Yazar: Ercan Bakaç

Aksiyon Dizileri Dram Dizileri Final Yapan Diziler Popüler Diziler Suç Dizileri

Luke Cage

(Netflix'ten Luke Cage)
275 Okunma
Final Yaptı

7.4
YAZAR 8.0
PUAN 8.8

Daredevil ve Jessica Jones‘ten sonra gördüğümüz The Defenders‘in üçüncü üyesi Luke Cage, Daredevil’in Hells Kitchen‘i savunduğu gibi kendi mahallesi Harlem’in koruyuculuğunu yapıyor.

Yaratıcı: Cheo Hodari Coker

Konusu


Marvel ve Netflix işbirliğinin üçüncü üyesi olan Luke Cage, bir deney sonucunda süper güçlere kavuşarak Harlem sokaklarının savunucusu haline gelir. İlk olarak Jessica Jones dizisi içerisinde konuk oyuncu olarak gördüğümüz Luke Cage kendi dizisinde tamamen Harlemi kötülerden kurtarma mücadelesi içerisindedir. Bir komplo sonucunda hapise düşmeden önce iyi bir polis olan kahramanımız hapishaneden kurşun geçirmezlik gibi süper güçlere sahip olarak çıkar. Güçlerini kullanmak istemez ancak Harlemin kendisine ihtiyacı olduğunu farkeder. Daha sonra olaylar gelişir. Dizinin bir diğer özelliği ise tamamen Harlem kültürünü yani afroamerikan kültürünü yansıtması. Neredeyse her bölümde konuk bir blues grubu yer alarak diziye renk katıyor. Luke Cage rolünde Mike Colter çizgiromandaki karakteri olduğu gibi yansıtarak gerçekten iyi bir oyunculuk çıkarıyor.Dizi villainleri ve yan karakterleri ile de başarılı. Daha önce iki diziden tanıdığımız süper hemşiremiz Claire Temple bu sefer dizinin tamamı boyunca Luke Cage’e eşlik ediyor. Kötü karakterleri Cottonmouth ve Diamondback ise diziyi sürükleyici hale getiriyor.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Mike Colter Luke Cage
2 Simeone Missick Misty Knight
3 Theo Rossi Hernan Alvares (Shades)
4 Rosario Dawson Claire Temple
5 Ron Cephas Jones Bobby Fish
6 Erik LaRay Harvey Willis Stryker (Diamondback)
7 Mahershala Ali Cornell Stokes (Cottonmouth)

Yazar Yorumu


Daredevilin Hells Kitchen‘i savunduğu gibi kendi mahallesi Harlemin koruyuculuğunu yapıyor. Ancak gerçekten kurşun geçirmezlik gibi süper güçleri olduğu için dizinin başlarında “kim durdurabilir ki” gibi fikirler diziyi Daredevil‘den bir kademe aşağıya konumlandırıyor. Harlem kültürüne yabancı olmamız da dizideki birçok muhabbete fransız kalmamıza sebep oluyor Yine de The Defenders bütünlüğü açısından izlenmesi gerekir diye düşünüyorum. Dizinin senaryosunun bazı noktalarında eksiklikler olduğunu düşünüyorum. 3 sezona yayılabilecek bir hikaye örgüsünü sıkıştırarak karakter gelişimlerini hızlı geçildiği kanaatindeyim.

4 Yorum
 1. User Avatar
  Cem

  Dizi full zenci yahu 😀 ama normaldir harlem sokakları 😀 Bir tane Beyaz göremedim :d Eline sağlık güzel yazı 🙂

 2. User Avatar
  SM

  teşekkürler en kısa zamanda izlemeyi düşünüyorum

 3. User Avatar
  Cem

  Müzikler çok sağlam her bölüm ayrı bir müzik

 4. User Avatar
  Sedat

  Luke Cage zamansız bir final yaptı. Çok güzel bir yerde bitti ve sonrasında ne olacağını gerçekten merak etmiştim. Umarım Disney+ kanalında diziyi devam ettirirler.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Why Women Kill

(Dram, Komedi, Suç)

İlk bölümü 15 Ağustos 2019 tarihinde CBS kanalında …

Devamını Oku

11.22.63

(Bir Zaman Yolculuğu Hikayesi)

11.22.63, Stephen King’in 22/11/63 kitabında …

Devamını Oku

Six

(Altı)

Six, Aksiyon, Dram, Savaş, Tarih türünde ABD  …

Devamını Oku