Yazar: Cem

Dram Dizileri Gençlik Dizileri Gizem Dizileri Korku Dizileri Romantik Diziler

The Vampire Diaries

(Vampir Günlükleri)
392 Okunma
Final Yaptı

7.7
YAZAR 7.1
PUAN 8.2

Vampir Günlükleri (The Vampire Diaries) L. J. Smith.‘in aynı isimli kitap serisinden, Dawson’s Creek dizisinin de yazarlarından olan Kevin Williamson ve gösterimden kaldırılan Kyle XY dizisinin yazarlarından olan Julie Plec tarafından uyarlanan televizyon dizisidir. Projenin uygulayıcı yapımcıları ise The CW’nin bir diğer dizisi Gossip Girl’ün de uygulayıcı yapımcılarından Leslie Morgenstein ve Boby Levy’dir. Dizinin pilot bölümünü daha önce True Blood, Dexter, Veronica Mars, Cold Case gibi dizilerde de yönetmenlik yapmış olan Marcos Siega çekmiştir. Dizinin ilk bölümü 10 Eylül, 2009  Th CW Television Network kanalında yayınlanmıştır. The Vampire Diaries 8. sezonunda final yapmıştır.

Konusu


Dizide esas işlenen konu: Hikayenin baş kahramanı Elena Gilbert (Nina Dobrev), karanlık geçmişlere sahip Stefan ve Damon arasında yaşanan aşk üçgenidir. Kasabanın gizemli geçmişi çözülmeye başladıkça Elena’nın hain görsel ikizi Katherine de hem kasabadan hem Stefan, Damon ve Elena‘dan intikam almak amacıyla olaya dahil olur. Kasabanın yönetimi orijinal kurucu ailelerin soyundan gelenlerden oluşan “Kurucular Konseyi“nin elindedir. Kurucu ailelerden bazıları; Salvatore’lar, Gilbert’lar, Fell’ler, Forbes’lar ve Lockwood‘lardır. Konsey hiçbir şeyden haberi olmayan kasaba halkını vampirler, kurtadamlar gibi doğaüstü tehditlerden korumaya çalışır.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Paul Wesley Stefan Salvatore
2 Ian Somerhalder Damon Salvatore
3 Kat Graham Bonnie Bennett
4 Candice King Caroline Forbes
5 Zach Roerig Matt Donovan
6 Michael Trevino Tyler Lockwood
7 Nina Dobrev Elena Gilbert
8 Steven R. McQueen Jeremy Gilbert
9 Matthew Davis Alaric Saltzman
10 Michael Malarkey Enzo St. John

Yazar Yorumu


Güzel bir Gençlik Dizisi Alacakaranlık filmini izleyipde beğenenler bu diziye de bayılacaklardır konusu ,sahneler ve efektler güzel oyunculuklar idare eder. Son bir kaç sezon senaryoda saçmalamış olabilir ancak izleyici kitlesinden birşey kaybetmedi. Dizi 17  dalda ödül almış 13 kez de ödüle aday olarak gösterilmiştir. Büyük ilgi görmüş bir dizi.

Dizi hakkında hiç eleştiri yapılmamış. İlk eleştiriyi sen yap.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

The Man In The High Castle

(Drama, Bilim Kurgu, Gerilim, Tarih)

The Man In The High Castle, 2015 yılında yayınlanm …

Devamını Oku

Numb3rs

(Sayılar)

Numb3rs, 2005 yılında başlayan ABD yapımı pol …

Devamını Oku

BrainDead

(Komedi, Dram, Korku)

İlk bölümü 11 Eylül 2016 tarihinde yayınlanan Brai …

Devamını Oku
User Avatar

Cem

Balıkesir/Bandırmalı Boş zamanlarında Dizi İzleyen Web Yazılım Bölümü Mezunu ancak Hobi Amaçlı Takılan Kendi halinde biri :) Dizi Öneri Tavsiye Sayfası 2 Yılını doldurmak üzere. Bu nedenle destekleriniz için teşekkürler daha da geliştirmek dileğiyle...