 8. bölümde aylaklar tarafından duvarları parçalanmış, sonrasında Rick ve ekibi tarafından temizlenmiştir.
 6. Hilltop
  Burası ilk olarak 6. sezon 11. bölümde ortaya çıkan bir yerdir. Bir müze binası ve etrafında birkaç çadır olan ve dışı büyük duvarlarla kaplı bir yerdir. Yöneticisi Gregory’dir. Ancak Negan tarafından istilaya uğramış ve köleleştirilmiştir. Her hafta erzaklarının, cephanelerinin ve adamlarının yarısını Negan’a vermek zorundalardır.

The Walking Dead Fragman


The Walking Dead izlemeli miyim? İmdb? Yazar Yorumu?

Yürüyen Ölüler Kıyamet Kurgusu türünde en iyi dizilerden biri şimdiye kadar yapılmış dizilerin içinde ilk 3 e girer derim hatta bana göre 1 inci sırada 🙂 Diziyi ilk bölümünden beri takip ediyorum. Zombiler gerçekten çok gerçekci görünüyor tırstığım sahne çok olmuştur 🙂 Oyuncular rollerini çok iyi canlandırıyorlar. Bir çok izleyici gibi bende “Norman Reedus -Daryl Dixon” ı Rick‘den daha çok beğeniyorum diğerlerine göre performansı daha iyi bence.

Dizi Şuan 7’nci Sezonunu yapıyor her bölüm 45 dakika’dan oluşmakta. Tellif hakkı nedeni ile online izleme sitelerinden kaldırıldı. Sadece parası olan zenginler uydu üzerinden izliyorlar biz fakirlerde birisi paylaşsada izlesek diye bekliyor. :/ Kahrolsun Kapitalizm!

İMDB:
8.6 İmdb Puanı;  İmdb puanı  biraz düşük kalmış 9 ‘a yaklaşır diye tahmin ediyordum 8.6 da kalmış. İster gerçeklik ister senaryo açısından izlenmesi gereken en iyi dizilerden biri Walking dead’e başlamadıysanız hemen başlayın derim.


SİZLERDE DİZİ HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ YORUM OLARAK BELİRTİNİZ!

Etiketler: , , , , , , , , ,

Bu Konuya 11 Kişi Yorum Yapmış Sende Yorum Yap

 1. The walking dead series hakkında bir çok bilgi duydum fakat daha önce hiç izlemedim. Fregmanına bakılacak olursa izlenmeli bence.

 2. Hayatımda izlediğim en efsane dizilerden bir tanesidir. İzlemediyseniz mutlaka izlemenizi öneririm.

 3. harika bir dizi mutlaka izlenmesi gerekiyor izlemeyen var ise kaçırmasın derim

 4. Mutlaka İzlenilmesi Gereken Bir Dizi Kendimde İzlediğim Müthiş Bir Hayata Kalma Dizisi.

 5. The walking dead’i izlemeyen var mı ya? 🙂 Valla çok şey kaçıyor haberi yok haber verin:D
  Yazıya ilk sezonun sıkıcı olduğunu ama 2. sezon ile muhteşem bir başlangıç yaptıklarını yazman lazım 😀

 6. Sürekli başlamakla başlamamak arasında kalıp başlayamadığım dizi, bu yazıdan sonra biraz daha dikkatimi çekti.

 7. Dizi efsane fakat bence böyle dizilerin 3-4 sezondan fazla uzatılmaması gerek. Yoksa tadı kaçıyor. Bir çok dizi böyle aslında. Tadında bırakmayı bilmiyorlar.

  • Yorumunuz İçin Teşekür Ederim Yorumunuza Katılıyorum tadında bırakılmazsa senaryolarda saçmalama yoluna gidiliyor çünki konu kalmıyor bir yerden sonra senaryo tıkanıyor, hem izleyiciyi sıkıyor hemde performans kaybediyor.

 8. Uzun süredir takip ettiğim bir diziydi taki telif hakkı nedeniyle bölümlerinin internette zor bulunmasından dolayı izlemeyi bıraktım ancak ilerde bir arşivini bulursam oturup 1 hafta sonu toptan izleyeceğim.

 9. Bu diziyi anlatmaya kelimeler yetmez. Son sezonlar hiti biraz düştü fakat ilk 3 sezon halen hatırımda ve dehşet.

Konuya Yorum Bırakmayı Unutmayın!