Anime Dizi Öneri: Afro Samurai

Afro Samurai Anime Dizi

Afro Samurai, Japon – ABD ortak yapımı Aksiyon, Çizgi, Dram, Fantastik, Macera türünde Anime dizi. Yönetmen Fuminori Kizaki. Senaryo Takashi Okazaki ya aittir.

Yazarın Anime Dizi Hakkında Görüşlerini Konunun En Altından Okuyabilirsiniz!

Afro Samurai Konusu:

Alternatif bir gerçeklikte Japonya halen feodal bir yapıyla yönetilmektedir. Aşırı gelişmiş bilim ve tekniğe rağmen sosyal hayat tarihin bu döneminde takılı kalmıştır. Samuraylar, ninjalar ve rahipler; robotlar, cyborglar ve nice uygunsuz yaratımla birlikte Japon topraklarını kana bulamaktadır. Bu tuhaf ve kırılmış gerçeklikte, Afro adında küçük bir çocuk babasının bir düelloda vahşi bir şekilde katledilmesine şahit olur. Efsaneye göre babasının taşıdığı “1 Numara”lı kafa bandı insanlara tanrısal özellikler bahşetmektedir. Ancak, “1 Numara” ile dövüşme hakkı, hiyerarşik olarak, yalnızca “2 Numara”lı kafa bandının sahibine aittir. Afro babasının ölümü ile yeni “1 Numara”nın doğumuna tanıklık eder.Bu andan itibaren yalnızca intikam için yaşayan Afro, kan, vahşet ve yıkım dolu bir yaşamın ardından “2 Numara”lı kafa bandını ele geçirir. Ancak, her kafa bandı sahibine büyük bir lanet yüklemektedir; zira, “1 Numara”ya ulaşabilmenin yolu “2 Numara”yı öldürmekten geçmektedir. Afro, “1 Numara”ya giden yolunda kendi kafa bandına sahip olmak isteyen sayısız rakip ile mücadele etmek zorunda kalacaktır. Afro’yu geride bıraktığı vahşetin de ötesinde bir yıkım beklemektedir.

Afro Samurai Seslendirenler:

  • Samuel L. Jackson -Afro Samurai
  • Phil LaMarr -Brother 1
  • Yuri Lowenthal -Kuma
  • Greg Eagles -Brother 6
  • Terrence ‘T.C.’ Carson -Sword Master
  • John DiMaggio -Brother 2

Afro Samurai Fragman:

Afro Samurai izlemeli miyim? İmdb? Yazar Yorumu?

Seslendirenler arasında Samuel L. Jackson görünce başta inanamadım ama gerçek. Senaryo açısından gayet sağlam bir anime ancak tek sıkıntı bölüm süreleri çok kısa yaklaşık 25 dakika. Buda biraz can sıkıcı. Anime başlıyor bir bakmışsın bitiveriyor sürükleyici olduğu için hiç bir şey anlamıyorsun. Hikaye Afro’nun babasının intikamını almaya uğraşmasını ele alıyor.

Anime 5 bölümden oluşan mini bir anime dizi. 25 er dakikadan bir oturuşta rahat izleyebilirsiniz. 🙂

Çizim/Animasyon: 7/10
Hikaye: 8/10
Karakterler: 7/10
Müzikler: 8/10
Genel: 7/10

İMDB:
7,8 İmdb Puanı; Konusu çok güzel ancak 5 bölüm ve 25 er dakika olması izleyiciyi tadı damağında bırakıyor. İmdb puanının diğer Anime dizilerden geri kalmasının sebebi de bu olsa gerek.


SİZLERDE DİZİ HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ YORUM OLARAK BELİRTİNİZ!

Etiketler:

Konuya Yorum Bırakmayı Unutmayın!