Yazar: Cem

Aksiyon Dizileri Dram Dizileri Fantastik Diziler Western Dizileri

Wynonna Earp

(Aksiyon, Dram, Fantastik, Western)
879 Okunma
Devam Ediyor

7.5
YAZAR 8.0
PUAN 9.2

Wynonna Earp, 2016 ABD-Kanada Yapımı Aksiyon, Dram, Fantastik, Western türünde dizi serisi.

Yapımcı: David Ozer
Senarist: Emily Andras
Yönetmen: Paolo Barzman

Konusu


Purgatory kasabasının meşhur kanun adamı Wyatt Earp Peacemaker adını verdiği silahıyla suçluların peşine düşer. Kural tanımazların korkulu rüyası haline gelen Wyatt iyi bir adam olma emelini gerçekleştirmek isterken çok büyük bir hata yapar ve sonucunda o ve Earp soyundan olan herkes lanetlenir. Lanete göre Wyatt’ın Peacemaker ile öldürdüğü 77 kanun kaçağı cehennemden şeytan olarak yeryüzüne geri dönecek ve 27 yaşına gelmiş olup aynı zamanda Earplerin soyundan olan kişi varis kabul edilecektir. Varisin görevi bu 77 şeytanın tamamını bir ömürlük süreçte öldürmek olacaktır şayet tek bir tane bile kalırsa her şey tekerrür edecek ve diğer varis için hepsi geri döneceklerdir. İnsanlardan ayırt edilemeyen iblisleri temizlemesi hiç kolay olmayacaktır. Tek başına başa çıkamayacağını anlayan varis Wynonna Earp ekibini toplar ve kendisini nefessiz izleyeceğimiz maceranın içerisinde bulur.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Melanie Scrofano Wynonna Earp
2 Tim Rozon Doc Holliday
3 Dominique Provost-Chalkley Waverly Earp
4 Katherine Barrell Nicole Haught
5 Shamier Anderson Agent Dolls
6 Greg Lawson Sheriff Nedley
7 Varun Saranga Jeremy Chetri
8 Michael Eklund Bobo Del Rey

Yazar Yorumu


Dizi Hakkında Olumlu Eleştriler:

Dizi klişelikten uzak, mizahi bir dil ile yazılmış bir senaryoya sahip. Senaryosu ve sürükleyiciliği her geçen bölümde izleyiciyi daha çok kendine bağlarken aynı zamanda bütçelerinin de artırılmasıyla başta kendisine olumsuz eleştiri yapan herkesi utandırmayı başarmıştır. Aynı konu üzerinden birkaç bölüm ilerlemeye çalışmak yerine her bölüm daha ilginç ve güzel bir şekilde izleyici kitlesinin karşısına çıkmıştır. Azımsanmayacak bir fandomu olan dizi kendi ekibi arasında olduğu kadar takipçileri ile de bağlı. İlk bölümden önyargılı davranıp izlenmez diyen eleştirilerden, New York Times gazetesinde tam sayfa ayırmaya kadar gitmiş olan ve ilerlemeye devam eden bu diziye ülkemizde de şans verilmelidir.

Dizi Hakkında Olumsuz Eleştriler:

Birinci sezonda ayrılan kısıtlı bütçe ve reklamının gereğince yapılamamasından ötürü ilk bakışta amatör duruyor ve sahip olduğu kaliteyi ilk sezonda pek yansıtamıyor. Bu dizinin izlenme oranının başta düşük olmasında ve sonradan artışında çok etkili oldu. Fakat sonradan ekip birbirlerine ve diziye alışınca aynı zamanda bütçe artırılınca kalite kokan,  kesinlikle izlenmesi gereken bir yapım ortaya çıkıyor.

3 Yorum
  1. User Avatar
    Hamdi Çetin

    Sitenizi severek takip ediyorum yeni temanız ile başarılarınızın devamını diliyorum harika olmuş.

  2. User Avatar
    Davut Tarban

    Başta şeytanlar olmak üzere birçok yaratıkla savaşan ve insanların bu konudaki tek umudu olan Wynonna Earp, konu olarak gayet başarılı bir dizi. Ama dizide çok fazla çarpık ilişki yer alıyor ve aile ile izlemeye uygun bir yapım olmamış. Efektler de bölümler ilerledikçe düzeliyor.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Cleaning Up

(Dram)

2019’da izleyicilerle buluşan Cleaning Up, D …

Devamını Oku

Agents of S.H.I.E.L.D.

Marvel Agents of S.H.I.E.L.D, 2013 sonbaharında Am …

Devamını Oku

Lucifer

Lucifer, Tom Kapinos tarafından üretilen Amerikan  …

Devamını Oku
User Avatar

Cem

Balıkesir/Bandırmalı Boş zamanlarında Dizi İzleyen Web Yazılım Bölümü Mezunu ancak Hobi Amaçlı Takılan Kendi halinde biri :) Dizi Öneri Tavsiye Sayfası 2 Yılını doldurmak üzere. Bu nedenle destekleriniz için teşekkürler daha da geliştirmek dileğiyle...