Menü
Menü
Menü 1
Menü

Dizi Öneri

Fakir Yazar
FİNAL YAPTI!
7SEZON
Amerika Birleşik Devletleri
45DAKİKA
10.0PUAN
SENDE
PUAN
VER
Azalt
Azalt
Arttir
Arttir
7.5
8.6IMDb
8.5YAZAR
Sons of Anarchy
SOA

Sons of Anarchy (SOA), Amerikan yapımı, FX kanalında yayınlanan suç ve drama içerikli bir tv dizisidir. Yapımcılığını Kurt Sutter yapmaktadır. Aynı zamanda bazı sahnelerinde de Otto Delaney olarak rol almaktadır. Dizi toplam 7 sezon sürmüştür ve her sezonda 13 bölüm bulunmaktadır. Dizinin şarkılarında bazen oyuncular da vokal yapmıştır. Dizi şarkılarında birçok grup ve kişinin imzası vardır. Bunlardan bazıları, The White Buffalo, The Forest Rangers, Metallica ve Battleme‘dir. Californiya Central Valley’de, Charming adlı bir kasabada, yasa dışı işler yapan, aynı zamanda Charming’deki suçları ve suçluları kontrol altında tutmaya çalışan ve diğer yandan da kanunlarla mücadele eden bir motosiklet kulübünün maceralarını anlatmaktadır. Asıl olarak tüm dünyada bilinen “Hells Angels” adlı motosiklet kulübünden esinlenerek bu diziye uyarlama yapıldığı düşünülmektedir. Dizinin yapımcısı ve yönetmeni Kurt Sutter’ın dizinin oyuncu kadrosuna Efsanevi Hells Angels üyesi Sonny Barger’ı Lenny “The Pimp” Janowitz rolünde dahil etmesi bunun en büyük göstergesidir. Bu motosiklet kulübü aynı zamanda “SAMCRO” olarak da bilinmektedir. Açılımı “Sons of Anarchy Motorcycle Club Redwood Originals” şeklindedir. Dizide de pek çok kez bu adla anılmaktadır.

Sons of Anarchy
FİNAL YAPTI!
7 sezon
45 dakika
Amerika Birleşik Devletleri
Amerika Birleşik Devletleri
IMDB PUANI8.6
YAZAR PUANI8.5
ZİYARETÇİ PUANI10.0
PUAN VER
Puan Azalt
Puan Azalt
0.5
1
1.5
2
2.5
3
3.5
4
4.5
5
5.5
6
6.5
7
7.5
8
8.5
9
9.5
10
Puan Arttır
Puan Arttır
FragmanFragman
KonusuKonusu

Kulübün kuruluş amacında bu yasadışılık yoktur, Clay bu nedenle ele geçirmek istemiştir. Jax’in eline babasından kalma anı defterleri geçmiştir. Bu anıları okudukça olayın aslında bilindiği gibi olmadığını anlamaya başlar ve kulübü yeniden eski haline döndürmek için bir çabaya girer. Jax, babasına kurulan kumpası fark edince akıllıca hamlelerle başkanlığı eline alır ve Clay’in başkanlığına son verir. Fakat Clay, göçebelerden 3 kulüp üyesini, sattıkları eroinden yüzde vermeyi vaat edip kiralamış, sonrasında gece halktan kişilerin evlerine baskın düzenletip, kasabayı kaosa sürüklemeye çalışmıştır. SAMCRO sadece kendi içinde ki işlerle değil aynı zamanda diğer çeteler,IRA ve devlet yetkilileri ile de uğraşmak zorunda kalmıştır. Kulübün asıl geliri silah kaçakcılığıdır, ama zamanla farklı işlere de girmişlerdir ve Jax Teller kulübün yasal işlerle ilgilenmesi için uğraşmıştır.

OyuncularOyuncular
Charlie Hunnam Jackson "Jax" Teller
Ryan Hurst Harry "Opie" Winston
Ron Perlman Clarence "Clay" Morrow
Katey Sagal Gemma Teller Morrow
Maggie Siff Tara Knowles (sonradan Teller)
Kim Coates Alex "Tig" Trager
Mark Boone Jr. Bobby Munson
Tommy Flanagan Filip "Chibs" Telford
Theo Rossi Juan Carlos "Juice" Ortiz
William Lucking Piney Winston
Dayton Callie Wayne Unser
David Labrava Happy
Michael Ornstein Chucky Marstein
Winter Ave Zoli Lyla
Jimmy Smits Nero Padilla
Kenny Johnson Kozik
Yayın KanalıYayın Kanalı
FX
Dizi Hakkında Yazar YorumuDizi Hakkında Yazar Yorumu

WARNİNG: Arkadaşlar bu diziye başlar iseniz bağımlı olursunuz. Motorsikletlerle aranız olmasa bile diziyi izledikten sonra “Harley Davidson” hayranı olursunuz 🙂 7 Sezon boyunca diziyi izlediğiniz zaman ailenin içinde hissediyorsunuz kendinizi bazen gülümseyip çoğu zamanda üzülüyorsunuz. Dizi Müzikleri çok güzel, sadece müziklerini bile dinleyebilirsiniz: Sons Of Anarchy Müzikleri

Dizi Hakkında Sende Yorum YazDizi Hakkında Sende Yorum Yaz
Genişlet
Daralt
Ekstra Yazı Ayarları
Başlıkları Büyült
İçerikleri Büyült
Yazı Puntosunu Büyült
Yazı Puntosunu Büyült
Ekstra Yazı Ayarları
Başlıkları Küçült
İçerikleri Küçült
Yazı Puntosunu Küçült
Yazı Puntosunu Küçült
Yazdır
Yazdır
Dizi Öneri