Yazar: Cem

Aksiyon Dizileri Dram Dizileri Final Yapan Diziler Popüler Diziler Tarih Dizileri

Unsere Mütter Generation War

(Savaşın İçinde 5 Arkadaş (Mini Dizi))
681 Okunma
Final Yaptı

8.5
YAZAR 9.1
PUAN 10

Generation War, Aksiyon, dram, savaş ve tarih konulu 2013 yapımı Alman mini dizisi. Yönetmen Philipp Kadelbach, Senaryo Stefan Kolditz’e aittir. Generation War 3 bölümden oluşan mini bir dizidir. Bölüm süreleri 150 dakikadan oluşmakta.

 

Konusu


II.Dünya Savaşının Doğu cephesini konu alan bir Alman dizisi. Berlin, 1941. Beş arkadaş bir maceranın kahramanları olmaya hevesli ancak bu durum sonsuza dek değişecek. Subay Wilhelm, küçük kardeşi Friedhelm, savaştan çok edebiyatla ilgilenen hassas bir hayalperest ile doğu cephesinde. Wilhelm’e derinden aşık olan Charlotte, Wehrmacht’ta doğu cephesinde hizmet etmeyi dört gözle bekleyen genç bir hemşire. Greta başka bir Marlene Dietrich olmak isteyen yetenekli bir şarkıcı, Yahudi erkek arkadaşı Viktor. En iyi 5 arkadaşın harika başlayan ve başladığı gibi sonlanmayan savaş hikayesini anlatıyor.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Volker Bruch Wilhelm Winter
2 Tom Schilling Friedhelm Winter
3 Katharina Schüttler Greta
4 Miriam Stein Charlotte
5 Ludwig Trepte Viktor Goldstein
6 Mark Waschke Dorn
7 Henriette Richter Röhl
8 Götz Schubert Dr. Jahn
9 Hildegard Schroedter Oberschwester
10 Christiane Paul Lilja

Yazar Yorumu


Dünya savaşı filmlerini sevenlerin mutlaka izlemesi gereken mini dizi. Üstelik hep Holywood’dan izlediğimiz filmlere alternatif hem de karşı tarafta bulunan Almanya yapımı. Film her ne kadar Alman yapımı olsa da tarafsız bir senaryo içeriyor. Daha gerçekçi bir hikayeyi daha etkileyici bir sahnelerle izliyoruz. Almanların savaş döneminde sadece diğer uluslara zarar vermediğini bilakis kendi vatandaşlarına da savaşın olumsuzluklarını, yıkımlarını yaşattığını görüyoruz. Savaşın başında tavan yapan faşist duyguların savaşın bitmesiyle ne kadar anlamsız, boş bir düşünce ile yola çıktıkları özetleniyor. Genç insanların büyük bir hayalle savaşa başlayıp, sonu hüsranla biten savaş sonunda, bu hayallerin derin bir kabusa dönüştüğünü bu film üzerinden görmek mümkün. Volker Bruch –Wilhelm Winter karakterine en iyi şekilde canlandıracak sayılı oyunculardan biri rolünü harika oynamış. Savaş sahneleri ve hikaye 2. Dünya Savaşını yaşatıyor. Sürükleyici bir mini dizi.

Dizi hakkında hiç eleştiri yapılmamış. İlk eleştiriyi sen yap.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

O Mecanismo

(Suç, Dram, Gerilim)

İlk sezonu 23 Mart 2018 tarihinde yayınlanan O Mec …

Devamını Oku

Hawaii Five-0

(Aksiyon, Suç, Drama)

Hawaii Five-0, 2010 yılında yeni versiyonu ile yay …

Devamını Oku

Colony

Colony, 2016 yapımı Bilim Kurgu , Dram ve Gerilim  …

Devamını Oku
User Avatar

Cem

Balıkesir/Bandırmalı Boş zamanlarında Dizi İzleyen Web Yazılım Bölümü Mezunu ancak Hobi Amaçlı Takılan Kendi halinde biri :) Dizi Öneri Tavsiye Sayfası 2 Yılını doldurmak üzere. Bu nedenle destekleriniz için teşekkürler daha da geliştirmek dileğiyle...