Yazar: Cem

Dram Dizileri Gerilim Dizileri Korku Dizileri Popüler Diziler

The Walking Dead

(Yürüyen Ölüler)
174 Okunma
Devam Ediyor

8.5
YAZAR 9.0
PUAN -
İlk Sen Oyla !

The Walking Dead, Frank Darabont tarafından geliştirilen bir Amerikan televizyon dizisidir. Hikayesi, Robert Kirkman, Tony Moore ve Charlie Adlard ‘ın aynı adlı çizgi romanına dayanmaktadır. Dizi Dram,  Gerilim,  Korku türündedir. Dizi AMC ve Fox International Channels Kanallarında Yayınlanmaktadır. Telif Hakkı Nedeni ile Online Dizi Sitelerinden Kaldırılmıştır. The Walking Dead Pazartesi günleri Fox International Channels‘da Türkiye’ye göre 21:30’da yayınlanmaktadır.

Konusu


Yürüyen Ölüler Kıyamet Kurgusu türünde en iyi dizilerden biri şimdiye kadar yapılmış dizilerin içinde ilk 3 e girer derim hatta bana göre 1 inci sırada 🙂 Diziyi ilk bölümünden beri takip ediyorum. Zombiler gerçekten çok gerçekci görünüyor tırstığım sahne çok olmuştur 🙂 Oyuncular rollerini çok iyi canlandırıyorlar. Bir çok izleyici gibi bende “Norman Reedus -Daryl Dixon” ı Rick‘den daha çok beğeniyorum diğerlerine göre performansı daha iyi bence.

The Walking Dead Karşılaşılan Gruplar

 1. Hershel’in Çiftliği
  Greene ailesinin yaşadığı çiftliktir. 2. sezonun ilk bölümlerinde Carl’ın vurulması üzerine Rick ve grubu buraya sığınmıştır. Ne yazık ki 2. sezon finalinde çiftliği aylaklar bastığı için terk etmek zorunda kalmışlardır.
 2. Hapishane
  Hershel’in çiftliğinin istila edilmesi sonucu Rick ve grubu yollara düştüğünde hapishaneyi bulmuştur ve içini temizleyip oraya yerleşmişlerdir. Ayrıca hapishanede hayatta kalan mahkûmlarla karşılaşmışlardır. 4. sezon 8. bölüm’de Vali ve ekibi tarafından yerle bir edilmiştir.
 3. Woodbury
  Vali lakaplı Brian Blake’in kardeşi Philip Blake, yeğeni Penny Blake ve arkadaşı Nick ile birlikte geldiği düzensiz ve belli bir yöneticisi bulunmayan bu kasabayı Philip Blake ve Nick’in ölümü üzerine Caesar Martinez ve orada yaşayan kişilerin yardımıyla serserilerin elinden alıp yönetime geçmiştir. Fakat kendisini Brian Blake değil Philip Blake olarak tanıtması dikkat çekmiştir. 3. sezon sonunda Woodbury halkı Hapishane’ye taşınmıştır. Sonrasında Vali tarafından yakılıp yıkılmıştır.
 4. Terminus
  Gareth tarafından yönetilen bu mekan ilk olarak 4. sezon sonlarında görülüyor. Burada Gareth ve ekibi insanları kandırıp ve kafeslerde tuttuktan sonra öldürüp, kesip ve pişirerek yemektedirler. 5. sezon 1. bölümünde Carol, arkadaşlarını kurtarmak için patlatmıştır. Sonrasında Gareth ve birkaç arkadaşı intikam almak için Bob’un bacağını yemişler, Gabriel’in kilisesine baskın düzenlemiş fakat pusuya düşmüşlerdir.
 5. Alexandria Safe Zone
  Geriye kalan insanların yaptığı etrafı sağlam dayanıklı duvarlarla örtülü olan güvenliği elden bırakmamak için nöbet kulesi olan prefabrik evlerin bulunduğu küçük bir mahalle tarzında sığınaktır. Deanna ve eşi Reg tarafından yönetilen Alexandria’da Rick ve grubu Aaron’un yardımı ile 5. sezon 12. bölümden itibaren yaşamaya başlamışlardır. Rick ve Michonne Alexandria’yı korumak için Deanna tarafından polis memuru olarak görevlendirilmiştir. 6. sezon 8. bölümde aylaklar tarafından duvarları parçalanmış, sonrasında Rick ve ekibi tarafından temizlenmiştir.
 6. Hilltop
  Burası ilk olarak 6. sezon 11. bölümde ortaya çıkan bir yerdir. Bir müze binası ve etrafında birkaç çadır olan ve dışı büyük duvarlarla kaplı bir yerdir. Yöneticisi Gregory’dir. Ancak Negan tarafından istilaya uğramış ve köleleştirilmiştir. Her hafta erzaklarının, cephanelerinin ve adamlarının yarısını Negan’a vermek zorundalardır.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Andrew Lincoln Rick Grimes
2 Chandler Riggs Carl Grimes
3 Melissa McBride Carol Peletier
4 Norman Reedus Daryl Dixon
5 Steven Yeun Glenn Rhee
6 Lauren Cohan Maggie Greene
7 Danai Gurira Michonne
8 Sonequa Martin Green
9 Emily Kinney Beth Greene
10 Alanna Masterson Tara Chambler

