Dizi Öneri: Unsere Mütter – Generation War

Generation war - Unsere Mütter

Generation War, Aksiyon, dram, savaş ve tarih konulu 2013 yapımı Alman mini dizisi. Yönetmen Philipp Kadelbach, Senaryo Stefan Kolditz’e aittir. Generation War 3 bölümden oluşan mini bir dizidir. Bölüm süreleri 150 dakikadan oluşmakta.

Yazarın Dizi Hakkında Görüşlerini Konunun En Altından Okuyabilirsiniz!

Generation War Konusu:

II.Dünya Savaşının Doğu cephesini konu alan bir Alman dizisi. Berlin, 1941. Beş arkadaş bir maceranın kahramanları olmaya hevesli ancak bu durum sonsuza dek değişecek. Subay Wilhelm, küçük kardeşi Friedhelm, savaştan çok edebiyatla ilgilenen hassas bir hayalperest ile doğu cephesinde. Wilhelm’e derinden aşık olan Charlotte, Wehrmacht’ta doğu cephesinde hizmet etmeyi dört gözle bekleyen genç bir hemşire. Greta başka bir Marlene Dietrich olmak isteyen yetenekli bir şarkıcı, Yahudi erkek arkadaşı Viktor. En iyi 5 arkadaşın harika başlayan ve başladığı gibi sonlanmayan savaş hikayesini anlatıyor.

Generation War Oyuncular:

  • Volker Bruch -Wilhelm Winter
  • Tom Schilling -Friedhelm Winter
  • Katharina Schüttler -Greta
  • Miriam Stein -Charlotte
  • Ludwig Trepte -Viktor Goldstein
  • Mark Waschke -Dorn
  • Henriette Richter-Röhl -Hildegard
  • Götz Schubert -Dr. Jahn
  • Hildegard Schroedter -Oberschwester
  • Christiane Paul -Lilja

Generation War Fragman:

Generation War izlemeli miyim? Yazar Yorumu!

2.Dünya savaşı filmlerini sevenlerin mutlaka izlemesi gereken mini dizi. Üstelik hep Holywood’dan izlediğimiz filmlere alternatif hem de karşı tarafta bulunan Almanya yapımı. Film her ne kadar Alman yapımı olsa da tarafsız bir senaryo içeriyor. Daha gerçekçi bir hikayeyi daha etkileyici bir sahnelerle izliyoruz. Almanların savaş döneminde sadece diğer uluslara zarar vermediğini bilakis kendi vatandaşlarına da savaşın olumsuzluklarını, yıkımlarını yaşattığını görüyoruz. Savaşın başında tavan yapan faşist duyguların savaşın bitmesiyle ne kadar anlamsız, boş bir düşünce ile yola çıktıkları özetleniyor. Genç insanların büyük bir hayalle savaşa başlayıp, sonu hüsranla biten savaş sonunda, bu hayallerin derin bir kabusa dönüştüğünü bu film üzerinden görmek mümkün.

Volker Bruch –Wilhelm Winter karakterine en iyi şekilde canlandıracak sayılı oyunculardan biri rolünü harika oynamış. Savaş sahneleri ve hikaye 2. Dünya Savaşını yaşatıyor. Sürükleyici bir mini dizi.

İMDB:
8,5 İmdb Puanı;
 İmdb puanı gayet güzel 2. dünya savaşı, tarih ve savaş filmlerini sevenler için harika bir mini dizi. İzlemenizi tavsiye ederim.


SİZLERDE DİZİ HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ YORUM OLARAK BELİRTİNİZ!

Etiketler: , , , , , ,

Konuya Yorum Bırakmayı Unutmayın!