Dizi Öneri: Luke Cage İzlemeli miyim?

lukecage dizi öneri

Marvel ve Netflix işbirliğinin üçüncü üyesi olan Luke Cage, bir deney sonucunda süper güçlere kavuşarak Harlem sokaklarının savunucusu haline gelir. İlk olarak Jessica Jones dizisi içerisinde konuk oyuncu olarak gördüğümüz Luke Cage kendi dizisinde tamamen Harlemi kötülerden kurtarma mücadelesi içerisindedir. Bir komplo sonucunda hapise düşmeden önce iyi bir polis olan kahramanımız hapishaneden kurşun geçirmezlik gibi süper güçlere sahip olarak çıkar. Güçlerini kullanmak istemez ancak Harlemin kendisine ihtiyacı olduğunu farkeder. Daha sonra olaylar gelişir.

Dizinin bir diğer özelliği ise tamamen Harlem kültürünü yani afroamerikan kültürünü yansıtması. Neredeyse her bölümde konuk bir blues grubu yer alarak diziye renk katıyor. Luke Cage rolünde Mike Colter çizgiromandaki karakteri olduğu gibi yansıtarak gerçekten iyi bir oyunculuk çıkarıyor.Dizi villainleri ve yan karakterleri ile de başarılı. Daha önce iki diziden tanıdığımız süper hemşiremiz Claire Temple bu sefer dizinin tamamı boyunca Luke Cage’e eşlik ediyor. Kötü karakterleri Cottonmouth ve Diamondback ise diziyi sürükleyici hale getiriyor.

Luke Cage Oyuncuları:

  • Mike Colter / Luke Cage
  • Simeone Missick / Misty Knight
  • Theo Rossi / Hernan Alvares (Shades)
  • Rosario Dawson / Claire Temple
  • Ron Cephas Jones / Bobby Fish
  • Erik LaRay Harvey / Willis Stryker (Diamondback)
  • Mahershala Ali / Cornell Stokes (Cottonmouth)

Luke Cage Fragman

 

Luke Cage izlemeli miyim? İmdb? Yazar Yorumu?

Daredevil ve Jessica Jones‘ten sonra gördüğümüz The Defenders‘in üçüncü üyesi Luke Cage, Daredevilin Hells Kitchen‘i savunduğu gibi kendi mahallesi Harlemin koruyuculuğunu yapıyor. Ancak gerçekten kurşun geçirmezlik gibi süper güçleri olduğu için dizinin başlarında “kim durdurabilir ki” gibi fikirler diziyi Daredevil‘den bir kademe aşağıya konumlandırıyor. Harlem kültürüne yabancı olmamız da dizideki birçok muhabbete fransız kalmamıza sebep oluyor Yine de The Defenders bütünlüğü açısından izlenmesi gerekir diye düşünüyorum.

İMDB:

8.0 İmdb puanı; dizi için yeterli bir puan. Dizinin senaryosunun bazı noktalarında eksiklikler olduğunu düşünüyorum. 3 sezona yayılabilecek bir hikaye örgüsünü sıkıştırarak karakter gelişimlerini hızlı geçildiği kanaatindeyim.Bu arada 2017 sonlarında Luke Cage’yi The Defenders içerisinde tekrar göreceğiz

SİZLERDE DİZİ HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ YORUM OLARAK BELİRTİNİZ!

Etiketler: , , , , , , , ,

Bu Konuya 3 Kişi Yorum Yapmış Sende Yorum Yap

  1. Dizi full zenci yahu 😀 ama normaldir harlem sokakları 😀 Bir tane Beyaz göremedim :d Eline sağlık güzel yazı 🙂

  2. teşekkürler en kısa zamanda izlemeyi düşünüyorum

  3. Müzikler çok sağlam her bölüm ayrı bir müzik

Konuya Yorum Bırakmayı Unutmayın!