Yazar: Kürşat Kanepeci

Komedi Dizileri Yoklukta İzlenir

State of the Union

(Komedi)
185 Okunma
Devam Ediyor

8.0
YAZAR 8.5
PUAN 8.0

İlk bölümü 6 Mayıs 2019 tarihinde Sundance Tv’de yayınlanan State of the Union, Komedi türünde her bölümü 10’ar dakikadan oluşan İngiltere yapımı bir dizidir.

Yönetmen: Stephen Frears

Konusu


State of the Union, Louise ve Tom’un evliliklerindeki sorunları konu alıyor. Louise, Tom’u başka bir kadınla aldatınca evliliklerini kurtarabilmek için her hafta evlilik terapistine gitmeye başlarlar. Terapi saati gelene kadar da bir barda oturup ilişkileri ve hayatları hakkında sohbet ederler. Haftalar geçtikçe asıl sorunun evlilikleri süresince diyalog kurmaktan kaçınmaları olduğunu fark edeceklerdir.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Chris O'Dowd Tom
2 Rosamund Pike Louise
3 Janet Amsden Older Wife
4 Jeff Rawle Older Husband
5 Laura Cubbitt Gina
6 Elliot Levey Chris
7 Aisling Bea Anna
8 Sope Dirisu Giles
9 Jitendra Rai Pub customer (uncredited)

Yazar Yorumu


State of the Union, alıştığımız diğer dizilerin aksine diyalog severlere hitap ediyor. Evliliklerinde sorun yaşayan ve uzun zamandır seks yapmayan bir çiftin terapiste gitmeden önce her hafta aynı barda buluşup aynı içkileri içmeleriyle başlayan 10’ar dakikalık bölümler terapistin kapısına gelmeleriyle son buluyor. Yani evlilik terapistini hiç görmüyoruz sadece bardaki sohbetlerde adını duyuyoruz.

Sohbetler haftalar ilerledikçe eşlerin yıllarca birbirlerini doğru düzgün tanımadıklarını, neyi sevip sevmediklerini ve karşısındakinin ne hissettiğini bilmediklerini fark ediyoruz. Yani aslında konuşularak çözülecek sorunların konuşulmadığı için büyüdüğü ve evlilik kurumunu yıkabileceği anlatılıyor. Dizide de bardaki sohbetlerin haftalar geçtikçe ilişkiyi düzeltme yolunda atılan adımlara dönüştüğünü görüyoruz. Seks yapamamak asıl sorun olarak görülürken altında yatan nedenlerin konuştukça ortaya çıkışı da aslında tüm evli çiftlere verilen bir mesaj olduğu çok açık.

 

Dizi hakkında hiç eleştiri yapılmamış. İlk eleştiriyi sen yap.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Miss Lee

(Dram, Komedi)

İlk bölümü 25 Eylül 2019’da TVN kanalında ya …

Devamını Oku

Brooklyn Nine-Nine

(Brooklyn Dokuz-Dokuz)

Brooklyn Nine-Nine, Aksiyon Komedi tarzında bir Am …

Devamını Oku

Outmatched

(Komedi)

İlk bölümü 23 Ocak 2020’de Fox Broadcasting  …

Devamını Oku
User Avatar

Kürşat Kanepeci

Adım Kürşat Kanepeci. 7 Ekim 1987 tarihinde Adana'da doğdum. 2018 yılında Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Kamera kullanmayı seviyorum.Şu an hem iş arıyor hem de KPSS'ye hazırlanıyorum.