Yazar: Kürşat Kanepeci

Fantastik Diziler Komedi Dizileri

Dead Pixels

(Komedi, Fantastik)
469 Okunma
Devam Ediyor

7.3
YAZAR 7.5
PUAN 7.5

İlk bölümü 28 Mart 2019 tarihinde yayınlanan Dead Pixels, Komedi ve Fantastik türleri başarıyla izleyicilerine sunan bir İngiliz dizisidir.

Yaratıcı: Jon Brown

Konusu


Dead Pixels, MMORPG türünde bir oyun olan Kingdom Scrolls’u hayatının merkezine alan ve çoğunlukla sanal dünyayı gerçek hayata tercih eden 3 arkadaşı konu alıyor. Dizide, oyun bağımlılığının bazen hastalık derecesine ulaşıp bizleri birer bağımlıya dönüştürebileceği komik olduğu kadar düşündürücü bir tarzda anlatılıyor.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Alexa Davies Meg
2 Will Merrick Nicky
3 Charlotte Ritchie Alison
4 Sargon Yelda Usman
5 David Mumeni Russel
6 Noush Skaugen Zara
7 Debbie Chazen Cara
8 Florence Howard Gabby
9 Yiannis Vassilakis Simon
10 Hanako Footman Briony
11 Martin Marquez Barry
12 Joe Gallucci Otto
13 Henrietta Garden Valerie
14 Clare Holman Sylvia
15 Chris Jones Jared

Yazar Yorumu


Dead Pixels’in merkezinde yer alan Kingdom Scrolls adlı MMORPG türündeki oyun gerçekte bulunmuyor. Dizide oyun içerisinde gösterilen birçok şey de aslında neredeyse hiçbir oyunda bulunmayan özellikler içeriyor. Bu bilgileri vererek yorumlamaya başlamak istedim. Zaten dizide anlatılmak istenen de oyunun kendisinden çok oyun oynamanın nasıl bir bağımlılığa dönüştüğü durumudur. Ben de 30 yıllık hayatım da 3-4 tane MMORPG oyun oynadım ve bu oyunlara yıllarımı verdim. Bazı zamanlar oyunlar sosyal hayatımın, oyundaki arkadaşlar da gerçek hayattaki arkadaşlarımın yerine geçti. Ama bir gün geliyor ki artık bırakman veya ara vermen gerektiğini anlıyorsun.

Dizide bağımlılık o kadar ilerlemiş durumda ki artık cinsel ihtiyaçlar bile oyun içinden hallediliyor. Dizi her ne kadar komedi türünde görünse de ve ara ara güldürdüğü gerçeğini kabul ediyor olsam da ana karakterlerle empati kurarak diziyi izlediğinizde dramın da komedi kadar ağır bastığını görüyorsunuz. 

Sonuç olarak sadece eğlenmek için oyun oynayın. Asla oyuna ayırdığınız süre gerçek hayata ayırdığınız süreyi geçmesin. Ve diziyi de kesinlikle izleyin. Çünkü eğer çok oyun oynayan birisiyseniz eğleneceğiniz kadar ders aldığınız da olacaktır.

1 Yorum
  1. User Avatar
    Melek Soral

    Dizi her ne kadar komedi gibi görülse de farkına bile varmadığımız bir hastalığımızın olduğunu gösteriyor. Gerçek hayattan vazgeçip sanal bir hayata mahkum olduğumuz gerçeğiyle yüzleşmeliyiz. Bu nedenle herkesin izlemesini tavsiye ederim.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

BrainDead

(Komedi, Dram, Korku)

İlk bölümü 11 Eylül 2016 tarihinde yayınlanan Brai …

Devamını Oku

Romance is a Bonus Book

(Romantik, Komedi)

İlk bölümü 26 Ocak 2019 tarihinde yayınlanan Roman …

Devamını Oku

Find Me in Paris

(Aile, Dram, Gençlik, Komedi)

İlk bölümü 14 Nisan 2018 tarihinde ZDF ve Hulu kan …

Devamını Oku
User Avatar

Kürşat Kanepeci

Adım Kürşat Kanepeci. 7 Ekim 1987 tarihinde Adana'da doğdum. 2018 yılında Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Kamera kullanmayı seviyorum.Şu an hem iş arıyor hem de KPSS'ye hazırlanıyorum.