Yazar: Kürşat Kanepeci

Fantastik Diziler Komedi Dizileri Romantik Diziler

Miracle Workers

(Fantastik, Komedi, Romantik)
736 Okunma
Devam Ediyor

8.9
YAZAR 8.0
PUAN 8.0

2019 yılında yayınlanmaya başlayan ve ilk sezonu sadece 7 bölüm sürecek olan Miracle Workers, Fantastik, Romantik ve Komedi türlerini içinde harmanlayan bir Amerikan dizisi.

Yönetmenler: Ryan Case, Maurice Marable, Jorma Taccone, Dan Schimpf

Yaratıcı: Simon Rich

Konusu


Cennetin bir şirket gibi yönetildiğini ve meleklerin de o şirketin ofislerinde çalışan birer eleman olduğunu düşünün. Steve Buscemi, artık insanlarla ilgilenmeyi bırakmış, cennetin üst katındaki evinde sürekli bira içip televizyon izleyen bir Tanrı’yı oynuyor. Daniel Radcliffe de cennetin dualara yanıt verilen bölümünde yüzlerce yıldır tek başına çalışan Craig adlı bir meleği canlandırıyor. Tanrı, insanların sorunlarından sıkılıp dünyayı patlatmaya karar verdiğinde Craig ve Eliza, Tanrı ile iddiaya girerek imkansız görülen bir duayı gerçekleştirip dünyayı kurtarmaya çalışacaklardır.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Steve Buscemi God
2 Daniel Radcliffe Craig
3 Geraldine Viswanathan Eliza
4 Karan Soni Sanjay
5 Sasha Compère Laura
6 Jon Bass Sam
7 Lolly Adefope Rosie
8 Mike Dunston Laron Ron St. Claire
9 Caleb Emery Zach
10 Theresa O'Shea Nana
11 Joey Thurmond Mailroom Supervisor
12 Parisa Johnston Peg
13 Kevin Wayne Huge Man
14 Myles Evans Greeter #2

Yazar Yorumu


Şimdiye kadar Tanrı’yı ve Melekleri konu alan birçok film ve dizi izlemişizdir. Çoğunda da Tanrı yüceltilerek anlatılıyor. Ama bu dizide Tanrı tamamen alkolik, hiçbir şeyi umursamayan, tüm gün televizyon başında kendisini övecek insanları arayıp egosunu tatmin etmeye çalışan üşengeç birisiymiş gibi anlatılıyor. Melekler de bizlere anlatıldığı gibi kanatlı ve hayal gücümüzün ötesindeki varlıklar değiller. Çoğu, sevmedikleri ofislerde çalışan birer elemanlar. Bu durumun da dindar kesimi kızdırabileceğini ve dizinin tamamen bir karalama projesi olarak düşünebileceğini tahmin etsek de farklı bir bakış açısıyla diziyi izlemeye çalıştığımızda aslında kızılacak bir olayın olmadığını görebiliriz.

Miracle Workers, güldürebildiği kadar dramı da içinde barındırmayı başarıyor. Özellikle 2 meleğin dünyayı kurtarabilmek adına imkansıza yakın bir dua olan iki genci birbirlerine aşık etme görevinde yaşayacakları zorluklar ve engellere karşı ne kadar ileri gidebilecekleri tüm izleyicilerde merak uyandıracak.

İlk defa Armageddon filminde izlediğim ve oyunculuğunu beğendiğim Steve Buscemi ve Harry Potter serisiyle tüm dünyada büyük bir hayran kitlesine sahip olmayı başaran Daniel Radcliffe’i aynı dizide izliyor olmak da beni mutlu etti.

1 Yorum
  1. User Avatar
    İmamoğlu

    Şimdiye kadar izlemediğimiz türden bir Tanrı ve melekler görüyoruz. Absürd dizi olmanın hakkını veriyor. Tanrı neredeyse hiçbir işten anlamayan ve tek işi bira içip televizyon izlemek aptal bir karakter. Dizi tek sezon olarak düşünülmüş olsa da yeni sezonunun geleceğine inanıyorum.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Penny Dreadful

Penny Dreadful beni çok etkileyen 3 sezondan oluşa …

Devamını Oku

The Magicians

(Büyücüler)

The Magicians, 2015 yapımı Fantastik, Dram, Gençli …

Devamını Oku

Mr. Iglesias

(Komedi)

İlk bölümü 21 Haziran 2019’da Netflix progra …

Devamını Oku
User Avatar

Kürşat Kanepeci

Adım Kürşat Kanepeci. 7 Ekim 1987 tarihinde Adana'da doğdum. 2018 yılında Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Kamera kullanmayı seviyorum.Şu an hem iş arıyor hem de KPSS'ye hazırlanıyorum.