Yazar: Kürşat Kanepeci

Dram Dizileri Final Yapan Diziler Gerilim Dizileri Gizem Dizileri Komedi Dizileri

Kakegurui

(Komedi, Gizem, Gerilim, Dram)
989 Okunma
Final Yaptı

6.5
YAZAR 8.0
PUAN 7.5

İlk bölümü 14 Ocak 2018 tarihinde MBS kanalında yayınlanan Kakegurui; Dram, Komedi, Gizem ve Gerilim türlerini başarılı bir şekilde işleyen Japonya yapımı bir mini tv dizisidir.

Yönetmen: Tsutomu Hanabusa

Konusu


Özel Hyakkou Akademisi, Japonya’nın en prestijli ve zengin ailelerinin çocuklarını yolladıkları okullardan birisidir. Ama bu okulun diğerlerinden farkı başarı kıstası derslerde alınan notlar değil de öğrencilerin kumar kazançlarıdır. Kumar işlerini yöneten ve okulun başında bulunan Öğrenci Akademisi’ne de öğrenciler bağış yapmak zorundadır. Kumar oynayıp kaybeden erkeklere kuçu kuçu, kızlara da pisi pisi denilerek evcil hayvan muamelesinde bulunulur. Bir gün okula, Yumeko Jabami adında bir öğrenci kayıt yaptırır ve bu kız öğrenci bütün düzeni tersine çevirmeye başlar.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Minami Hamabe Yumeko Jabami
2 Ruka Matsuda Itsuki Sumeragi
3 Kiyo Matsumoto Nanami Tsubomi
4 Natsume Mito Runa Yomozuki
5 Aoi Morikawa Mary Saotome
6 Taishi Nakagawa Kaede Manyuda
7 Yurika Nakamura Sayaka Igarashi
8 Natsumi Okamoto Yuriko Nishinotoin
9 Mahiro Takasugi Ryota Suzui
10 Yûma Yamoto Jun Kiwatari
11 Miki Yanagi Midari Ikishima
12 Elaiza Ikeda Kirari Momobami

Yazar Yorumu


Kakeguri’yi izlemeye başlayacaksanız şimdiye kadar izlediğiniz okul temalı tüm dizi ve filmleri bir kenara atmanız gerekiyor. Çünkü 15 bölüm boyunca hiç öğretmen veya bir müdür görmeyeceksiniz. Asla sınıflarda ders anlatılmıyor. Göreceğiniz tek şey milyonlarca hatta milyarlarca yen karşılığında kumar oynayan öğrenciler olacak. Ama diziyi biraz beyninizi zorlayacak şekilde izlerseniz kumarın asıl amacının öğrencileri gelecekteki hayatlarına hazırlamak olduğunu fark edeceksiniz. Çünkü bu okulda sadece prestijli ailelerin çocukları okuyor. Gelecekte devleti ve birçok büyük şirketi bu çocuklar yönetecek. Bu nedenle de farklı düşünebilmeyi, rakibinin hamlelerini tahmin edebilmeyi ve gerektiğinde riske girebilecek cesareti edinebilmeyi kumar sayesinde öğreniyorlar.

Dizi, aynı isimdeki anime serisinden esinlenerek çekilmiş. Maalesef bazı sorulara cevap vermeden 2. sezonun 5. bölümünde final yapmış. Böylece benim gibi birçok hayranını da ortada bırakıyor. Adını bile duymadığımız ve her karşılaşmada farklı olan kumar türleriyle karşılaşıyoruz. Okula yeni gelen Jabami’nin karşılaştığı her rakibi karşısında para miktarını umursamadan oynadığı kumar sizleri gerecek ama en yakın arkadaşı Suzui’nin bu duruma verdiği tepkiler de eğlenmenizi ve gülmenizi sağlayacak.

Kakegurui’nin diziden önce bir anime serisi olduğundan bahsetmiştim. Bundan dolayı okuldaki bütün kızların bir cinsel çekime sahip olduğunu bilerek diziye başlayın. Her ne kadar asla cinsellik görmüyor olsak da bütün bölümlerde o çekimi hissedeceksiniz.

Dizi hakkında hiç eleştiri yapılmamış. İlk eleştiriyi sen yap.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Kingdom

(Aksiyon, Gerilim)

2019 yılında Netflix kanalında yayınlanmaya başlay …

Devamını Oku

Shadow

(Aksiyon, Dram, Polisiye, Suç)

8 Mart 2019 tarihinde Netflix kanalında yayınlanma …

Devamını Oku

Titans

(Aksiyon, Macera, Drama, Bilim Kurgu)

Titans, 2018 yılının sonlarına doğru yayımlanmaya  …

Devamını Oku
User Avatar

Kürşat Kanepeci

Adım Kürşat Kanepeci. 7 Ekim 1987 tarihinde Adana'da doğdum. 2018 yılında Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Kamera kullanmayı seviyorum.Şu an hem iş arıyor hem de KPSS'ye hazırlanıyorum.