Yazar: Kürşat Kanepeci

Dram Dizileri Final Yapan Diziler Spor Dizileri

Stove League

(Dram, Spor)
647 Okunma
Devam Ediyor

8.3
YAZAR 9.0
PUAN 8.5

İlk bölümü 13 Aralık 2019 tarihinde SBS kanalında yayınlanan Stove League; Drama ve Spor türlerinde Güney Kore yapımı tek sezonluk bir televizyon dizisidir. Dizi, 56. Baeksang Sanat Ödülleri’nde En İyi Drama ödülünü kazandı.

Yönetmen: Dong-Yoon Jung

Senarist: Lee Shin-Hwa

Konusu


Baek Seung Soo, her sezon farklı branşlarda yer alan takımların menajerliğini yapıp şampiyon olmalarını sağlayan başarılı bir yöneticidir. Ama çalıştığı her kulüp şampiyon olduktan sonra kapanmıştır. Beyzbol liginde son sıralarda yer alan Dreams kulübü de bu spor dalında hiçbir tecrübesi olmadığı halde kendisini yeni menajer olarak işe alır. Baek Seung Soo, kulüp başkanının amacının kulübü şampiyon yapmak değil de kapatmak olduğunu sonradan anlayacak ve takımı zirveye taşıyabilmek için birçok sorunla uğraşmak zorunda kalacaktır.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Min Namkoong Baek Seung Soo
2 Eun-bin Park Lee Se Young
3 Jeong-se Oh Kwon Kyeong Min
4 Byeong-gyu Jo Han Jae Hee
5 Kim Do-Hyun Yoo Kyeong-taek
6 Ki-moo Kim Jang Woo-seok
7 Soo-jin Kim Lim Mi-seon
8 Joon-hyuk Lee Go Se-Hyeok
9 Jin-woo Park Byeon Chi-hoon
10 Jong-hak Son Go Kang-Seon
11 Byeong-hee Yoon Yang Won-seop
12 Sam Bass Coach Sam
13 Jack Lyons Miles
14 John D. Michaels Beyzbol Ajanı
15 Do-Kwon Ha Kang Doo-gi
16 Young-kyu Song Oh Sang-hoon

Yazar Yorumu


Stove League, Güney Kore’deki Dreams adlı bir beyzbol takımı üzerinden ilerleyen başarılı bir dizi. Beyzbol, ülkemizde çok fazla bilinmediğinden dolayı dizi boyunca yabancılık hissedeceğiniz çok fazla an yaşıyorsunuz. Ayrıca dizi, adını sezonun bitişinden yeni sezonun başlangıcına kadar geçen süreye verilen isimden alıyor. Buradan da anlaşılacağı üzere maçlardan çok yeni sezona hazırlanırken takım yönetiminde yaşanan sorunları görüyoruz. Tabii ki bazı kısımları da anlamakta güçlük çekiyoruz. Ülkemizde popüler olan spor dallarına göre çok farklı kuralları ve tanımlamaları olduğundan sadece kendinizi olayın akışına kaptırmanızı tavsiye ederim. Böylece diziden sıkılmamış olursunuz ve aslolanın beyzbol değil de insan ilişkileri olduğunu fark edebilirsiniz.

Dizi,  drama üzerine kurulduğundan dolayı konular çok yavaş ilerliyor. Bir spor takımına dışarıdan bakıldığında her şeyin mükemmel görünebildiğini ama içlerine girdiğinizde sayısız sorunların omuzlarınızda yük olmaya başladığını göreceksiniz. Ekonomik sorunlardan yıldız oyuncuların kaprislerine, kulübü kapatmak isteyenlerden yozlaşmış çalışanlara kadar binbir türlü sorunla baş etmeye çalışan ve prensiplerinden asla ödün vermeyen Baek Seung Soo, kulübü her zaman kendinin önüne koymayı başarıyor. Bunu yaparken de kimsenin hakkının yenmemesi için çözüm yolları arıyor. Sonuç olarak, hem kendi kulüpte büyük değişimler yapıyor hem de bu süreç ve kurduğu dostluk bağları o sert görünümlü menajerin artık daha dostane birine dönüşmesini sağlıyor.

Sonuç olarak izlemenizi kesinlikle tavsiye ederim. Hem duygulanacağınız hem de eğleneceğiniz birçok an olacak. Spor sevip sevmediğinizin hiçbir önemi yok. En önemlisi gerçek bir yöneticinin nasıl olması gerektiğine şahit olacaksınız.

Dizi hakkında hiç eleştiri yapılmamış. İlk eleştiriyi sen yap.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Bonding

(Dram, Komedi)

İlk sezonu 24 Nisan 2019’da Netflix platform …

Devamını Oku

Love with Flaws

(Komedi, Romantik)

İlk bölümü 27 Kasım 2019’da MBC’de yay …

Devamını Oku

iZombie

(Ben Zombiyim)

iZombie, Rob Thomas ve Diane Ruggiero-Wright taraf …

Devamını Oku
User Avatar

Kürşat Kanepeci

Adım Kürşat Kanepeci. 7 Ekim 1987 tarihinde Adana'da doğdum. 2018 yılında Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Kamera kullanmayı seviyorum.Şu an hem iş arıyor hem de KPSS'ye hazırlanıyorum.