Yazar Yorumu


Yürüyen Ölüler Kıyamet Kurgusu türünde en iyi dizilerden biri şimdiye kadar yapılmış dizilerin içinde ilk 3 e girer derim hatta bana göre 1 inci sırada 🙂 Diziyi ilk bölümünden beri takip ediyorum. Zombiler gerçekten çok gerçekci görünüyor tırstığım sahne çok olmuştur 🙂 Oyuncular rollerini çok iyi canlandırıyorlar. Bir çok izleyici gibi bende “Norman Reedus -Daryl Dixon” ı Rick‘den daha çok beğeniyorum diğerlerine göre performansı daha iyi bence.

11 Yorum
 1. User Avatar
  Celal Yurt

  The walking dead series hakkında bir çok bilgi duydum fakat daha önce hiç izlemedim. Fregmanına bakılacak olursa izlenmeli bence.

 2. User Avatar
  Erhan Yavuz

  Hayatımda izlediğim en efsane dizilerden bir tanesidir. İzlemediyseniz mutlaka izlemenizi öneririm.

 3. User Avatar
  onur kaplan

  harika bir dizi mutlaka izlenmesi gerekiyor izlemeyen var ise kaçırmasın derim

 4. User Avatar
  Frezz

  Mutlaka İzlenilmesi Gereken Bir Dizi Kendimde İzlediğim Müthiş Bir Hayata Kalma Dizisi.

 5. User Avatar
  AtariSever

  The walking dead’i izlemeyen var mı ya? 🙂 Valla çok şey kaçıyor haberi yok haber verin:D
  Yazıya ilk sezonun sıkıcı olduğunu ama 2. sezon ile muhteşem bir başlangıç yaptıklarını yazman lazım 😀

  • User Avatar
   Cem

   ilk sezonun sonu iyiydi 2 nci sezonu bekletti millete 😀 ama haklısın sona kadar sıradandı 🙂
   Yotum için Teşekürler

 6. User Avatar
  SM

  Sürekli başlamakla başlamamak arasında kalıp başlayamadığım dizi, bu yazıdan sonra biraz daha dikkatimi çekti.

 7. User Avatar
  aziz

  Dizi efsane fakat bence böyle dizilerin 3-4 sezondan fazla uzatılmaması gerek. Yoksa tadı kaçıyor. Bir çok dizi böyle aslında. Tadında bırakmayı bilmiyorlar.

  • User Avatar
   Cem

   Yorumunuz İçin Teşekür Ederim Yorumunuza Katılıyorum tadında bırakılmazsa senaryolarda saçmalama yoluna gidiliyor çünki konu kalmıyor bir yerden sonra senaryo tıkanıyor, hem izleyiciyi sıkıyor hemde performans kaybediyor.

 8. User Avatar
  bilgi

  Uzun süredir takip ettiğim bir diziydi taki telif hakkı nedeniyle bölümlerinin internette zor bulunmasından dolayı izlemeyi bıraktım ancak ilerde bir arşivini bulursam oturup 1 hafta sonu toptan izleyeceğim.

 9. User Avatar
  Furkan Fazıl SADAY

  Bu diziyi anlatmaya kelimeler yetmez. Son sezonlar hiti biraz düştü fakat ilk 3 sezon halen hatırımda ve dehşet.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Supernatural

(Doğaüstü)

‘Supernatural’, Amerikan The WB, daha  …

Devamını Oku

The Blacklist

(Kara liste)

Blacklist, NBC’de 23 Eylül 2013’te NBC …

Devamını Oku

Gotham

(Gotham)

Gotham 2014 yılında başlıyan Dram, Fantastik ve Su …

Devamını Oku
User Avatar

Cem

Balıkesir/Bandırmalı Boş zamanlarında Dizi İzleyen Web Yazılım Bölümü Mezunu ancak Hobi Amaçlı Takılan Kendi halinde biri :) Dizi Öneri Tavsiye Sayfası 2 Yılını doldurmak üzere. Bu nedenle destekleriniz için teşekkürler daha da geliştirmek dileğiyle...