Yazar: Cem

Aksiyon Dizileri Dram Dizileri Final Yapan Diziler Gerilim Dizileri Yoklukta İzlenir

Taken

(Dram, Gerilim ve Aksiyon)
423 Okunma
Final Yaptı

6.6
YAZAR 5.8
PUAN 7.0

Taken, 2017 yılında ekranlara gelen ABD Aksiyon ve Gerilim türünde NBCUniversal yapımı dizi. Dizinin yönetmeni Alex Graves. Senaryo Cary Alexander.

 

Konusu


Taken Filmi Bryan Mills’in eşi ve kaçırılan kızı üstüne odaklanırken dizi versiyonu izleyiciyi henüz karısı ve çocukları olmayan Mills’in gençlik yıllarına götürecektir. CIA ajanı Bryan’ın evlenmeden önceki hayatı ve suçlularla mücadelesi işlenecektir.
 

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Clive Standen Bryan Mills
2 Jennifer Marsala Riley
3 James Landry Hébert Rem
4 Simu Liu Faaron
5 Jennifer Beals Christina Hart
6 Monique Gabriela Curnen Becca Vlasik

Yazar Yorumu


2008, 2012 ve 2015 yapımı, toplam üç seriden oluşan Taken adlı filmin dizi uyarlamasıdır. Luc Besson’un yapımcısı olduğu filmin üç serisinde de kaçırılan kızını kurtarmaya çalışan emekli CIA ajanı “Bryan Mills” karakterini Liam Neeson oynamıştır. Birinci seri 118 milyon dolar bütçe ile çekilmiş ve 928.7 milyon dolar hasılat elde etmiştir. İkinci seri 43 milyon dolar bütçe ile 376.1 milyon dolar ve üçüncü seri 55 milyon dolar bütçe ile çekilerek 326.5 milyon dolar gişe hasılatına imza atmıştır.Dizide ise “Bryan Mills” karakterini oynamak için Vikings dizisinde “Rollo” karakterini canlandıran Clive Standen seçilmiştir.

Dizi hakkında hiç eleştiri yapılmamış. İlk eleştiriyi sen yap.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Office Girls

(Komedi, Romantik)

İlk bölümü 21 Ağustos 2011’de TTV Main Chann …

Devamını Oku

Community

(Komedi)

İlk bölümü 17 Eylül 2009 tarihinde NBC kanalında y …

Devamını Oku

Marco Polo

(Marco Polo'nun Gençliği ve Kubilay Han Yılları)

Marco Polo, Marco Polo’nun Moğol İmparatoru  …

Devamını Oku
User Avatar

Cem

Balıkesir/Bandırmalı Boş zamanlarında Dizi İzleyen Web Yazılım Bölümü Mezunu ancak Hobi Amaçlı Takılan Kendi halinde biri :) Dizi Öneri Tavsiye Sayfası 2 Yılını doldurmak üzere. Bu nedenle destekleriniz için teşekkürler daha da geliştirmek dileğiyle...