Yazar: Kürşat Kanepeci

Animasyon Dizileri

Paradise PD

(Animasyon, Komedi, Suç)
311 Okunma
Devam Ediyor

7.0
YAZAR 7.5
PUAN 7.5

İlk sezonu 31 Ağustos 2018’de Netflix platformunda yayınlanan Paradise PD; Komedi ve Suç türlerinde Amerikan yapımı bir Animasyon dizisidir.

Yaratıcılar: Roger Black, Waco O’Guin

Konusu


Paradise PD, küçük bir kasabada bulunan, başarısız ve bir o kadar da birbirlerinden farklı karakterlere sahip polislerin yer aldığı bir polis merkezindeki komik hikayeleri anlatıyor. Dizi, 2012-2015 yılları arasında yayınlanan Brickleberry adlı animasyon dizisinin devamı olarak da görülebilir. Her ikisi de aynı yapımcı ve yazarların elinden çıktı.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Sarah Chalke Gina Jabowski
2 David Herman Kevin Crawford
3 Kevin Crawford Chief Randall Crawford
4 Kyle Kinane Bullet
5 Cedric Yarbrough Gerald Fitzgerald
6 Roger Black Delbert
7 Dana Snyder Dusty Marlow
8 Waco O'Guin Robby
9 Grey Griffin Mayor Karen Crawford
10 John DiMaggio Chicago Kingpin
11 Rachel Butera
12 Rocky Russo Grimeth
13 Tara Strong Chastity
14 High Pitch Erik High Pitch Erik
15 Brian Hanby Brian
16 Jerry Minor Denzel
17 Ronnie Mund Junior Agent
18 Daniel Tosh Malloy

Yazar Yorumu


Paradise PD, tamamen yetişkinlere yönelik bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Kesinlikle küçük çocuklarla izlememelisiniz, Neredeyse her bölümün yarısı şiddet, küfür, cinayet, alkol, uyuşturucu, seks gibi yetişkin olmayanları kötü etkileyebilecek içeriklere sahip. Brickleberry adlı animasyon diziyi daha önce izlediyseniz yabancılık çekmeyeceksinizdir. Çünkü Paradise PD, neredeyse aynı ekibin elinden çıkmış bir yapım olarak karşımıza çıktı. Tabii Netflix’te yayınlanıyor olmasının etkisiyle de hiçbir kısıtlamaya takılmadan özgürce her konudan bahsedilmiş. Yetişkin bile olsanız bazı küfürlerde veya gösterilen içeriklerde utanabilirsiniz ya da mideniz kaldıramayabilir.

Diziyi South Park, Family Guy ya da Simpsons’a benzetmek mümkün. Bu animasyonlarda da bolca küfür, şiddet ve göndermeler var. Ama Paradise PD, çekinmeden ve direkt isim vererek bu işi yapıyor. Sürekli uyuşturucu kullanan bir polis köpeği olan Bullet, başlarda şirin görünürken bölümler ilerledikçe itici görünmeye başlıyor. Eğer ben sadece gülmek istiyorum ve gerisi beni ilgilendirmez diyorsanız bu diziiyi izlemelisiniz. Evet belki fazla ofansif yani her yere saldırıyor ve politik olarak da çok fazla eleştiri yapıyor ama güldürmeyi de başarıyor. Bütün polisler birbirleriyle uyumlular ve birbirlerinin eksik yönlerini tamamlıyorlar.

Çizim/Animasyon: 7/10

Hikâye: 7/10

Karakterler: 8/10

Müzikler: 7/10

Genel: 7/10

Dizi hakkında hiç eleştiri yapılmamış. İlk eleştiriyi sen yap.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

The Midnight Gospel

(Animasyon, Komedi, Macera)

İlk sezonu 20 Nisan 2020’de Netflix platform …

Devamını Oku

Bleach

(Anime Dizi)

Bleach, Zombie Powder’ın mangası Tite Kubo tarafın …

Devamını Oku

Fangbone!

(Animasyon, Macera, Aksiyon)

İlk bölümü 4 Mayıs 2014 tarihinde yayınlanan Fangb …

Devamını Oku
User Avatar

Kürşat Kanepeci

Adım Kürşat Kanepeci. 7 Ekim 1987 tarihinde Adana'da doğdum. 2018 yılında Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Kamera kullanmayı seviyorum.Şu an hem iş arıyor hem de KPSS'ye hazırlanıyorum.