Yazar: Cem

BilimKurgu Dizileri Dram Dizileri Final Yapan Diziler Gizem Dizileri Korku Dizileri

Under the Dome

(Kubbenin Altında)
272 Okunma
Final Yaptı

6.7
YAZAR 7.0
PUAN 4.5

Under the Dome, CBS tarafından yayınlanan bir Amerikan bilim-kurgu ve korku televizyon dizisidir. Stephen King’in 2009 yılında yayınlanan Under the Dome kitabının dizi uyarlamasıdır.

Konusu


Konusu, Maine’deki Chester’s Mill Kasabası’nın, gizemli bir güç tarafından dünyanın geri kalanıyla tüm bağlantısının kesilmesi sonucu kasabalıların yaşadıklarını ve birbirleriyle karşı karşıya gelmeleri anlatılmaktadır. Korku, dram ve gizem ağırlıklı bir TV dizisidir. Olaylar güzel ve kusursuz bir bahar sabahında Maine’deki Chester’s Mills isimli küçük bir kasabada meydana gelmektedir. Aniden ortaya çıkan bilinmeyen bir güç tarafından kasaba yok olmaya başlamaktadır. Yer yerinden oynar bilinmeyen bir kalkan bütün her yeri etkisi altına almıştır ve bu kalkanın nasıl geldiği kimse tarafından bilinmemektedir. Ayrıca ne zaman ortadan kalkacağı da bilinmez. Arabalar yok olur, aileler birbirinden kaçmaya başlar,insanlar nöbet geçirir, havadan uçak parçaları yeryüzüne düşer ve bunun gibi ilginç birçok şey meydana gelir. Bu korkunç olayı çözmek için bir araya gelen bir Irak gazisi olan Barbie kasabadaki birkaç vatandaşı toplayarak bir grup oluşturmak ister bu grubun içinde kasabanın yerel gazete sahibi, fizik terapi uzmanının asistanı, 1 kadın ve gönüllü 3 çocuk yer almaktadır. Bunların karşısında da her şeyi göze alan gözü kara bir politikacı olan Big Jim durmaktadır. Çünkü Big Jim’in oğlunun korkunç bir sırrı vardır. Under The Dome dizisi 13 bölümden oluşmuştur ve konusu bakımından kasabadaki büyük kaosa odaklıdır.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Mike Vogel Dale 'Barbie' Barbara
2 Rachelle Lefevre Julia Shumway
3 Britt Robertson Angie McAlister
4 Alexander Koch Junior Rennie
5 Colin Ford Joe McAlister
6 Mackenzie Lintz Norrie Calvert
7 Dean Norris James 'Big Jim' Rennie
8 Natalie Martinez Sheriff Linda Esquivel
9 Nicholas Strong Phil Bushey
10 Eddie Cahill Sam Verdreaux
11 Grace Victoria Cox Melanie Cross
12 Max Ehrich Hunter May
13 Karla Crome Rebecca Pine
14 Aisha Hinds Carolyn Hill
15 Dale Raoul Andrea Grinnell
16 Jolene Purdy Dodee Weaver
17 Sherry Stringfield Pauline Rennie
18 John Elvis Ben Drake
19 Samantha Mathis Alice Calvert

Yazar Yorumu


Steven Spielberg, Stephen King bu iki ismi duyunca hemen başlamıştım diziye 2013 yılında konusu ve olayları çok ilgimi çekmişti. 3 sezonu birden izledim ancak 3 üncü sezon diğer 2 sezon kadar tat vermedi bana. Belli ki benden başka bir çok kişiye de vermemiş; 3 sezon da final yaptı 🙂 Bunun sebebi olarak dizinin Under the Dome adlı kitaba bağlı olarak gitmediği için deniyor, senaryo da aksaklıklar oldu 3 üncü sezonda. Ayrıca Big Jim’in iyi mi kötü mü rolde oynadığını bir türlü anlayamadım 3 sezon boyunca…

2 Yorum
  1. User Avatar
    hadi yılmaz

    Bence gayet güzel dizi ilk bölümü beni şok etmişti ineğin ortadan ayrılma sahnesi vesaire… izlenilebilir

  2. User Avatar
    Selim Yavuz

    Merlin’in bitirilme nedeni olan bu dizinin ömrü çok da fazla olmamasına rağmen gerçekten çok iyi bir konusu var. Sürekli yeni gizemler ortaya çıkıyor ve insan merak edip izliyor. Ama sık sık alıştığınız ve sevdiğiniz karakterler ölüyor ve bu sizi üzüyor.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Champaign ILL

(Dram, Komedi)

2018’in kasım ayının sonlarında izleyicilerl …

Devamını Oku

Fear the Walking Dead

(Yürüyen Ölülerden Önce)

Fear the Walking Dead, 2015 yapımı. Dram, Gizem, K …

Devamını Oku

The Good Cop

(Komedi, Dram, Dedektiflik)

The Good Cop, 2018 yılında Netflix tarafından izle …

Devamını Oku
User Avatar

Cem

Balıkesir/Bandırmalı Boş zamanlarında Dizi İzleyen Web Yazılım Bölümü Mezunu ancak Hobi Amaçlı Takılan Kendi halinde biri :) Dizi Öneri Tavsiye Sayfası 2 Yılını doldurmak üzere. Bu nedenle destekleriniz için teşekkürler daha da geliştirmek dileğiyle...