Menü
Menü
Menü 1
Menü

Dizi Öneri

Fakir Yazar
DEVAM EDİYOR
5SEZON
Ukrayna
89DAKİKA
7.9PUAN
SENDE
PUAN
VER
Azalt
Azalt
Arttir
Arttir
7.5
8.6IMDb
9.0YAZAR
Endeavour
Gizem ve Polisiye Dizisi

Endeavour, 2013 İngiltere yapımı Dram, Gizem, Polisiye, Suç dizisi. Senaryosu Colin Dexter’a aittir. Dizi İtv tarafından yayınlanmaktadır. Mini dizi olarak kabul edilmektedir. Dizi halen devam etmektedir.

Endeavour yabancı dizi
DEVAM EDİYOR
5 sezon
89 dakika
Ukrayna
Ukrayna
IMDB PUANI8.6
YAZAR PUANI9.0
ZİYARETÇİ PUANI7.9
PUAN VER
Puan Azalt
Puan Azalt
0.5
1
1.5
2
2.5
3
3.5
4
4.5
5
5.5
6
6.5
7
7.5
8
8.5
9
9.5
10
Puan Arttır
Puan Arttır
FragmanFragman
KonusuKonusu

Sene 1965… Genç polis memuru Endeavour Morse, masasının başında dış dünyayla ilişiğini kesmiş, istifa mektubunu yazmaktadır. Çoğu insandan farklı bir şekilde işleyen kafası, onu bu işten de ayrılmaya zorlamaktadır. Çocukluğu, ilk gençliği boyunca hep geleceği parlak bir insan olarak görülen Morse, yıllar geçtikçe o herkese nasip olmayacak zekâsının lânetini hayatının her ânında, zihninin her köşesinde git gide artan bir şiddette hissetmeye başlamıştır. Oxford Üniversitesi’ne kayıt olurken, en azından kendisi gibi seçkin akıllarla birlikte okuyacağı için yalnızlığından kurtulacağını düşünmüşse de burada geçirdiği yıllar, onu insanlardan daha fazla uzaklaştırmıştır. Âni bir kararla –belki bir gönül meselesi, belki içindeki dalgalanmalar sebebiyle- Oxford’u yarıda bırakması, ona ancak kısa süreli bir kaçış yolu sunmuştur. Üniversiteden sonra orduya yazılır. “Benim bu dünyadaki yerim neresi?” sorusuna cevap olabileceği umuduyla girdiği orduda bir müddet kriptocu olarak görev yaptıysa da yine içindeki boşluğu dolduramaz.Şimdi burada, istifa mektubunu bitirirken, ordudan sonraki durağı olan polis teşkilâtından da ayrılmak üzeredir. Yeni bir kaçış ve bir sonraki durağa yolculuk… Ancak bu defa beklenmedik bir şey olur. İstifa mektubunu teslim etmek üzere girdiği emniyet binasında, çok mühim bir soruşturmayı yürütürken eleman sıkıntısı yaşayan Oxford Emniyeti’ne geçici tayin edildiğini öğrenir. Bu sefer hayat onun gitmesine mâni olmuştur.

OyuncularOyuncular
Shaun Evans DC Endeavour Morse
Roger Allam DI Fred Thursday
James Bradshaw Dr. Max DeBryn
Anton Lesser Chief Superintendent Reginald Bright
Sean Rigby PC Jim Strange
Caroline O'Neill Win Thursday
Sara Vickers Joan Thursday
Abigail Thaw Dorothea Frazil
Jack Laskey DS Peter Jakes
Jack Bannon Sam Thursday
Dakota Blue Richards WPC Shirley Trewlove
Shvorne Marks Monica Hicks
Yayın KanalıYayın Kanalı
ITV
Dizi Hakkında Yazar YorumuDizi Hakkında Yazar Yorumu

Sherlock’tan ziyade Luther ve The killing ile bir tutulması gereken, Shaun Evans‘ın yolunu açan dizi. Her hikaye son ana kadar gizemini koruyor. Senaristler öyle bir kalemde kendini teslim eden cinayet öyküleri yazmıyorlar… İnsan çözmekte de zorlanıyor bazen, “ulan noldu şimdi” diye kalabileceğiniz olay örgüleri kurmakta uzmanlaşmışlar. İzledikçe işin içinde çok ciddi bir matematiğin yattığını kavrıyorsunuz, formülize edilmiş bir süreç olduğu birkaç bölüm sonra kendini belli ediyor ama izleyeni kesinlikle rahatsız etmiyor.

Sıradan bir dizi demek ayıp olur Endeavour için. Tv filmi demek bence daha makul ve hakkaniyetli.

Dizi Hakkında Sende Yorum YazDizi Hakkında Sende Yorum Yaz
Genişlet
Daralt
Ekstra Yazı Ayarları
Başlıkları Büyült
İçerikleri Büyült
Yazı Puntosunu Büyült
Yazı Puntosunu Büyült
Ekstra Yazı Ayarları
Başlıkları Küçült
İçerikleri Küçült
Yazı Puntosunu Küçült
Yazı Puntosunu Küçült
Yazdır
Yazdır
Dizi Öneri