Yazar: Kürşat Kanepeci

Animasyon Dizileri

Kyaputen Tsubasa

(Kaptan Tsubasa)
218 Okunma
Devam Ediyor

8.7
YAZAR 9.0
PUAN 9.3

1983-1986 yılları arasında yayınlanan ve tüm çocukları televizyon başına kilitleyen Kaptan Tsubasa, 2018 yılında yenilenen grafikleri ve remastered versiyonuyla tekrardan izleyicilerle buluştu.

Yönetmen: Toshiyuki Kato

Konusu


Futbol sevgisiyle herkesi kendine hayran bırakan 11 yaşındaki Tsubasa Ozora, annesiyle birlikte futbol takımlarıyla ünlenen Nankatsu şehrine taşınmıştır. Böylece Tsubasa, kendini daha çok geliştirebilecek ve daha güçlü rahiplerle maç yapma şansına sahip olacaktır. Kendisi gibi aynı tutkuyu paylaşan Ishizaki, Wakabayashi, Misaki gibi yeni arkadaşlarıyla Dünya Kupası’na kadar uzanan bu uzun serüvende Tsubasa’nın ve gelecekteki Japonya milli futbol takımını oluşturan diğer futbolcuların gelişimlerini ve kıyasıya rekabetlerini izleyeceğiz.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Yûko Sanpei Tsubasa Ozora
2 Nobuo Tanaka Narrator
3 Kenji Suzumura Genzou Wakabayashi
4 Takuya Sato Kojirou Hyuuga
5 Ayaka Fukuhara Tarou Misaki
6 Katsuya Konishi Roberto Hongo
7 Mutsumi Tamura Ryou Ishizaki
8 Sayuri Hara Sanae Nakazawa

Yazar Yorumu


Eğer benim gibi Tsubasa izleyerek büyüdüyseniz gerçekten çok şanslısınız. Yeni neslin çoğu Tsubasa’yı tanımadan büyüyor. Tsubasa’nın hırsını, rakiplerine duyduğu saygıyı ve kaybetmeyi asla kabul etmeyişini kendimize örnek almalıyız.

Tsubasa, manga serisi olarak ortaya çıktı ve o kadar çok beğenildi ki 1983-1986 yılları arasında çizgi film olarak televizyonlarda yayınlanmaya başladı. Ve 2018 yılında remastered versiyonuyla yani yenilenerek tekrardan sevenleriyle buluştu. Her bölümü yaklaşık 22 dakika sürse de çocukluğunu Tsubasa izleyerek geçiren nesil için çok uzun bir zaman.

Tsubasa’nın yeni versiyonu Türkiye’de çok az site bulunuyor ve her bölümün Türkçe altyazısını birkaç gün beklemek zorunda kalıyorsunuz. Ama gerçekten hayransanız beklemenin buna değeceğini biliyorsunuzdur.

Çizim/Animasyon: 9/10
Hikaye: 8/10
Karakterler: 9/10
Müzikler: 9/10
Genel: 9/10

 

1 Yorum
  1. User Avatar
    Peker Soruk

    Çocukluğumuzun kahramanlarından olan Tsubasa’yı ve Nankatsu takımını gelişmiş grafik ve çizimlerle görmek beni duygulandırdı. İlk sezonu 52. bölümde bitti. Umarım 2. sezon için anlaşmaya varırlar da milyonlarca insanı üzmezler.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

South Park

(Anime Dizi)

South Park, 1997 yılından beri yayınlanan Komedi,  …

Devamını Oku

Fullmetal Alchemist

(Anime Dizi Metal Simyacı)

Fullmetal Alchemist (Metal Simyacı), genelde hayra …

Devamını Oku

Cannon Busters

(Animasyon, Fantastik, Aksiyon)

İlk sezonu 15 Ağustos 2019 tarihinde Netflix platf …

Devamını Oku
User Avatar

Kürşat Kanepeci

Adım Kürşat Kanepeci. 7 Ekim 1987 tarihinde Adana'da doğdum. 2018 yılında Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Kamera kullanmayı seviyorum.Şu an hem iş arıyor hem de KPSS'ye hazırlanıyorum.