Yazar: Kürşat Kanepeci

Aile Dizileri Dram Dizileri

The Village

(Dram)
465 Okunma
Devam Ediyor

7.8
YAZAR 8.0
PUAN 8.0

İlk bölümü 19 Mart 2019 tarihinde NBC kanalında yayınlanan The Village, Dram türünde bir Amerikan dizisidir.

Yaratıcı: Mike Daniels

Konusu


Manhattan’da yaşlısından gencine, polisinden gazisine, göçmeninden liseye giden kızı hamile olan bekar annesine, kanser hastasından veterinerine kadar farklı kültürlere, ırklara ve hayat tarzlarına sahip birçok insan aynı apartmanda yaşamaktadırlar. The Village da her biri farklı hikayelere sahip bu insanları ve zor günlerde bir aile gibi birbirlerine destek olmalarını anlatıyor.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Warren Christie Nick
2 Michaela McManus Sarah
3 Lorraine Toussaint Patricia
4 Frankie Faison Ron
5 Jerod Haynes Ben
6 Dominic Chianese Enzo
7 Daren Kagasoff Gabe
8 Grace Van Dien Katie
9 Moran Atias Ava
10 Ben Ahlers Liam
11 Pej Vahdat Hamid
12 Aimee Carrero Sofia
13 Ethan Maher Sami
14 Kurt Yaeger Joe
15 Nadine Nicole Amy Bowman
16 Rashid Helper Bar Patron
17 Katrina Lenk Claire Danville
18 Luke Slattery Dean
19 Will Chase John
20 Anna George Shirin
21 Brandon J. Shaw Rashad
22 Joy Sudduth Nikki Riley

Yazar Yorumu


İzlerken içinizi ısıtan, keşke ben de böyle bir yerde ve bu karaktere sahip insanlarla bir arada yaşayabilseydim diyebileceğiniz tarzda bir dizi arıyorsanız çok da uzağa gitmenize gerek yok. Böyle dememin nedeni ben de 2015 yılında Hart of Dixie’nin bitişiyle çok büyük boşluğa düşmüştüm. Ama artık bu boşluğun The Village ile dolmaya başlayabildiğini söyleyebilirim. Çevrenizdeki insanların en ufak sorununuzda sizin için seferber olduğu ve size değer verdiği bir yerde yaşamak muhteşem bir his olmalı. Dizide de bir apartmanda yaşayan insanların aralarında nasıl sıkı bir bağ oluştuğunu görüyoruz. Ömrümün yarısını bir apartmanda yaşamış ve komşularımın çoğunu tanımamış birisi olarak dizideki o dostluğa ve komşuluk ilişkilerine imrenmedim dersem yalan olur.

The Village, duygusal olarak herkesi etkileyebilecek ve tek damla dahi olsa göz yaşı dökmenize sebep olacak kadar drama ev sahipliği yapıyor. Anlattığı konular itibariyle de dizinin, kendinizden olmasa bile çevrenizden gördüğünüz veya duyduğunuz hikayelere benzerlik gösterdiğine şahit olacaksınız. Göçmenlerin yaşadığı sorunlar, kanserle savaş, tek başına çocuğunu büyütmeye çalışan anne ve gaziler bizim ülkemizde de sık sık gördüğümüz sorunlar. Bu nedenle diziyi izlerken empati kurmakta çok da zorluk yaşamayacaksınız.

Ülkemizde binlerce gazi bulunuyor. Bu vatan için sağlığından ve uzvundan vazgeçen gazilerimizin ne kadar kötü durumda olduğunu biliyoruz. Diziyi izlerken gazilere Amerika’da sunulan şartları gördüğünüzde kendinizden nefret edebilirsiniz.

1 Yorum
  1. User Avatar
    Samet

    Tam bir aile dizisi. Aksiyondan, bilim kurgudan ya da entrikalardan sıkıldıysanız ve huzur arıyorsanız bu diziyi izlemelisiniz. Sadece bazen fazla dram içerebiliyor.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Find Me in Paris

(Aile, Dram, Gençlik, Komedi)

İlk bölümü 14 Nisan 2018 tarihinde ZDF ve Hulu kan …

Devamını Oku

Miss Lee

(Dram, Komedi)

İlk bölümü 25 Eylül 2019’da TVN kanalında ya …

Devamını Oku

Banshee

(Aksiyon, Suç, Drama)

Banshee, 2013 yılında ekranlara gelen 2016 yılında …

Devamını Oku
User Avatar

Kürşat Kanepeci

Adım Kürşat Kanepeci. 7 Ekim 1987 tarihinde Adana'da doğdum. 2018 yılında Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Kamera kullanmayı seviyorum.Şu an hem iş arıyor hem de KPSS'ye hazırlanıyorum.