Dizi Öneri: Penny Dreadful’u İzlemeli miyim?

Penny Dreadful beni çok etkiliyen 3 sezon’dan oluşan dizilerden biridir sebebi de Eva green’in oynadığı Vannesa İves Karakteridir. Bir rol bu kadar mı iyi canlandırılır gerçekten kendine aşık etti bu dizide beni 🙂

Bu diziyi kaçırmayın derim izlemez iseniz çok şey kaybedersiniz 🙂

Yazarın Dizi Hakkında Görüşlerini Konunun En Altından Okuyabilirsiniz!

Konusu:

Dr. Frankenstein, Dracula, Dorian Gray ve bunun gibi korku ile beslenmiş hikayelerin canavarlarını bir araya getirecek olan dizinin kadrosu da ses getirecek cinsten. Bunun yanındada Eva Green’in muhteşem performansı eklenince harika bir dizi çıkıyor ortaya 🙂

Oyuncular:

  • Eva Green –Vannesa İves
  • Josh Harnet – Ethan Chandler 
  • Harry Treadaway -Dr. Victor Frankenstein 
  • Reeve Carney -Dorian Gray
  • Timothy Dalton -Sir Malcolm Murray
  • Rory Kinnear -John Clare

Ve bir çok yetenekli oyuncu.

Dizi Fragman

Diziyi izlemelimiyim? İmdb? Yazarın Yorumu?

Arkadaşlar ben dizinin tamamını izledim İmdb puanı: 8,3  hikaye çok güzel ilerledi 3 sezonun son 2 bölümüne kadar ancak son 2 bölümde Yönetmenin Filmi bitirme kararı aldığı için bu güzel diziyi oldu bittiye bağlayıp saçma bir son verdiler. Sebebi olarak’da yönetmenin Vannesa İves’ın daha fazla acı çekmemesi olarak nitelendirdi 🙂 Ancak bitmesi gereken 5-6 sezon yapan bir çok saçma diziden daha iyi olduğunu düşünüyorum.

Penny Dreadfull hakkında aklımda bir sürü cevapsız sorular oluştu yani dizi bir 2 sezon daha gidebilirdi bu sorulardan biri de şudur:

Dr. Frankestain’ın ilk yarattığı John Clare’ı öldüren Vannesa İves mıydı? Kafasının sağında bulunan catlak yarık izini Vannesa mı yaptı hastahanedeyken ölmesine mi neden oldu? Neden öldüğüne hiç değinilmedi?

SİZLERDE DİZİ HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ YORUM OLARAK BELİRTİNİZ!

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Konuya Yorum Bırakmayı Unutmayın!