Yazar: Kürşat Kanepeci

Dram Dizileri Komedi Dizileri Romantik Diziler

Good Trouble

(Dram, Komedi, Romantik)
676 Okunma
Devam Ediyor

6.9
YAZAR 7.0
PUAN 7.0

2019 yılının henüz ilk günlerinde izleyicilerle buluşan Good Trouble, The Fosters adlı dizinin spin offu olup Dram, Komedi ve Romantik türleri içerisinde barındıran bir Amerikan dizisidir.

Yaratıcı:Joanna Johnson

Konusu


Good Trouble, üniversiteden mezun olduktan sonra yeni bir hayat için Los Angeles’a yerleşen Callie ve Mariana adlı 2 genç kızın maceralarını anlatıyor. Ailelerinden uzak kendi başlarına yaşamanın zorluklarını fark eden kız kardeşler, yeni komşularıyla, yeni zorluklarla ve yeni romantizmlerle karşı karşıya kalacaklardır. Dizide sıkça karşı cinsle ilişkiler, romantizm, öpüşme, alkol ve uyuşturucu kullanımına yer veriliyor.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Maia Mitchell Callie Adams Foster
2 Cierra Ramirez Mariana Adams Foster
3 Zuri Adele Malika
4 Sherry Cola Alice
5 Tommy Martinez Gael
6 Roger Bart Judge Wilson
7 Emma Hunton Davia
8 Ken Kirby Benjamin
9 Dhruv Uday Singh Raj Patil
10 Dustin Ingram Alex Wood
11 Molly McCook Rebecca
12 Michael Galante Bryan
13 Anastasia Leddick Kelly
14 Max Cutler Sam Higgins
15 Kara Wang Sumi
16 Josh Pence Dennis
17 Heather Mazur Angela Miller
18 T.J. Linnard Evan Speck

Yazar Yorumu


Diziyi izlemeye başladığımda sadece genç kızlara ve kadınlara yönelik bir dizi havasındaydı. Yani erkeklere çok da hitap eden bir konusu ve dili yok gibiydi. Ama izlemeye devam ettiğimde konunun tek bir cinsiyete hitap etmekten çok evrensel olduğuna kanaat getirdim.

Dizideki 2 kız kardeş gibi çoğumuz okul ya da iş için ailemizden ve şehrimizden ayrılıp hiç bilmediğimiz yerlere gitmişizdir. Tamamen yabancı insanlarla dolu bir şehirde istemediğimiz insanlara hizmet etmek zorunda kaldığımızda neler hissedebileceğimizi bizlere gösteriyor. Bazen de hiç tanımadığın insanların kısa sürede aileden birisiymiş gibi sizi sevip kabullenebileceğini gösteriyor.

Kabul ediyorum 2 kız kardeşin açık açık seks konuşabildiği sahneler bizim kültürümüze çok uymasa da Los Angeles gibi büyük bir şehirde birbirlerine tutunarak ayakta kalabilme çabaları hepimizin empati kurabilmesini sağlayarak diziyi bizlere izletiyor.

1 Yorum
  1. User Avatar
    Selami

    Üniversiteden mezun 2 genç kızın ailelerinden ayrılıp ilk defa iş deneyimi için uzak bir şehirde yaşamalarını konu alıyor. Aslında bu durum biraz göz korkutuyor. Gerçekten yeni işe başlayan birisi için kazandığı maaşla kira ödeyip yaşaması çok zor. Diziyi siz yine de ailenizle izlemeyin.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Euphoria

(Dram)

İlk bölümü 16 Haziran 2019 tarihinde HBO kanalında …

Devamını Oku

Living with Yourself

(Komedi, Dram)

İlk sezonu 18 Ekim 2019 tarihinde Netflix platform …

Devamını Oku

Family Business

(Komedi)

İlk sezonu 28 Haziran 2019 tarihinde Netflix platf …

Devamını Oku
User Avatar

Kürşat Kanepeci

Adım Kürşat Kanepeci. 7 Ekim 1987 tarihinde Adana'da doğdum. 2018 yılında Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Kamera kullanmayı seviyorum.Şu an hem iş arıyor hem de KPSS'ye hazırlanıyorum.