Yazar: Kürşat Kanepeci

Fantastik Diziler Final Yapan Diziler Komedi Dizileri Romantik Diziler

Extraordinary You

(Fantastik, Komedi, Romantik)
773 Okunma
Final Yaptı

7.9
YAZAR 8.5
PUAN 8.0

İlk bölümü 2 Ekim 2019’da MBC TV’de yayınlanan ve dünya çapındaki yayın hakları Netflix’te bulunan Extraordinary You; Fantastik, Komedi ve Romantik türlerinde Güney Kore yapımı bir televizyon dizisidir.

Yönetmen: Sang-hyub Kim

Konusu


Extraordinary You, bir grup lise öğrencisinin çizgi roman karakterleri olduklarını anlamalarını ve yazarın onlar için oluşturduğu hikayelerini değiştirme çabalarını anlatıyor. Çizgi roman karakterleri sadece romanda yer alan sahne kısımlarını hatırlarken Eun Dan Oh, sahnelerin dışında yaşadıklarını da hatırlamaya başlar. Çizgi roman karakteri olduğunu anladıktan sonra ana karakter olduğunu sanarken aslında ana karakterlerin birbirlerine kavuşmalarını sağlayan bir yardımcı karakter olduğunu anlar. Aynı zamanda yazar kendisini kalp hastası olarak çizmiştir ve yakın zamanda öleceğini düşündüğü için hem gerçek aşkı aramaya başlar hem de hikayeyi değiştirmeye çalışır. Bu konuda da çizgi romanda hiçbir etkisi olmayan bir yan karakterden yardım alır.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Kim Hye-Yoon Eun Dan Oh
2 Ro-Woon Kim Ha-Roo
3 Jae-Wook Lee Baek Kyung
4 Na-Eun Lee Yeo Ju Da
5 Young-Dae Kim Oh Nam Ju
6 Geon-joo Jung Lee Do Hwa
7 Tae-Ri Lee Dried Squid Fairy
8 Kim Hyeon-mok Ahn Soo Cheol
9 Ji-In Kim Shin Sae Mi
10 Hyo-Seob Eom Eun Moo Young
11 Jin-ho Choi Baek Dae Sung
12 Bae Hyun-Sung Baek Joon Hyun
13 Su-Won Ji Cha Ji Hyun
14 Jong-Hoon Yoon Lee Ju Hwa
15 Jae-hwa Kim Resim Dersi Öğretmeni

Yazar Yorumu


Extraordinary You, 2019 yılında çıkmış olan en iyi ve en başarılı Güney Kore dizilerinden birisi. Konusu ve işlenişi yönünden benim için kesinlikle orijinal ve farklı bir yapım olarak öne çıkıyor. Tamamen çizgi romanın içerisinde geçen ve bazı çizgi roman karakterlerinin bunu fark etmeleriyle kaderlerini değiştirmeye çalıştırmalarını anlatıyor. Aşk, dram, komedi ve fantastik öğeler diziyi süslemiş ve ortaya sürükleyici bir yapım çıkmış.

Diziyi izlerken zaten çizgi roman okuyormuşsunuz gibi hissediyorsunuz. Sahne geçişlerinde kullanılan sayfa değiştirme sesi güzel düşünülmüş bir ayrıntı. Çizgi roman sayfalarındaki olaylara karakterlerimiz müdahale edemiyor ama sayfada yer almayan kısımlarda istediklerini yapabiliyorlar. Ama sahne denilen bu anlarda yaşadıkları olayları sadece çizgi romanın içerisinde olduklarını fark edenler hatırlayabiliyor.

Tamamen bakış açımızı değiştirip çizgi romanı gerçek dünya yazarı da Tanrı olarak görebiliriz. Tanrı’nın bizler için yazdığı kaderi ne yaparsak yapalım değiştirmeye gücümüz yetmez. Eğer değiştirmeye zorlarsak da işler daha kötüye gidebilir aynı dizide olduğu gibi. İnsanoğlunun Tanrı’yı görememesi gibi dizide de yazarı hiç görmüyoruz. Aslında biraz dikkatle izlenildiğinde konuların altında yatan birçok mesajı görebiliriz. Son olarak başlarsanız yarıda bırakmayacağınıza eminim. Son bölümü izleyene kadar her duyguyu yaşayacaksınız ve bazı karakterlerle istemeseniz bile empati kurmayı başaracaksınız.

Dizi hakkında hiç eleştiri yapılmamış. İlk eleştiriyi sen yap.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Supernatural

‘Supernatural’, Amerikan The WB, daha  …

Devamını Oku

Bob Hearts Abishola

(Komedi, Aile)

İlk bölümü 23 Eylül 2019 tarihinde CBS kanalında y …

Devamını Oku

This Way Up

(Komedi)

İlk bölümü 8 Ağustos 2019 tarihinde Channel 4 kana …

Devamını Oku
User Avatar

Kürşat Kanepeci

Adım Kürşat Kanepeci. 7 Ekim 1987 tarihinde Adana'da doğdum. 2018 yılında Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Kamera kullanmayı seviyorum.Şu an hem iş arıyor hem de KPSS'ye hazırlanıyorum.