Yazar: Cem

BilimKurgu Dizileri Dram Dizileri Final Yapan Diziler Gerilim Dizileri Polisiye Diziler Popüler Diziler

Limitless

(Sınırsız)
606 Okunma
Final Yaptı

7.8
YAZAR 8.0
PUAN 8.5

Limitless (Sınırsız), 2011 ABD yapımı, Türkçeye Limit Yok adıyla çevrilen ve yayınlanan filminde rol alan Bradley Cooper’ın Edward “Eddie” Morra karakteri ile rol aldığı filmin devamı niteliğindeki Amerikan suç dram televizyon dizisidir. Cooper dizide yine aynı karakteri canlandırmaktadır. Televizyon dizisinin baş rolündeki karakter olan Brian Finch’i ise Jake McDorman canlandırmaktadır.

Televizyon dizisinin ve yine aynı konuyu ele alan filmin konusu, İrlandalı yazar Alan Glynn‘in ilk basımı 2001 yılında yapılan ve 2011 yılı Mart ayında yeniden piyasaya sürülen The Dark Fields (Karanlık Alanlar) adlı romanına dayanmaktadır. Televizyon dizisinin yapım anlaşması CBS televizyonu tarafından 8 Mayıs 2015 tarihinde yapılmış ve ilk bölümü yine bu televizyon kanalında 22 Eylül 2015 tarihinde gösterilmiştir.

Konusu


28 yaşındaki Brian Finch, ona beynindeki her nörona mükemmel şekilde erişebilmesini sağlayan mucize ilaç NZT-48 ile tanışmıştır. Finch ilacı aldıktan sonra on iki saat boyunca hayatındaki her detayı hatırlamaktadır ve bu ilaç böylece onun dünyadaki en zeki kişi olmasını sağlamaktadır. Ancak ilacın yan etkisi, bir yıl süreyle kullanan kişilerde öldürücü etkilerinin bulunmasıdır. Ancak Finch’i gizemli şekilde takip eden senatör Eddie Morra, ilacın bu yan etkilerinin kaldırılması için bir iğne geliştirmiştir. Bu iğneyi, Finch’e FBI ile birlikte çalışması için sağlamaktadır. FBI ise bu gizemli ilaca karşı bağışıklığı bulunduğunu düşündüğü Finch ile ajan Rebecca Harris yardımcılığında çalışmaya başlar.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Jake McDorman Brian Finch
2 Jennifer Carpenter FBI ajanı Rebecca Harris
3 Hill Harper FBI ajanı Spelman Boyle
4 Mary Elizabeth Mastrantonio Nasreen
5 Bradley Cooper Eddie Morra
6 Ron Rifkin Dennis Finch
7 Blair Brown Marie Finch
8 Colin Salmon Jared Sands

Yazar Yorumu


Senaryo gerçekten güzel, diziye başlamadan önce mutlaka filmi izleyin. NZT 48 diye bir hap gerçekten var; ama bağışıklık iğnesi yok tabiki. Ayrıca sanıldığı kadar da etkili değil, zihin açıcı olarak kullanılıyor. Oyunculuk, genel olarak iyi, Bradley Cooper olduğuna bakmayın, adam toplasan 5-6 bölüm görünüyor zaten, onlar da 5 dakika. Gel arada oyna da dizinin popülerliği atsın der gibi. Onun dışında kahramanız Brian Finch gerçekten iyi bir oyun ortaya koyuyor. Neşeli hareketleri diziye hava katmış.

3 Yorum
 1. User Avatar
  emir balın

  Şu dizi gerçekten harika ötesi bilim kurgunun hat safaları gerçekten harika güzel bir yazı olmuş ayrıca teşekkkür ederim

 2. User Avatar
  Samet Can Aslan

  Filminin yerini tutmuyor elbette, ancak izlenesi dizidir. Güzel çalışma.

 3. User Avatar
  Nazan Alyanak

  Limitless son zamanlarda izlemiş olduğum en iyi 25 dizi listeme girmiş bir dizidir. İzlerken keyifaldığım dizilerden bir tanesidir. Ama bağlayıcılığı yoktur ve bağımlılık yapmaz. Önerilir.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Sons of Anarchy

(SOA)

Sons of Anarchy (SOA), Amerikan yapımı, FX kanalın …

Devamını Oku

Taboo

(Gizem ve Gerilim Dolu)

Taboo, 2017 yapımı İngilitere dram dizisi. Yönetme …

Devamını Oku

Cardinal

(Suç, Dram, Gizem)

Cardinal, 2017 yılında başlayan Suç, Dram, Gizem v …

Devamını Oku
User Avatar

Cem

Balıkesir/Bandırmalı Boş zamanlarında Dizi İzleyen Web Yazılım Bölümü Mezunu ancak Hobi Amaçlı Takılan Kendi halinde biri :) Dizi Öneri Tavsiye Sayfası 2 Yılını doldurmak üzere. Bu nedenle destekleriniz için teşekkürler daha da geliştirmek dileğiyle...