Yazar: Cem

Dram Dizileri Fantastik Diziler Gerilim Dizileri Korku Dizileri Popüler Diziler

Stranger Things

(Tuhaf Şeyler)
487 Okunma
Devam Ediyor

8.9
YAZAR 9.0
PUAN 7.5

2016 ABD Yapımı Dram, Fantastik, Gerilim ve Korku Kategorisinde yabancı dizi. Yönetmenler Shawn Levy, Matt Duffer, Ross Duffer. Senaryo yazarları Matt Duffer, Ross Duffer, Paul Dichter. Dizi ilk sezonu ile büyük ilgi toplamıştır ve 4 sezona kadar onay almıştır. Netflix Yapımı.

Konusu


Arkadaş canlısı, hayatında her şeyi düzgün olan bir çocuk aniden ortadan kaybolur. Bu gizemli kayboluşun ardından ailesi ve yerel polis çocuğu aramaya başlar ancak ellerinde hiçbir şey yoktur ta ki gizemli bir başka kız ortaya çıkana kadar. Yıllar önce kaybolan başka bir çocuk yeniden ortaya çıkar. Will’in bir şeyden saklandığını söylemesi olayları daha karmaşık bir hale getirir. Devletin gizli projelerinden birimi yoksa doğa üstü bir güç mü ?

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 David Harbour Jim Hopper
2 Finn Wolfhard Mike Wheeler
3 Winona Ryder Joyce Byers
4 Gaten Matarazzo Dustin Henderson
5 Caleb McLaughlin Lucas Sinclair
6 Natalia Dyer Nancy Wheeler
7 Charlie Heaton Jonathan Byers
8 Millie Bobby Eleven
9 Rob Morgan Officer Powell
10 Cara Buono Karen Wheeler
11 Joe Keery Joe Keery Steve Harrington
12 Noah Schnapp Will Byers
13 Joe Chrest Ted Wheeler
14 John Reynolds Officer Callahan
15 Matthew Modine Dr. Martin Brenner
16 Randy Havens Mr. Clarke
17 Sadie Sink Max

Yazar Yorumu


Diziyi ilk duyduğumda önyargılı olarak yaklaştım, dizinin 80’lerde geçmesi, korku temalı olması(korku sever birisi değilimdir), başrolde çocukların olması vs. gibi nedenlerle diziyi izlemek için hep erteledim kendimi. Ancak ne kadar büyük hata yapmışım sonra anladım.

İntro: Müzik o kadar iyi ki her bölüm başladığında game of thronesdan sonra introyu hızlı hızlı geçmediğim ikinci dizi oldu bu. hatta insanın sesini açıp müzikteki o gerilimi dakikalarca dinlemek istiyor.

Senaryo: korku, macera, gerilim temalı olan dizinin senaryosu klasik gibi gelebilir ama çok iyi işlenmiş ve hiç sıkmadan tüm bölümleri peş peşe izliyorsunuz.

Oyuncular: çocuk oyunculara hasta oldum resmen. masumiyetleriyle karşılaştıkları zor durum karşısında cesurca arkadaşlarını aramaya devam ediyor olmaları ve aralarındaki diyaloglar beni çok etkiledi.

Dizi hakkında hiç eleştiri yapılmamış. İlk eleştiriyi sen yap.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

The Capture

(Suç, Gerilim, Gizem)

İlk bölümü 3 Eylül 2019 tarihinde BBC One kanalınd …

Devamını Oku

Games People Play

(Dram)

İlk bölümü 23 Nisan 2019 tarihinde BET kanalında y …

Devamını Oku

Outcast

(Walking Dead'in Senaryo Yazarından)

Outcast, 2016 yapımı ABD yapımı dram kor …

Devamını Oku
User Avatar

Cem

Balıkesir/Bandırmalı Boş zamanlarında Dizi İzleyen Web Yazılım Bölümü Mezunu ancak Hobi Amaçlı Takılan Kendi halinde biri :) Dizi Öneri Tavsiye Sayfası 2 Yılını doldurmak üzere. Bu nedenle destekleriniz için teşekkürler daha da geliştirmek dileğiyle...