Menü
Menü
Menü 1
Menü

Dizi Öneri

Fakir Yazar
DEVAM EDİYOR
1SEZON
Amerika Birleşik Devletleri
42DAKİKA
8.6PUAN
SENDE
PUAN
VER
Azalt
Azalt
Arttir
Arttir
7.5
6.3IMDb
6.5YAZAR
Knightfall
Tapınak Şövalyeleri

Knightfall, 2017 ABD yapımı dram, aksiyon, macera ve tarihi kategorilerini içinde barındıran yabancı dizi. Dizinin yönetmenliğini Douglas Mackinnon, David Petrarca ve Metin Hüseyin yapıyor. Dizinin yapımcılığını Daredevil dizisinin de yapımcılığını yapan Alex Shevchenko, Genius ve Legends dizilerinin de yapımcılığını yapan Matthew Stillman ve David Minkowski birlikte yürütmektedirler. Senaryo ekibiyse Don Handfield, Richard Rayner, David Elliot, Jason Grote, Dominic Minghella, Sharon Hoffman ve Vivian Tse’den oluşuyor. Dizi, History Channel tarafından yayınlanmaktadır. Dizinin ilk sezonu devam etmektedir ve 10 bölümden oluşmaktadır. Knightfall, şimdiden ikinci sezon onayını almıştır.

Knightfall Dizi Öneri
DEVAM EDİYOR
1 sezon
42 dakika
Amerika Birleşik Devletleri
Amerika Birleşik Devletleri
IMDB PUANI6.3
YAZAR PUANI6.5
ZİYARETÇİ PUANI8.6
PUAN VER
Puan Azalt
Puan Azalt
0.5
1
1.5
2
2.5
3
3.5
4
4.5
5
5.5
6
6.5
7
7.5
8
8.5
9
9.5
10
Puan Arttır
Puan Arttır
FragmanFragman
KonusuKonusu

14. yüzyılda Kudüs’e hac görevi için gelen Hristiyanları ve Kutsal Kase’yi korumakla yükümlü olan Tapınak Şövalyeleri, Müslümanlara Kudüs ve Akka’yı savaşta kaybedip geri çekilirler. Bundan sonraki tek amaçları güçlenebilmek ve savaş sırasında kaybolan Kutsal Kase’yi bulup tüm Haçlıları ve Tapınak Şövalyeleri’ni bir araya getirdikten sonra Kudüs’ü geri almaktır. Kudüs’ten kaçan Tapınak Şövalyeleri, Paris’teki tapınakta yaşayıp o dönemki Fransa Kralı Philip ile de iyi ilişkilere sahiptirler. Aynı zamanda Fransa da sürekli İngiltere tehdidi altındadır. Bu tehdide karşı kendine müttefik aramaktadır. Daha dizinin başlarında Paris’teki tapınakçıların lideri Godfrey ölür ve yerine oğlu gibi gördüğü Landry gelir. Dizi Landry’nin tapınak lideri olmasıyla ve Kutsal Kase’yi Godfrey’in nereye sakladığını öğrenme çabalarıyla hareketlenir. Landry, kaseyi bulabilmek için en yakınındakileri feda etmek zorundadır. Dizi ilerledikçe Tapınak Şövalyeleri’nin güçlenmesini ve Fransa Kralı Philip’in bu gücü ve zenginliği tapınakçılardan almak istemesiyle gelişen 13. Cuma olaylarını anlatacaktır.

OyuncularOyuncular
Tom CullenLandry
Pádraic DelaneyGawain
Simon MerrelsTancrede
Julian OvendenWilliam De Nogaret
Olivia RossQueen Joan
Ed StoppardKing Philip
Sabrina BartlettIsabella
Bobby SchofieldParsifal
Sarah Sofie BoussninaAdelina
Jim CarterPope Boniface VIII
Nasser MemarziaDraper
Edward BourneNicholas
Cengiz DervisRoland
Amelia ClarksonSophie
Akin GaziRashid
Claudia BassolsQueen Elena
Jim HighUlric
Enrique ArceCatalan Ambassador
Yayın KanalıYayın Kanalı
History Channel
Dizi Hakkında Yazar YorumuDizi Hakkında Yazar Yorumu

Dizinin ilk sezonu 10 bölümden oluşmaktadır. 2. sezon onayını da şimdiden almayı başarmıştır. Günümüzde izlediğimiz her şeyde hızlı bir ilerleme bekliyoruz ve bu dizi kesinlikle bu kurala ters olarak ilerliyor. Konuları ve olayları çok yavaş anlatıyor. Böyle olmasından dolayı da ilk bölümlerde sıkılmaya başlıyorsunuz ama sonradan olaylar sizi içine çekmeye başarıyor. Maalesef tarihi ve gerçek olayları anlattığı için her sezon 10 bölüm yetersiz kalacaktır ve bazı konular hızlıca geçilecek ya da hiç anlatılmayacaktır. Dizi, IMDB’de 60 dakika görünmesine rağmen maalesef biz 42 dakika izleyebiliyoruz.

Kostümler, makyajlar ve mekanlar döneme uygun ve bu da gerçekçiliği artırmayı başarıyor. Oyuncular da rollerinde çok başarılı. Hatta dizide Türk kökenli İngiliz yönetmen Metin Hüseyin ve oyuncu Akın Gazi de yer alıyor.

İlk bölümde herkes Müslümanlar kötü gösteriliyor, Hristiyanlar kendilerini övüyor gibi yorumlar yapmış olsa da dizi daha çok Hristiyanların kendi içlerindeki rekabeti ve güce karşı olan savaşlarını ele alıyor.

Dizi Hakkında Sende Yorum YazDizi Hakkında Sende Yorum Yaz
Genişlet
Daralt
Ekstra Yazı Ayarları
Başlıkları Büyült
İçerikleri Büyült
Yazı Puntosunu Büyült
Yazı Puntosunu Büyült
Ekstra Yazı Ayarları
Başlıkları Küçült
İçerikleri Küçült
Yazı Puntosunu Küçült
Yazı Puntosunu Küçült
Yazdır
Yazdır
Dizi Öneri