Menü
Menü
Menü 1
Menü

Dizi Öneri

Fakir Yazar

The Strain 3’üncü Sezon Finalini Yaptı

02 Kasım 2016
Cem

The Strain Dün akşam yayınlanan “The Fall” Adlı Bölümü ile 3’üncü Sezon Finalini Yaptı. Gerçekten Harika Bir Sezon ve Sezon Finaliydi.

The Strain 3 Sezon Nasıl Geçti?

Bana Göre 3’üncü Sezon diğer 2 sezona göre daha haraketliydi. Geçmişde olan olayları ufak sahneler ile anlatılması hem dizinin konusunun daha iyi anlatılmasına hemde diziyi daha sürükleyici hale getirdi.

The Strain 3 Sezonda Neler Oldu? Geniş Özet!

Başrol Karakterimiz olan Dr Eprahim 2 nci sezonun sonunda oğlu Zack’i Eşi Kelly’e Kaptırdı sezonun başında oğlunu geri almaya uğraştı ancak Efendi kendisinin sonunu getirecek olan kitabı geri almak için Zack’i Eprahim’e karşı kullandı.

“Getir Kitabı Al Oğlunu”

eprahim kelly karşılaşması

Dr.Eprahim ile Kelly nin Kitap Anlaşması

Eprahim her ne kadar arkadaşlarını ve grubu satmak istemesede bunu yapmak zorundaydı kitabı bir şekilde alıp götürmek zorundaydı ancak yarı insan yarı strigoi olan  Mr. Quinlan bunu anladı yardım etti yardım etmesinin sebebi tabiki efendiye tuzak kurmak için. Tuzak işe yaradı ancak düşünemedikleri birşey vardı efendinin kafasını kesmek onu öldürmüyordu içinde bulunan dev pembe kurtçuğu yok etmek gerekiyordu ne yazıkki bu hamle hiç bir işe yaramadı Dr. Eprahim Zack’i geri alamadı ancak efendiyi yavaşlattı.

Dahi Kız Dutch ve Dr. Eprahim’in Ortak Çalışmaları

Dutch ve Dr Eprahim Birlikte Çalışıyor

Dutch ve Dr Eprahim Birlikte Çalışıyor

Dutch Velders eşcinsel arkadaşının kendisini istememesi ile ortada kaldı ve Fet’inde yanına dönemeyeceği için Dr.Eprahim‘in yanına gitti bu ikili Efendiyi yoketmek için labaratuvarda yöntemler aramaya başladılar. Bu Sırada yaşlı dostumuz  Abraham Setrakian Kitap’da Efendi’yi nasıl yokedebileceğini buldu. Efendi yi yoketmek için tamamı çelikten  olan bir sandığa koymak gerekiyordu bu efendiyi yok edecekti ve yarattığı strigoiler ile etkileşimini sona erdirecekti.

Derhal diğer arkadaşlarına bu durumdan bahsetti ve etrafı çelikden bir tabut yapımına başladılar. Tabiki Efendiyi tabuta koymak için onu yakalamak gerekiyordu. Efendinin güçünü azaltıp etkisiz hale getirmek gerekiyordu,  gücünü azaltacak sesi de efendinin indiği uçaktan milleti uyutmak için elde ettiği sesden elde ettiler.

Palmer Sonunda Doğru Yolu Buldu

Eldritch Palmer' Sonunda Doğru yolu Seçti

Eldritch Palmer’ Sonunda Doğru yolu Seçti

Gelelim Ölmek İstemeyen Düyaya Kazık çakacak yaşlı dostumuz  Eldritch Palmer’a Palmer yanına aldığı sekreterinin efendi tarafından öldürülmesi ile hayal kırıklığına uğradı ve tabiki efendinin ölümsüzlük vaatlerinide yerine getirmemesi Palmer’ı taraf değiştirmeye yönlendirdi. Palmer Setrakian ile anlaşma yaptı ve 1 damla ölümsüzlük için Efendisini satmaya karar verdi. Palmer sonunda Doğru Yolu Buldu.

