Luke Cage | Diziöneri.com
Menü
Menü
Menü 1
Menü

Dizi Öneri

Fakir Yazar
DEVAM EDİYOR
2SEZON
Amerika Birleşik Devletleri
55DAKİKA
9.2PUAN
SENDE
PUAN
VER
Azalt
Azalt
Arttir
Arttir
7.5
7.6IMDb
8.0YAZAR
Luke Cage
Netflix'den Luke Cage

Daredevil ve Jessica Jones‘ten sonra gördüğümüz The Defenders‘in üçüncü üyesi Luke Cage, Daredevilin Hells Kitchen‘i savunduğu gibi kendi mahallesi Harlemin koruyuculuğunu yapıyor.

lukecage dizi öneri
DEVAM EDİYOR
2 sezon
55 dakika
Amerika Birleşik Devletleri
Amerika Birleşik Devletleri
IMDB PUANI7.6
YAZAR PUANI8.0
ZİYARETÇİ PUANI9.2
PUAN VER
Puan Azalt
Puan Azalt
0.5
1
1.5
2
2.5
3
3.5
4
4.5
5
5.5
6
6.5
7
7.5
8
8.5
9
9.5
10
Puan Arttır
Puan Arttır
FragmanFragman
KonusuKonusu

Marvel ve Netflix işbirliğinin üçüncü üyesi olan Luke Cage, bir deney sonucunda süper güçlere kavuşarak Harlem sokaklarının savunucusu haline gelir. İlk olarak Jessica Jones dizisi içerisinde konuk oyuncu olarak gördüğümüz Luke Cage kendi dizisinde tamamen Harlemi kötülerden kurtarma mücadelesi içerisindedir. Bir komplo sonucunda hapise düşmeden önce iyi bir polis olan kahramanımız hapishaneden kurşun geçirmezlik gibi süper güçlere sahip olarak çıkar. Güçlerini kullanmak istemez ancak Harlemin kendisine ihtiyacı olduğunu farkeder. Daha sonra olaylar gelişir.

Dizinin bir diğer özelliği ise tamamen Harlem kültürünü yani afroamerikan kültürünü yansıtması. Neredeyse her bölümde konuk bir blues grubu yer alarak diziye renk katıyor. Luke Cage rolünde Mike Colter çizgiromandaki karakteri olduğu gibi yansıtarak gerçekten iyi bir oyunculuk çıkarıyor.Dizi villainleri ve yan karakterleri ile de başarılı. Daha önce iki diziden tanıdığımız süper hemşiremiz Claire Temple bu sefer dizinin tamamı boyunca Luke Cage’e eşlik ediyor. Kötü karakterleri Cottonmouth ve Diamondback ise diziyi sürükleyici hale getiriyor.

OyuncularOyuncular
Mike Colter Luke Cage
Simeone Missick Misty Knight
Theo Rossi Hernan Alvares (Shades)
Rosario Dawson Claire Temple
Ron Cephas Jones Bobby Fish
Erik LaRay Harvey Willis Stryker (Diamondback)
Mahershala Ali Cornell Stokes (Cottonmouth)
Yayın KanalıYayın Kanalı
Netflix
Dizi Hakkında Yazar YorumuDizi Hakkında Yazar Yorumu

Daredevilin Hells Kitchen‘i savunduğu gibi kendi mahallesi Harlemin koruyuculuğunu yapıyor. Ancak gerçekten kurşun geçirmezlik gibi süper güçleri olduğu için dizinin başlarında “kim durdurabilir ki” gibi fikirler diziyi Daredevil‘den bir kademe aşağıya konumlandırıyor. Harlem kültürüne yabancı olmamız da dizideki birçok muhabbete fransız kalmamıza sebep oluyor Yine de The Defenders bütünlüğü açısından izlenmesi gerekir diye düşünüyorum.

Dizinin senaryosunun bazı noktalarında eksiklikler olduğunu düşünüyorum. 3 sezona yayılabilecek bir hikaye örgüsünü sıkıştırarak karakter gelişimlerini hızlı geçildiği kanaatindeyim.

Dizi Hakkında Sende Yorum YazDizi Hakkında Sende Yorum Yaz
Genişlet
Daralt
Ekstra Yazı Ayarları
Başlıkları Büyült
İçerikleri Büyült
Yazı Puntosunu Büyült
Yazı Puntosunu Büyült
Ekstra Yazı Ayarları
Başlıkları Küçült
İçerikleri Küçült
Yazı Puntosunu Küçült
Yazı Puntosunu Küçült
Yazdır
Yazdır
Dizi Öneri