Yazar: Cem

Dram Dizileri Final Yapan Diziler Gerilim Dizileri Suç Dizileri

Sons of Anarchy

(SOA)
295 Okunma
Final Yaptı

8.6
YAZAR 8.5
PUAN 8.5

Sons of Anarchy (SOA), Amerikan yapımı, FX kanalında yayınlanan Suç, Gerilim ve Drama içerikli bir tv dizisidir. Yapımcılığını Kurt Sutter yapmaktadır. Aynı zamanda bazı sahnelerinde de Otto Delaney olarak rol almaktadır. Dizi toplam 7 sezon sürmüştür ve her sezonda 13 bölüm bulunmaktadır. Dizinin şarkılarında bazen oyuncular da vokal yapmıştır. Dizi şarkılarında birçok grup ve kişinin imzası vardır. Bunlardan bazıları, The White Buffalo, The Forest Rangers, Metallica ve Battleme‘dir. Californiya Central Valley’de, Charming adlı bir kasabada, yasa dışı işler yapan, aynı zamanda Charming’deki suçları ve suçluları kontrol altında tutmaya çalışan ve diğer yandan da kanunlarla mücadele eden bir motosiklet kulübünün maceralarını anlatmaktadır. Asıl olarak tüm dünyada bilinen “Hells Angels” adlı motosiklet kulübünden esinlenerek bu diziye uyarlama yapıldığı düşünülmektedir. Dizinin yapımcısı ve yönetmeni Kurt Sutter’ın dizinin oyuncu kadrosuna Efsanevi Hells Angels üyesi Sonny Barger’ı Lenny “The Pimp” Janowitz rolünde dahil etmesi bunun en büyük göstergesidir. Bu motosiklet kulübü aynı zamanda “SAMCRO” olarak da bilinmektedir. Açılımı “Sons of Anarchy Motorcycle Club Redwood Originals” şeklindedir. Dizide de pek çok kez bu adla anılmaktadır.

Yaratıcı: Kurt Sutter

Konusu


Kulübün kuruluş amacında bu yasadışılık yoktur, Clay bu nedenle ele geçirmek istemiştir. Jax’in eline babasından kalma anı defterleri geçmiştir. Bu anıları okudukça olayın aslında bilindiği gibi olmadığını anlamaya başlar ve kulübü yeniden eski haline döndürmek için bir çabaya girer. Jax, babasına kurulan kumpası fark edince akıllıca hamlelerle başkanlığı eline alır ve Clay’in başkanlığına son verir. Fakat Clay, göçebelerden 3 kulüp üyesini, sattıkları eroinden yüzde vermeyi vaat edip kiralamış, sonrasında gece halktan kişilerin evlerine baskın düzenletip, kasabayı kaosa sürüklemeye çalışmıştır. SAMCRO sadece kendi içinde ki işlerle değil aynı zamanda diğer çeteler,IRA ve devlet yetkilileri ile de uğraşmak zorunda kalmıştır. Kulübün asıl geliri silah kaçakcılığıdır, ama zamanla farklı işlere de girmişlerdir ve Jax Teller kulübün yasal işlerle ilgilenmesi için uğraşmıştır.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Charlie Hunnam Jackson
2 Ryan Hurst Harry
3 Ron Perlman Clarence
4 Katey Sagal Gemma Teller Morrow
5 Maggie Siff Tara Knowles (sonradan Teller)
6 Kim Coates Alex
7 Mark Boone Jr. Bobby Munson
8 Tommy Flanagan Filip
9 Theo Rossi Juan Carlos
10 William Lucking Piney Winston
11 Dayton Callie Wayne Unser
12 David Labrava Happy
13 Michael Ornstein Chucky Marstein
14 Winter Ave Zoli Lyla
15 Jimmy Smits Nero Padilla
16 Kenny Johnson Kozik

Yazar Yorumu


Arkadaşlar bu diziye başlar iseniz bağımlı olursunuz. Motosikletlerle aranız olmasa bile diziyi izledikten sonra “Harley Davidson” hayranı olursunuz. 7 Sezon boyunca diziyi izlediğiniz zaman ailenin içinde hissediyorsunuz kendinizi bazen gülümseyip çoğu zamanda üzülüyorsunuz. Dizi Müzikleri çok güzel, sadece müziklerini bile dinleyebilirsiniz: Sons Of Anarchy Müzikleri

1 Yorum
  1. User Avatar
    Fethi Yalın

    Bazılarına göre konusuyla, atmosferiyle, karakterleriyle,müzikleriyle, kurgusuyla şimdiye kadar çekilmiş en iyi dizi övgülerine sahip olan Sons of Anarchy, bağımlılık yapabilme kapasitesine sahip.Dizide aksiyon, dram, suç yani ne ararsanız yer alıyor. Diziyi izlerken sıkılma ve yarıda bırakma ihtimaliniz yok denecek kadar az.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Stargate

(Yıldız Geçidi)

Stargate SG-1 – Kommando SG1 – ya da k …

Devamını Oku

Da Vinci’s Demons

(Da Vinci'nin Şeytanları)

Da Vinci’nin Şeytanları sanatçı, mucit, idea …

Devamını Oku

Tom Clancy’s Jack Ryan

(Aksiyon, Drama, Gerilim)

Tom Clancy’s Jack Ryan, 2018 yılında yayımla …

Devamını Oku
User Avatar

Cem

Balıkesir/Bandırmalı Boş zamanlarında Dizi İzleyen Web Yazılım Bölümü Mezunu ancak Hobi Amaçlı Takılan Kendi halinde biri :) Dizi Öneri Tavsiye Sayfası 2 Yılını doldurmak üzere. Bu nedenle destekleriniz için teşekkürler daha da geliştirmek dileğiyle...