Yazar: Kürşat Kanepeci

Animasyon Dizileri

Ghost in the Shell: SAC_2045

(Aksiyon, Animasyon, Bilim Kurgu)
328 Okunma
Devam Ediyor

6.3
YAZAR 6.5
PUAN 6.5

İlk sezonu 23 Nisan 2020’de Netflix platformunda yayınlanan Ghost in the Shell: SAC_2045; Aksiyon ve Bilim Kurgu türlerinde Japonya ve Amerika ortak yapımı bir Animasyon dizisidir.

Konusu


Gelecekteki küresel bir ekonomik krizin ardından kapitalist sistem yıkılır ve paralar değersizleşir. Yeni sistemi Yapay Zeka yönetir ve bu sisteme de “sürdürülebilir savaş” adı verilir. Böyle bir ortamda en büyük tehdit siber saldırılardır. Bu tehdide karşı çıkabilecek tek güç de Japonya’daki en elit askerlerden oluşan 9. Şube’dir. Japon hükümeti, zamanında dağıtılan 9. Şube’yi tekrar aktif edebilmek için ekibin üyelerini paralı askerlik yaptıkları Kuzey Amerika’dan sağ salim getirmeye çalışır.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Atsuko Tanaka Motoko Kusanagi
2 Osamu Saka Daisuke Aramaki
3 Akio Otsuka Batou
4 Kōichi Yamadera Togusa
5 Yutaka Nakano Ishikawa
6 Tōru Ōkawa Saito
7 Takashi Onozuka Paz
8 Taro Yamaguchi Borma
9 Sakiko Tamagawa Tachikoma
10 Megumi Han Purin Esaki
11 Kenjiro Tsuda Standard
12 Kaiji Soze John Smith
13 Shigeo Kiyama Kurisu Otomo Teito
14 Megumi Hayashibara Takashi Shimamura

Yazar Yorumu


Ghost in the Shell ilk defa 1995’teki uzun metraj animesiyle ortaya çıkıp herkesi kendine hayran bırakmıştı. Daha sonra birkaç yapımda daha kendini gösterse de 2017’de başrolünde Scarlett Johansson’un oynadığı aynı adlı filmde ortaya çıktı. Son olarak da Ghost in the Shell: SAC_2045 adıyla 2020 yılında Netflix’te kendini gösterdi. Diğer yapımlarından farklı olarak bu sefer 3D modelleme ile karşımıza çıktığından karakterler oyuncak bebek gibi görünüyor. Bu nedenle de animenin hayranlarından çok fazla olumsuz eleştiri almış durumda. Hatta animeyi mobil oyunlara bile benzeten var. En önemlisi de yüz ifadeleri konusunda çok başarısız olunmuş. Bu nedenledir ki IMDB puanı beklentilerin çok altında kaldı.

Ama bu tür konular beni ilgilendirmez diyorsanız ve sadece aksiyon ile ilgileniyorsanız dizi kesinlikle sizi tatmin edecektir. İlk bölümlerin aksine sonraki bölümler animenin ruhuna daha uygun bir şekilde ilerliyor. Bu nedenle hemen sıkılıp yarıda bırakmamanız gereken bir yapım olduğunu bilmelisiniz.

 

Çizim/Animasyon: 6/10

Hikâye: 7/10

Karakterler: 6/10

Müzikler: 7/10

Genel: 6.5/10

Dizi hakkında hiç eleştiri yapılmamış. İlk eleştiriyi sen yap.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Fangbone!

(Animasyon, Macera, Aksiyon)

İlk bölümü 4 Mayıs 2014 tarihinde yayınlanan Fangb …

Devamını Oku

Elfen Lied

(Anime Dizi Elf Şarkısı)

Elfen Lied, Elf Şarkısı Lynn Okamoto tarafından ol …

Devamını Oku

Bleach

(Anime Dizi)

Bleach, Zombie Powder’ın mangası Tite Kubo tarafın …

Devamını Oku
User Avatar

Kürşat Kanepeci

Adım Kürşat Kanepeci. 7 Ekim 1987 tarihinde Adana'da doğdum. 2018 yılında Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Kamera kullanmayı seviyorum.Şu an hem iş arıyor hem de KPSS'ye hazırlanıyorum.