Yazar: Kürşat Kanepeci

BilimKurgu Dizileri Dram Dizileri Gerilim Dizileri Popüler Diziler

Altered Carbon

(Değiştirilmiş Karbon)
673 Okunma
Devam Ediyor

8.2
YAZAR 8.1
PUAN 8.0

Richard K. Morgan‘ın romanından uyarlanan Altered Carbon’un yönetmenliğini Miguel Sapochnik, senaristliğini ve yapımcılığını Laeta Kalogridis yapıyor. Drama, gerilim ve bilim kurgu türlerini içinde barındıran dizi, 2018 yılında Netflix kanalında yayınlanmaya başladı. Dizinin ilk sezonu 10 bölümden oluşmaktadır.

Konusu


Altered Carbon, günümüzün 300 yıl ilerisinde geçiyor ve yeni teknolojilerle dönüşüm yaşamış olan dünyayı ve insanlığı ele alıyor.

Yıldızlararası hizmet veren özel bir askeri birlikte görev yapan asker Takeshi Kovacs, zorlu bir görevden sağ çıkmayı başaran tek ekip üyesi olur. Takeshi’nin zihni “buz içerisinde” hapsedilir ve yüzyıllar sonra Laurens Bancroftm adında ölümsüzlüğün peşinde koşan son derece varlıklı bir işadamı ortaya çıkana kadar dondurulur. Laurens, Takeshi’ye tekrar hayata dönebilmesi için bir şans sunar. Ancak karşılığında son derece zorlu bir cinayeti, “kendi cinayetini” çözmesini isteyecektir.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Joel Kinnaman Takeshi Kovacs
2 James Purefoy Laurens Bancroft
3 Laurens Bancroft Kristin Ortega
4 Chris Conner Poe
5 Dichen Lachman Reileen Kawahara
6 Ato Essandoh Vernon Elliot
7 Kristin Lehman Miriam Bancroft
8 Trieu Tran Mr. Leung
9 Renée Elise Goldsberry Quellcrist Falconer
10 Hiro Kanagawa Captain Tanaka
11 Waleed Zuaiter Samir Abboud
12 Adam Busch Mickey
13 Marlene Forte Alazne Ortega
14 Hayley Law Lizzie Elliot
15 Antonio Marziale Isaac Bancroft
16 Zahf Paroo Curtis
17 Tamara Taylor Oumou Prescott
18 Fiona Vroom Sandy Kim
19 Lisa Chandler Mary Lou Henchy

Yazar Yorumu


Öncelikle Teknolojinin ilerlemesi ve insanlığın ölümü yenmesi ile oluşan dini inanç kaybolması her yerde diziye yansıyor yani ateist bir topluluk konu alınmış. Ancak aralarında bazı topluluklar halen inançlarını korudukları görünüyor. Yani arada sırada bir Müslüman, Hristiyan ve Yahudi’ye rastlayabilirsiniz. Konu olarak gerçekten harika bir dizi konusu tabii ki romandan uyarlandığı için Netflix’e tuzluya mal olmuş bir yapım. İşin içine ileri teknoloji giriyor ise efekt ve animasyon çok olacak demektir! Bu da ekstra masraf demek. Netflix’in Altered Carbon’u çekebilmek için 2 dizi iptal ettiğini duymuştum daha önce. Değmiş mi gerçekten harika olmuş. İnşallah devamı gelir.

Spoiller vermeden elimden geldiğince dizi hakkında yorum yaptım kesinlikle 2018 yılına damgasını vuracak bir Netflix dizisi.

İzleyin!

1 Yorum
  1. User Avatar
    Şerife

    Bu diziyi izlerken kafam çok karıştı. Gelecek sezon tamamen farklı bir kadroyla ilerleyecek. İnsanın zihnini başka bir bedene geçirince sadece zihni mi yoksa ruhu da geçiyor mu o bedene çok düşündüm ama karar veremedim.Bakalım siz ne düşünüyorsunuz.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Sense8

(Dram, Gizem, Bilim Kurgu)

Sense8, 2015 yılında yayınlanmaya başlayan 2018 yı …

Devamını Oku

Banshee

(Aksiyon, Suç, Drama)

Banshee, 2013 yılında ekranlara gelen 2016 yılında …

Devamını Oku

Ted Lasso

(Dram, Komedi, Spor)

İlk bölümü 14 Ağustos 2020’de Apple TV+&#821 …

Devamını Oku
User Avatar

Kürşat Kanepeci

Adım Kürşat Kanepeci. 7 Ekim 1987 tarihinde Adana'da doğdum. 2018 yılında Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Kamera kullanmayı seviyorum.Şu an hem iş arıyor hem de KPSS'ye hazırlanıyorum.