Yazar: Cem

Aksiyon Dizileri Dram Dizileri Final Yapan Diziler Tarih Dizileri Yoklukta İzlenir

Six

(Altı)
977 Okunma
Final Yaptı

7.3
YAZAR 7.0
PUAN 7.5

Six, Aksiyon, Dram, Savaş, Tarih türünde ABD Mini tv dizisi. History tarafından yayınlanmaktadır. 8 Bölümden oluşmaktadır. 2017 yapımı yeni bir dizi.

 

Konusu


Vietnam askeri özel harekat gazisi William Broyles tarafından yazılan dizi modern Amerikan Ordusu’nun Navy SEAL özel kuvvetlerinde görev yapan, sınıfının en iyisi bir takımı merkezine alır. Teröristlerle çalışan bir ABD vatandaşının ortaya çıkması ile birlikte takım Afganistan’da bir Taliban liderini ortadan kaldırmak için görevlendirilir. Gerçek anılardan esinlenerek uyarlanan drama dizisinde karakterlerin karmaşık kişisel yaşamlarına ve yaşamak ile ölmek arasında iken verdikleri kararların psikolojik etkilerine de yer verilecektir.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Walton Goggins Richard
2 Barry Sloane Joe
3 Kyle Schmid Alex Caulder
4 Juan Pablo Raba Ricky
5 Edwin Hodge Robert Chase
6 Dominic Adams Michael
7 Brianne Davis Lena Graves
8 Nadine Velazquez Jackie Ortiz
9 Jaylen Moore Armin

Yazar Yorumu


Six 6 askerden oluşan bir özel harekat timinin taliban ile olan çatışmalarını anlatan bir ABD dizisi. Dizi Mini dizi kategorisinde bol bol savaş çatışma mevcut dizide.  Çatışma sahneleri güzel taliban ve afganistan ortamını veriyor izleyene. Call of Duty ‘nin diziye çevirilmiş hali örneklemek gerekir ise…

1 Yorum
  1. User Avatar
    Şeref Yasin

    Dizi Amerikan propagandası olarak görülse de çoğunlukla önemli görevlerde yer alan askerlerin görevleri gizlidir ve kimse ne yaptıklarını bilmez. Amerikan ordusuna ait en iyi birliklerden birinin neler yaptığına şahit olmaz bana göre güzeldi. Aksiyondan çok askerlerin sorunlarını ve dram görüyoruz.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Community

(Komedi)

İlk bölümü 17 Eylül 2009 tarihinde NBC kanalında y …

Devamını Oku

Legends of Tomorrow

(Yarının Efsaneleri)

DC’s Legends of Tomorrow, 2016 Aksiyon, Bili …

Devamını Oku

Prison Break

Türkçe Adı : Büyük Kaçış , ABD yapımı bir aksiyon  …

Devamını Oku
User Avatar

Cem

Balıkesir/Bandırmalı Boş zamanlarında Dizi İzleyen Web Yazılım Bölümü Mezunu ancak Hobi Amaçlı Takılan Kendi halinde biri :) Dizi Öneri Tavsiye Sayfası 2 Yılını doldurmak üzere. Bu nedenle destekleriniz için teşekkürler daha da geliştirmek dileğiyle...