Palmer Efendiden Önce  Thomas Eichorst’u yoketmek istiyordu ona bir tuzak hazırladı tuzak gayet de işe yaradı Eichorst Delik deşik bir halde halinden bezmiş ölmeye yüz tutmuş halde sokakda buldu kendini bu efendiye bir mesaj oldu Palmer’ın onu sattığına dair.

ve Efendi Kendini Gösterdi

Efendi Kendini Gösterdi

Efendi Kendini Gösterdi

Efendi Kendine yeni bir vucut bulmuş bir halde Ölmek üzere olan Eichorst’u buldu ve ona tekrar hayat verdi Eichorst ve Efendinin bir Planı vardı Şehri Atom bombası ile yok edecekti ve bunun için Zack’i Kullandı bombayı tetikliyecek kumandayı zack e verdi.

Bu Sırada Palmer tekrar Setrakian ile buluştu ve Eichorst’ı ağır yaraladığını Efendinin kendine intikam için geleceğini söyledi.

Ve 3 üncü Sezon Finali

Efendi yi Tabuta Kapattılar

Efendi yi Tabuta Kapattılar

Palmer tuzak için ofisine dönüyordu birden Efendi ve strigoileri saldırdı Palmer ın Vucudunu ele geçirdi. Efendi Artık Palmer’ın bildiği herşeyi biliyordu ve Ofisine gidip Setrakian ve grubunu beklemeye başladı.

Dr.Eprahim, setrakian, dutch, fet ve Quinlan ekipmanları ve çelik kaplı sandığı alıp saldırıya geçtiler. Eprahim ve Setrakian palmer’ın odasına girdiğinde efendi ile karşılaşacaklarını ummuyorlardı çünki efendi palmer’ın içindeydi. Palmer’ın konuşmalarından Setrakian Palmer’ın içindekinin Efendi olduğunu anladı ve kavga başladı. Yarı Strigoi arkadaşımız Quinlan durumu farketti ve yetişti bu sırada fet çelikden yapılmış tabutu getirdi ve Quinlan Efendiyi tabutun içine kapattı gerçekten işe yaramıştı.

Ancak Dr.Eprahim Efendi ile dövüşürken kesik yarası almıştı ben doktorum deyip kendi eprahim in ofisinde kaldı diğerleri efendiyi okyanusun dibine yollamak için gittiler ama efendinin konuşmalarını duyamayan strigoi Zack’in annesi durumu farketti ve zack ile yukarıya cıktı.

Sen Ne Yaptın ZACK!

Zack'in Yaptığı Büyük Hata

Zack’in Yaptığı Büyük Hata

Kelly ve Zack Karşılarında Eprahim i görünce şaşırdılar tabiki Kelly direk Eprahim in üstüne atladı her ne kadar Zack yapma dur desede Kelly dinlermi ve Eprahim zorda olsa yaralı halde Kelly’yi eski eşini öldürdü. oğluna dönerek “iyimisin sonunda bitti” dedi.

Zack Artık efendinin verdiği damladan mıdır yada strigoiler ile fazla zaman geçirdiği için onlara uyum sağladığından mıdır bilemiyorum Babasına kızarak Nükleer Atom bombasını patlattı.

Bu sırada Setrakian, dutch, fet ve Quinlan efendiyi feribota bindirip okyanusa atmak için hazırlanıyorlardu bomba patlayınca hepsi saklandı ve olaydan sonra sandık açıktı Efendi kaçmıştı.

Yine Efendiyi Yok Edemediler

Efendi Patlama Sayesinde Yine Kaçar

Efendi Patlama Sayesinde Yine Kaçar

Ve Atom bombasının etkisi Şehre doğru geliyordu Setrakian ve ekibi yerin altına saklandılar ancak gökyüzünü kara bulutlar kaplamıştı ve Strigoiler Sokaklara cıktı.

3 üncü Sezon bitti 🙂

Yazar Yorumu: Arkadaşlar Sizlere The Strain’in 3 üncü sezonunun önemli yerlerini kısa özetle geçtim. Dizinin hayranları Zack’den Nefret Eder bir hale geldi haklılarda 2 sezonda da 3 sezondada ölümlere sebeb oldu. Dizi Çok Güzel Gidiyor İnşallah Böyle devam eder.

Sizde The Strain’in 3 Sezonu ve Sezon Finali Hakkında Görüşlerinizi Konuya Yorum Yaparak Belirtebilirsiniz!

Yorumlar
Dizi Öneri